Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, Denizli'de bulunan Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı İşletme Kulübü'nün düzenlediği bir programda şaşırtan açıklamalar yaptı.

Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı İşletme Kulübü'nün düzenlediği 'İş Dünyasında Hedef: Girişimcilik ve Liderlik' konulu konferansa konuşmacı olarak katılan ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, öğrencilerle soru cevap şeklinde söyleşi yaptı. Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Kaynarca, sinema ve tiyatronun diktatörlük içerdiğini ifade ederek, "Tiyatro ve sinema aslında bildiğiniz diktatör işidir. İş, bittiğinde hesabı yönetmene sorarlar. Çok demokratik bir şey değildir sanat. Dışarıdan bakıldığında aslında demokrasiyi anlatır, ama yapılma ve hayata geçirilme şekli çok demokratik değildir. Bütün hesabını sorarlar, yönetmen diktatör olmak zorundadır" dedi.,

Söyleşi sırasında bir öğrencinin Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı 'Çakır' karakteriyle ilgili sorusu üzerine konuşan Kaynarca, "Dünyada yaşarken selası okunup cenaze namazı kılınan ve helvası dağıtılan ilk aktörümdür herhalde. Bazen yolculuklar biter ve yenisi başlar. Kurtlar Vadisi dizisini tam zamanında bırakmış olduğumu düşünüyorum. Bazen zamanı doğru tutturamazsanız tadı kaçar. Çünkü önünüzde yapacağınız çok işler olmak zorunda. Ben 80 yaşında bile proje yapacağımı düşünüyorum" diye konuştu. Dizilerde oynadığı karakterin normal hayatıymış gibi algılandığını da ifade eden Kaynarca, "Yaptığımız işi doğala çekmeye çalışıyoruz, sahici olmaya çalışıyoruz. 'Stop' dendiği zaman sırtımızdaki ceketi çıkarıp asarız. Kendi kimliğimizle sokağa çıkmak zorundayız, onun dışında deliliktir. Oynadığınız karakterle sokakta yürürseniz deli olursunuz, öyle de gözükmüyorum galiba. Magazine malzeme olmayınca insanlarda sizi görmeyince sanırım öyle algılanıyor" dedi.

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü oyuncu Şükran Ovalı’nın yeni doğan bebeği yoğun bakımda

İLİŞKİLİ HABER

Hazal Kaya'dan şaşırtan açıklama!

İLİŞKİLİ HABER

Şeyma Subaşı: Enerji patlaması yaşıyor olabilirim

İLİŞKİLİ HABER

Didem Uzel: 41 kere maşallah

İLİŞKİLİ HABER

Haluk Levent, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda!

İLİŞKİLİ HABER

Kıraathanedekilere 'Fatma Şahin' sürprizi!

İLİŞKİLİ HABER

Mazhar Alanson'dan genç oyunculara büyük sürpriz

İLİŞKİLİ HABER

Alişan ile Buse Varol çifti gün sayıyor

İLİŞKİLİ HABER

Sussex Düşesi Meghan Markle aranıyor!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü oyuncu Ceyda Ateş şoke etti!

İLİŞKİLİ HABER

Hülya Koçyiğit torunlarıyla birlikte yeni yaşını kutladı

BİR YORUM YAPIN 1

ali 2 yıl önce

söylediklerini okuyunuz ey nesil

Toplam 1 beğeni