Son dakika... Sıla'nın avukatından yeni bir açıklama!

Bugün savcılığa gidip ifade veren Ahmet Kural ve avukatı Sibel Aydın çıkışta basın mensuplarına Sıla'nın avukatı Rezan Epözdemir'i şikayet edeceklerini belirtmiştiler.

Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın savcılık çıkışında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.Avukat Aydın olayın bu büyütülmesinin sorumlusunun Sıla'nın avukatı olduğunu ve Rezan Epözdemiri İstanbuk Barolar birliğine şikayet edeceklerini söylemişti. Avukat Epözdemir'den flaş bir açıklama geldi.

İŞTE O AÇIKLAMA;

" Ahmet Kural vekili meslektaşımızın bugün adliye çıkışında yapmış olduğu açıklamaya cevap verme zarureti hasıl olmuştur.

Öncelikle müvekkil Sıla Gençoğlu’nun kendisinin ve ailesinin yaklaşık 6 yılı aşkın süredir vekilliğini yapmaktayız. Kendisinin taraf olduğu önceki hukuki süreçlerde olduğu gibi maruz kaldığı şiddete ilişkin derdest olan soruşturma dosyasında da tam ve gereği gibi kanundan kaynaklı avukatlık görevimizi özenle ifa etmeye çalışıyoruz.

Ahmet Kural vekilinin şahsıma karşı baro nezdinde şikayet hakkını kullanacağına ilişkin ifadesi, başta basın mensupları olmak üzere kadına karşı şiddete toplumsal duyarlılık gösteren bütün kesimlere verilmek istenen bir mesajdır. Şüphesiz ki şikayet hakkı Anayasa ile güvence altına alınmış bir haktır. Ahmet Kural vekili hak arama özgürlüğü kapsamında her türlü hukuki başvuruda bulunabilir. Bu kapsamda Ahmet Kural vekilinin adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, soruşturmanın gizliliğini ihlal ile iftira mahiyetindeki davranış ve söylemleriyle ilgili biz de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Baro nezdinde gerekli hukuki başvuruları yapacağız.

Son tahlilde şiddeti meşrulaştırmak ve meseleyi özünden ayırmak suretiyle kişiselleştirmek yerine, hukuki sürecinin bir an önce tamamlanarak, adaletin tecelli edeceğine ve maddi gerçeğin ortaya çıkacağına olan inancımız tamdır. Yargılama makamlarının vereceği her türlü karar tarafımızca saygıyla karşılanacaktır. Gereği kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunulur."

Ahmet Kural kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? Babasının mesleği...

İLİŞKİLİ HABER

Ahmet Kural kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır? Babasının mesleği...
Ahmet Kural ifade verdi

İLİŞKİLİ HABER

Ahmet Kural ifade verdi

BİR YORUM YAPIN 0