Vatan Şaşmaz cinayeti hakkında gelişme

08 Kasım 2018, 12:57
Vatan Şaşmaz cinayeti hakkında gelişme

28 Ağustos 2017 yılında ölen ünlü oyuncu Vatan Şaşmaz'ın cesedinin görüntülerini paylaşanlar hakim karşısında. İşte, haberin detayları...

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in vak'a yeri görüntülerini yaydığı iddiası nedeniyle 7 yıla kadar hapse vurdurulan polis memuru Faruk K. ile eşi Sibel K. hakim karşısındaydı. Mahkeme hakimi, cinayet görüntülerini eşine gönderen polis memuru Faruk K.'ya, "Her cinayeti eşine gönderiyor musun?" diye sordu. Polis memuru ise, eşine çalıştığını kanıtlamak için o resimleri gönderdiğini beyan etti.

Görüntülerin basına yayılmasından sonradan haberdar olan Faruk K., ''Görüntüleri eşimin aile grubuna yolladığını bilmiyordum. Ben bu olaydan bir menfaat temin etmedim, görevimi kötüye kullanmadım. Üzgünüm, gerçekten bir suç işleme kastım yoktu'' diyerek düşüncelerini ifade etti.

Duruşma hakimi polis memurunun görüntüleri eşine göndermesi ile alakalı ''Koleksiyon mu yapıyorsunuz?'' sorusunu yönelttiği Sibel K.,''Eşim görüntüyü attıktan bir süre sonra ölenin kimliği tespit edilmiş. Eşim bana bunu da yazdı. Kardeşlerimle bir grubumuz vardı. Kız kardeşim Vatan Şaşmaz ölmüş diye yazınca, 'Evet, görüntüsü de var' yazıp gruba görüntüyü attım. Ticari amaçlı değil, olayın şokuyla videoyu gönderdim. Kendisi çok sevdiğimiz biriydi, popüler bir insandı. Hiçbir şekilde art niyetim yoktu'' diyerek ifade verdi.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar