Ahmet Kural'ın avukatından yeni açıklama: Her şey sahte...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na giden şarkıcı Sıla Ahmet Kural'ın kendisine şiddet uyguladığını söyleyerek soruşturma başlatmıştı. Koruma talebi aldırdığı oyuncu Kural'ın avukatı bugün yeni bir basın açıklamasında bulundu.

Sıla ve Ahmet Kural'ın yargıya taşındığı şiddet, darp ve hakaret davasından her gün yeni bir açıklama geliyor. Dün Pazartesi savcılığa gidip beyanda bulunacağını açıklayan Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın bugün ise çıkan haberler hakkında açıklama yaptı. 

Aydın yaptığı açıklamayı basın aracılığı ile işte şu ifadelerle duyurdu:

"Dünkü açıklamamda belirttiğim gibi, herkesin ve tarafların avukatlarının olayın yargıya intikal ettiğini ve taraflardan birinin henüz ifade vermediği gerçeğini algılaması gerekmektedir.

Kamuoyunu yanıltıcı bilgi paylaşımına bir son verilmelidir. Kadına şiddet iddiası ile başlayan süreç, yapılan açıklamalarla ve manipülasyon içeren bilgilerin gerçekmiş gibi gündeme getirilmesi ile amacını aşan bir noktaya taşınmak istenmektedir.

Görmekteyiz ki, dün akşam ulusal bir kanalın ana haber bülteninde de yer alan; karşı tarafın avukatının hazırladığı şikayet dilekçesinde belirtilen "kül tablası ile darp" iddiası, savcılık ifadesinde Sıla Gençoğlu'nun kendisi tarafından yalanlanmıştır.

Böylece son 2 gündür gündemde olan kül tablası ile darp iddiasının gerçek olmadığı kamu vicdanında da kesinleşmiştir. Ancak, iddia sahiplerinin gerçeği bilmelerine rağmen yaptıkları açıklamalar ile kamuoyunu yanıltan haberlerin yapılmasına sebebiyet verilmiştir. Benzer bir durum darp raporu için yapılan haberlerde de bulunmaktadır.

İddia edilen olayın 2 gün sonrasında, özel bir hastanenin düzenlediği raporda; karşı tarafın idrarda kanama, vb. kendi beyanları, tıbbi muayene bulgusu gibi yansıtılmıştır. Bu bilgilerin kişisel beyan olduğu, doktorun bulgusu olmadığı çok nettir. Uzun dönemli bir rapor gibi aktarılan raporda, muayeneyi yapan doktor, hastanın genel durumunu "iyi" olarak nitelemiş ve sadece 7 günlük bir rapor düzenlemiştir. Bu konuların tamamı, bir manipülasyon aracı değil, hukuk süreci içinde uzmanlar tarafından değerlendirilecek konulardır.

Bu gerçeklerin yavaş yavaş ortaya çıkmasının ardından, bu kez de "kaynağı belli olmayan" kimselere dayandırılarak, 24 Ekim günü bir evde müvekkilimin karşı tarafın sırtında vazo kırdığı iddiası gündeme getirilmiştir. Bu iddia da tamamen gerçek dışıdır. Tek merkezden servis edildiğini düşündüğümüz gerçek dışı paylaşımların maksadı kamuoyunda davanın seyrini etkilemek ve müvekkilim hakkında bir linç girişiminde bulunmaktır. Türkiye'nin sevilen oyuncularından biri olan ve kariyeri ile herkesin takdir ettiği müvekkilime yönelik bu itibarsızlaştırma çabaları, henüz ifadesini bile vermemiş olan müvekkilim için ağır bir mağduriyet yaratmaktadır.

Son olarak da karşı tarafın şikayet dilekçesinde kapsam içine alınan kasten yaralama iddiası, dün itibariyle sanki yeni bir suç iddiası ve "yeni bir dava" konusu gibi sunulmuş, kullanılan yöntemler hukuki temelden çıkmıştır.

Olay, hukuk sürecinden çıkarılarak, medya üzerinden veya manipülasyona dayalı yürütülen yeni bir mecraya çekilmek istenmektedir. Bu niyeti açıkça görmekteyiz ve buna müsaade etmeyeceğiz. Türkiye'de yargıyı etkilemeye çalışmak suçtur. Amacını aşan bir hal alan bu maksatlı girişimlerin sonlanması adına bu tarz asılsız iddialar ve iftiralarla ilgili kişi ve kurumlar hakkında yasal yollara başvuracağımızı belirtmek isterim."

Büşra Develi İstanbul trafiğine çare buldu!

İLİŞKİLİ HABER

Büşra Develi İstanbul trafiğine çare buldu!
Gülşen'den hayranlarını şaşırtan itiraf!

İLİŞKİLİ HABER

Gülşen'den hayranlarını şaşırtan itiraf!
Orhan Gencebay: Eleştirinin de bir adabı var

İLİŞKİLİ HABER

Orhan Gencebay: Eleştirinin de bir adabı var
Sıla Gençoğlu’nun avukatından flaş açıklama

İLİŞKİLİ HABER

Sıla Gençoğlu’nun avukatından flaş açıklama
Elçin Sangu: Lady Diana'yı canlandırmak istiyorum!

İLİŞKİLİ HABER

Elçin Sangu: Lady Diana'yı canlandırmak istiyorum!
Gündemde büyük yankı uyandıran Ziynet Sali kimdir? Nereli, kaç yaşında?

İLİŞKİLİ HABER

Gündemde büyük yankı uyandıran Ziynet Sali kimdir? Nereli, kaç yaşında?

BİR YORUM YAPIN 0