Hikmet Taşdemir: Ben daha ölmedim! Hikmet Taşdemir kaç yaşında ve nereli?

Yeşilçam'ın "kabadayı" karakterleriyle hatırlanan oyuncu Hikmet Taşdemir, muhabirlere şaşırtan açıklamalar yaptı. Peki Hikmet Taşdemir kaç yaşında ve hangi filmlerde oynadı? İşte merak edilen soruların yanıtı:

Yeşilçam'da oynadığı "kabadayı" karakterleriyle hatırlanan oyuncu Hikmet Taşdemir, "Yılmaz Güney başta olmak üzere Türkan Şoray'ı, Cüneyt Arkın'ı, Kartal Tibet’i ve bütün oyuncuları seviyorum. Bu iş sevilmeden yapılmaz ki." dedi.

Korkusuz Korkak ve Umudumuz Şaban'da Kemal Sunal'la, Dünyayı Kurtaran Adam'da Cüneyt Arkın'la oynayan Taşdemir yaptığı açıklamada, uygun projelerde rol almak istediğini belirterek, yeniden seyirci karşısına geçmek istediğini söyledi.

Bugüne kadar en beğenerek oynadığı filmlerden birinin Türkan Şoray ile oynadığı "Asiye Nasıl Kurtulur" olduğunu dile getiren usta oyuncu, "Benim hocam Yılmaz Güney'di. Güney, beni ilk olarak Filiz Akın'ın da oynadığı 'Umutsuzlar' filminde oynatmıştı. Hatta ilk defa Türk sinemasında jön ölmez diye bir şey vardı. Jön gelir kötü adamı yok ederek, kızı alıp giderdi. Yılmaz Güney bunu yıktı. Kendisini o filmde öldürtmüştü." ifadelerini kullandı.

Hikmet Taşdemir, Güney'in Yol filminde de oynadığına vurgu yaparak, "Yılmaz Güney’in üzerine birini seviyorum diyebilmem imkansız. Çünkü o benim hocam ve bu piyasada ekmek yememe neden olan kişi. Yılmaz Güney başta olmak üzere Türkan Şoray'ı, Cüneyt Arkın'ı, Kartal Tibet’i ve bütün oyuncuları seviyorum. Bu iş sevilmeden yapılmaz ki." açıklamasını yaptı.

Yeniden dizi ve sinemada rol almak istediğinin altını çizen oyuncu, "Bugüne kadar Türk sinemasında bir yer kapmışsam, halk beni öyle sevdiyse ondan daha kötü bir rolde oynamayı düşünmüyorum. Çünkü beni sevenlerin gözünde küçülmek istemiyorum. Sinemada olmaktan mutluydum ve halen mutluyum." değerlendirmesinde bulundu.

BEN DAHA ÖLMEDİM

Taşdemir, TRT'de yayımlanan "Osmancık" ve "Küçük Ağa" dizilerinde de rol aldığını dile getirerek, "Bu yaşlılığımda da seyircilerimin karşısına çıkarak 'Ben daha ölmedim.' diyebilirim." ifadelerine yer verdi.

HİKMET TAŞDEMİR KİMDİR?

Hikmet Taşdemir Türk, 1942 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Genç yaşta bazı tiyatro topluluklarında çalıştı. Birçok filmde yardımcı rollerde oynadı. Başrolünü Kemal Sunal'ın oynadığı Korkusuz Korkak filmindeki Gaddar Kerim, Umudumuz Şaban filmindeki Mardinli Arif karakterleri ve Tatar Ramazan filmindeki Cıbıl Halil hafızalarda yer etti. Ayrıca Yılmaz Güney'in imzasını taşıyan Umutsuzlar filminde parmaksız isimli kiralık katili oynadı. Sert mizacı nedeniyle çok sayıda filmde kabadayı rollerinde oynadı.  TRT'de yayımlanan "Osmancık" ve "Küçük Ağa" dizilerinde rol aldı.  Hikmet Taşdemir, 40 yılı aşkın senedir eşiyle Silivri'de yaşıyor.

 

Ünlü türkücü Engin Nurşani'nin cenazesinde büyük saygısızlık!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü türkücü Engin Nurşani'nin cenazesinde büyük saygısızlık!
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 3

HAKAN KAYALI 3 yıl önce

Bu saatten sonra bari ölümü düşünüp ne için yaratıldığınızı düşünseniz daha akıllıca olur. Bakın size bir hadisi şerif hatırlatayım. "YAŞI KIRKI GEÇTİĞİ HALDE GÜNAHI SEVABINDAN ÇOK OLAN CEHENNEMDEKİ YERİNE HAZIRLANSIN."

Toplam 3 beğeni

Seyyit 5 yıl önce

Günümüzde yok eski oyunculardaki karizma. Adamlar o yoklukta o şartlarda elinden gelenin en iyisini yapıyorlardı. Şimdi etraf oyuncudan geçilmiyor ama özveri sıfır. O yüzden halen eski filmler izleniyor. Payitaht Abdülhamit ve Diriliş Ertuğruldaki bi kaç oyuncuyu müstesna tutuyorum

Toplam 1 beğeni

Rotterdam 5 yıl önce

Olum bize herseyden herkesten daha yakin. Hayati dolu dolu yasamissiniz, birazda ahireti dusunup onun icin aglasak, halimize sukretsek. Omurde dunyada gecici ve bos.

Toplam 2 beğeni