Uzun yıllardır albüm yapmayan Ozan Esat Kabaklı 50. Sanat Yılını 'Bil Oğlum' albümü ile kutladı.

Yapımını Nüvaz Müzik tarafından yapılan "Bil Oğlum" albümün ile Ozan Esat Kabaklı yeniden müzik piyasasına döndü. 1954 doğumlu sanatçı gelecek nesillere kalıcı eserlerini bırakma arzusunu şu sözlerle dile getirdi:

 "'Hangi ürünü yaptı, bu millete ne verdi?2nin derdine düşmüşüz. Sanattan ziyade istediğim mesajları bu millete verebilme, o ruhu kazandırabilme, milli duruş, faziletli duruşu bu milletin gençlerine aşılamak. Onların Alperen ruhuyla yetişmesine vesile olmak."

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Demokrasi nöbetlerinde seslendirilen Bil Oğlum şarkısı da yer alıyor. Milli duyguları ön planda tutan usta ozan bu albümüne de milli duyguları işleyecek birçok şarkı ekledi. 

Sanat hayatında 50. yılına giren sanatçı albümde satış kaygısı taşımadığını "Biz işimizi yapma, ürünlerimizi sergileme derdindeyiz. Albüm piyasası zaten durmuştu birkaç yıldır. Yeni yeni başladılar albüm yapımlarına. Okuduğum 'Bil Oğlum' eseri Sayın Cumhurbaşkanımız'ın teveccühüyle de bayağı sevildi, onu da albüme koyduk. Aslında 2000 yılında yaptığım ikinci albümümde var 'Bil Oğlum'. Çok sevilince istedik ki son albümde de olsun." sözleri ile anlattı.

Bil Oğlum şarkısının duygularını ise şu sözlerle anlattı: 

"Ben istiyorum ki ben bırakıp gittikten sonra bir şeyler arkada kalsın. Esat Kabaklı bir şeylerle konuşulsun. 'Hangi ürünü yaptı, bu millete ne verdi?'nin derdine düşmüşüz. Sanattan ziyade istediğim mesajları bu millete verebilme, o ruhu kazandırabilme, milli duruş, faziletli duruşu bu milletin gençlerine aşılamak. Onların Alperen ruhuyla yetişmesine vesile olmak. En azından bir parça, bizi de dinlerlerse belki nasiplenirler. Bu minvalde işimiz bizim misyonumuz diye kabul ediyorum."

İLİŞKİLİ HABER

Arda Turan'dan eşi Aslıhan Doğan'a dudak uçuklatan hediye!

İLİŞKİLİ HABER

RTÜK'ten "Kadın" dizisine ahlaki ceza ve uyarı!

İLİŞKİLİ HABER

İsabella Damla Güvenilir'in kolu kırıldı ama seti bırakmadı

İLİŞKİLİ HABER

Kanuni'nin koruduğu taç ait olduğu yerde!

İLİŞKİLİ HABER

Demet Akalın engelli gence yardım edecek

BİR YORUM YAPIN 3

Vatansever 3 yıl önce

Çok güzel bir eser. Tebrikler

Toplam 1 beğeni

köroğlu 3 yıl önce

Seni allah çok seviyoruz tabi eserlerinide rabbim dünya ve ahiret güzelliği versin

Toplam 5 beğeni

siverekli şakir 3 yıl önce

çok güzel ve muhteşem.Sesine ve yüreğine sağlık saygıdeğer esat ağabey.sizin gibi sanatçılarımız çok yaşasın.

Toplam 6 beğeni