Özlem Kaymaz Hollanda sağlık sistemine isyan etti!

15 Kasım 2018, 13:17
Özlem Kaymaz Hollanda sağlık sistemine isyan etti!

Türkiye'nin eski güzeli Özlem Kaymaz, Nager Sendromu hastası oğlunun ameliyatı için gittiği Hollanda'da ameliyat iptal olunca isyan etti. İşte haberin detayları...

Doğuştan Nager Sendromu hastası olan ünlü manken Özlem Kaymaz'ın oğlu Daniel, çene ameliyatı için dün ailesiyle birlikte Hollanda'ya gitmişti. Yoğun bakımda yer olmadığı için ameliyatın iptal olması sonrasında Hollanda'nın sağlık sitemini dile getiren Özlem Kaymaz, "Komşunun çimi uzaktan hep yeşil gözüküyor" dedi.

ÖZLEM KAYMAZ'IN OĞLU NAGER SENDROMU NEDİR? öğrenmek için tıklayınız...

İşte Kaymaz'ın sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj:

"Sevgili dostlar... Daniel ameliyat önlüğü ile beklerken, yoğun bakımda yatak olmadığı için ameliyatı iptal edildi! Yıllardır Avrupa'da yaşayıp, medikal ve sosyal sistem içinde maalesef ikinci sınıf insan kategorisine maruz kalıp, ülkemin, sağlık ve eğitim sisteminin aşağılanmasını izledim...Bugün Avrupa devinin geldiği nokta... Hemşire ve öğretmen sıkıntısı çekiyorlar... Çünkü ülke çok iyi durumda ve işçi olmak isteyen yokmuş! Epeydir insanlar kapıda kalıp pankart açıyorlar hastanelerde... Hayretle izliyorum olan biteni...Buradan sesleniyorum tüm doktorlarımıza, hemşirelerimize, Sağlık Bakanlığı'na, basına... Komşunun çimi uzaktan hep yeşil görünüyor...Sistem ülke... Bir dünya devi, ülke ekonomisi iyi gittiği için dibinden nasıl sallanır. İnsan olabilmenin en önemli iki ayağı eğitim ve sağlık sistemi, işçi yetersizliğini nasıl tecrübe eder? Canım ülkemi özledim. Siz anladınız beni"

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
  • Vatan sever 2 yıl önce Şikayet Et
    Gecmis olsun! Turkiye yi seven Turkiyede ameliyat yaptirir Bu Avrupa da Amerika da ne var Allah askina Turkiyede okadar guzel terbuceli doktorlarimiz varki ....
    Cevapla
  • Rotterdam 2 yıl önce Şikayet Et
    ozellikle Turkiyede yasayan vatandaslar okusun. insan inanamiyor ama durum bu gercekten. kurban olurum ben vatanima. cennete olupta halen cennet arayanlar anlasin bizim vatanimiz gercekten cok guzel ve sizin sandiginiz kadar kotu yonetilmiyor.
    Cevapla