Acun Ilıcalı, çocuklar için dizüstü bilgisayar kampanyası yaptı! Rekor bağış...

21 Eylül 2020, 09:17
Acun Ilıcalı, çocuklar için dizüstü bilgisayar kampanyası yaptı! Rekor bağış...

Acun Ilıcalı, eğitim için evlerinde bilgisayarı olmayan çocuklar için pazar akşamı Tv8'de büyük bir kampanya düzenleyeceğini açıklamıştı. Binlerce kişinin bağış yaptığı gecede toplanan rakam da belli oldu.

Acun Ilıcalı, uzaktan eğitimde fırsat eşitliği sağlayacak bir kampanya düzenledi. Bilgisayarı olmayan çocuklara dizüstü bilgisayar almak için nakit bağışı kampanyası yaptı. Kızılay üzerinden toplanan paralarla alınacak dizüstü bilgisayarlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılacak. 1 bilgisayarın 3 bin TL olduğu gecede 7.5 milyon TL bağış toplandı.

Acun Ilıcalı'nın 'Haydi Şimdi' sloganı ile düzenlediği bağış gecesinde 100 bin lira üzerinde bağış yapanlar canlı yayına alındı. SMS ile bağış yapmak isteyenler ise EĞİTİM yazıp 2686'e mesaj atarak 10 TL bağışta bulundu. Gecenin sonunda Acun Ilıcalı, 7.5 milyon lira bağış toplandığını açıkladı. Bu rakama SMS'ler henüz dahil edilmedi.

GECENİN EN YÜKSEK BAĞIŞINI YAPTILAR

Gecenin en yüksek bağışçısı ise Bahçeşehir Eğitim Kurumları oldu. Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu başkanı Hüseyin Yücel canlı yayına bağlanarak 1 milyon lira bağışladıklarını duyurdu.

AMİNE GÜLŞE MESUT ÖZİL'DEN BAĞIŞ GECİKMEDİ

Amine & Mesut Özil çifti Acun Ilıcalı’nın başlattığı ‘Uzaktan Eğitim’ kampanyasına 250 bin TL bağışladı. Uzaktan eğitimde bilgisayarı olmadığı için zorluk yaşayan ilköğretim ve ortaöğretimdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak için Eğitim yaz 2868’e gönder.

HALUK LEVENT'TEN İLK BAĞIŞ GELMİŞTİ!

AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent'ten Acun Ilıcalı'nın başlattığı dizüstü bilgisayar kampanyasına destek geldi: "Biz Ahbap’lar da bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışacağız. 1000 öğrenciye tablet verme kararı aldık. "

Acun Ilıcalı uzaktan eğitim için evlerinde bilgisayarı olmayan çocuklar için pazar akşamı Tv8'de büyük bir kampanya düzenleyeceğini açıkladı.

,

Ilıcalı, "Dizüstü bilgisayarı olmadığı için uzaktan eğitimde büyük zorluk çeken kardeşlerimiz var. Kardeşlerimizin eğitimden mahrum kalmamaları için Pazar Akşamı Tv8'de büyük bir kampanya düzenliyoruz" diyerek müjdeli haberi verdi. 

"TV8'İ TAMAMEN SATAMAM"

Haber Global'de "Az Önce Konuştum" programına konuk olan Acun Ilıcalı, Candaş Tolga Işık'ın ''TV8 satılık mı?'' sorusuna yanıt verdi. Kuzey Avrupa'dan talip olduğunu söyleyen Ilıcalı, ''TV8'e talipler var. Görüştüğümüz doğru. Doğru bir yatırım görürsek ama tamamını satmam'' dedi.

TV8 satılık mı sorusu üzerine Acun ılıcalı, "Talibimizin olması çok mutluluk verici bir olay. Satılık mıyız, değiliz. Ama doğru yatırım görürsek, tamamını satalım gidelim değil. TV8 benim hayallerimi gerçekleştirdiğim bir alan onu da kaybetmek istemiyorum. Eğer karşı grup hayallerimizi gerçekleştirecekse olabilir. Kuzey Avrupa'dan baskı altındayım ama güzel de bir şans. Bizim hayallerimiz var ve bunun için daha çok bütçe gerekiyor" ifadelerini kullandı.

VİLLAYI İŞ ADAMI MUSTAFA AKTAŞ'IN ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI​

Ilıcalı'nın villasını Aktaş Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aktaş satın aldı. Sanayi alanında faaliyet gösteren Mustafa Aktaş'ın, Ilıcalı'ya 8.4 milyon dolar ödediği ve paranın diğer yarısını da takas yoluyla karşıladığı öğrenildi. Takasın ne olduğu ise gizliliğini koruyor.

VİLLAYI SATTI!

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Şeyma Subaşı'ndan boşanınca onun Kuruçeşme'de oturduğu villayı satma kararı almıştı.

Ilıcalı'nın bu kararının ardından konuşan Şeyma Subaşı, "Acun villayı bana hediye olarak almamıştı. Beraber oturacaktık ki öyle de oldu zaten. Boşanma işlemi gerçekleşince de Acun kendi iradesiyle villayı satılığa çıkarmayı uygun buldu." demişti.

125 MİLYONA SATTI

Aradan 1.5 yıl geçtikten sonra Ilıcalı'nın satışa çıkardığı villanın 16.8 milyon dolara (125 milyon ) satıldığı öğrenildi.

Ilıcalı'nın bu villadan elde ettiği kazancı nasıl değerlendireceği merak konusu oldu.

KIZI MELİSA BABAANNESİNE BENZİYOR

Ünlü sunucu Acun Ilıcalı, geçen pazar Anneler Günü’nde, annesi ve abisi ile çekilmiş bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı. Fotoğraf bir buçuk milyon beğeni ve 30 binin üstünde yorum aldı. İlerleyen günlerde ise Ilıcalı’nın takipçileri, annesi İlknur Hanım ile kızı Melisa’nın birbirlerine ne kadar çok benzediklerini ortaya çıkardı.

 

YÜREK BURKAN ANNELER GÜNÜ PAYLAŞIMI

Anne ve babasını 1993 yılında trafik kazasında kaybeden Acun Ilıcalı’dan, duygulandıran anneler günü paylaşımı: “Yokluğuna hiç alışamadım, hiç alışamayacağım...

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
299 Yorum Var
 • Ömer karatas 17 saat önce Şikayet Et
  Acun bey benim 4 tane çocugum var bana da ebaya girmek için gönderir seniz çok sevinirim oglum sizin hayranınız
  Cevapla
 • Selvi 18 saat önce Şikayet Et
  Benimde okula giden bir kızım bilgisayar ve tableti yok.verirseniz bendeisterim.çok Teşekkürler
  Cevapla
 • Nermin Duman 20 saat önce Şikayet Et
  Eşim asgeri ücretle çalışıyo evimiz kira 2 çocugum var bizede yardım ederseniz çok seviniriz şimdiden Allah razı olsun bu kampanyayı başlatandan
  Cevapla
 • Murat dilmaç 1 gün önce Şikayet Et
  Scun ben bitlisten kırşehire iş için geldim 2007 den beri burda çalışıyorum iki çocuğum okuyor uzakta n eğiğitim görüyorlar bilgidsyar lazım alamıyorum bana da yardım eder seniz alamıyorum ben bana da göderirmisiniz bilgisayar
  Cevapla
 • Elif çaglıyan 1 gün önce Şikayet Et
  Merhaba acun bey 2 tane çocugum var şuan çok magduruz dersler başladı bizleride unutmayın lütfen.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun