Acun Ilıcalı, telif davasını kaybetti: Tazminat ödeyecek

10 Ekim 2020, 08:57
Acun Ilıcalı, telif davasını kaybetti: Tazminat ödeyecek

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'ya açılan telif davası sonuçlandı. Ilıcalı, programlarında çalınan bazı şarkıların telifini 7 yıllık faiziyle beraber ödeyecek.

Şarkıcı Demet Sağıroğlu ile besteci Görol Ağırbaş, kendilerine ait olan 'Arnavut Kaldırımı' adlı eserin yarışmalarda 16 kez izinsiz kullanılmasıyla ilgili Acun Ilıcalı'ya açtığı telif davasını kazandı. Mahkeme, 55 bin 200'er lira tazminatın 7 yıllık faiziyle Acun Medya Prodüksiyon şirketinden alınarak Sağıroğlu ve Ağırbaş'a ödenmesine hükmetti.

 Ilıcalı'nın Survivor yarışmasını gerçekleştirdiği Dominik Cumhuriyeti'ne uçmak için yeni bir uçak aldığı haberleri basına yansıdı. Değeri 13 milyon dolar (99.5 milyon TL) olan özel jetini Global Express XRS 2012 model uçakla değiştiren Ilıcalı'yla ilgili bu haber üzerine sanatçılardan tepki geldi.

SAĞIROĞLU VE AĞIRBAŞ DAVAYI KAZANDI

Telif tartışması üzerine yaşanan bu gelişme geri planda kalırken, şarkıcı Demet Sağıroğlu ile besteci Görol Ağırbaş, kendilerine ait olan 'Arnavut Kaldırımı' adlı eserin 3 ayrı televizyon kanalındaki 'O Ses Türkiye', 'O Ses Çocuklar' ve 'Rising Star' adlı yarışmalarda 16 kez izinsiz kullanılmasıyla ilgili Acun Ilıcalı'ya açtığı telif davasını kazandı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
316 Yorum Var
 • Seçkin 2 hafta önce Şikayet Et
  bu adam 5 parasızdı diye yazan birileri var evet bu adam 5 parasızdı ama gece gündüz çalıştı işinide yazılı yaptı
  Cevapla
 • Gariban 2 hafta önce Şikayet Et
  Notebook yardımını sulandırmayın. Adamın şevkini kırmayın. Hemen bu sanatcıların tazminatınıda öde ayıp değilmi kim bilir kaç sanatcı var.
  Cevapla
 • ŞÜKÜR 2 hafta önce Şikayet Et
  Türk müzik piyasası kendini bitiriyor iyice bu programlarda otuz yıl önceki eser çalınıp söylenmese sizi kim hatırlar dinler? yakında böyle programlar kendi müzik ve şarkılarını yapacak ondan sonra geçmişe güle güle anlayana tabi
  Cevapla
 • Enes 2 hafta önce Şikayet Et
  Acun abi bende araba istiyorum
  Cevapla
 • sibel gönce 3 hafta önce Şikayet Et
  4 cocugum var biri askerde biri unuversite birde ikizler var bire baskadilar asgari ücretle çalışıyorum ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim
  Cevapla
 • Gökhan 2 hafta önce Şikayet Et
  Burda damı siz varsınız. hey allahım. başka yer mi yok
Yorumların Tümünü Okuyun