Şovmen Okan Bayülgen, katıldığı bir programda son zamanların en çok tartışılan konularından olan poşet durumunu ele aldı.

Yeni yıldan itibaren ücretli olarak marketlerde verilen poşetler hakkında Bayülgen, "Tüm dünyada poşet çantaları satılmakta ve böylelikle kullanımında azalma sağlanmaktadır. İnsanlar böylelikle alışveriş arabaları ve bez çantalarını yanlarına alarak alışverişe çıkmaya başladı. Ben de bu kampanyanın tamamen yanındayım. Bugün yediğimiz balıklarla midemize plastik doldururken hatta son araştırmalarda doğaya saçılan poşet ve plastikler nedeniyle bunları sadece yemekle kalmıyor aynı zamanda o plastiği soluyoruz.” ifadesinde bulundu.

Bayülgen sözlerine şöyle devam etti: “Başka korkunç bir durumdan bahsedelim. Belki orta yaşlı ya da yaşlı insanlar için büyük bir sorun olmayabilir ama çocuklarımızı plastik yedirerek ve plastik solutarak büyütüyoruz ki bu gerçekten çok korkunç. Eğer bunun yolu poşeti satmaktan geçiyorsa bari o poşeti satalım. Hatta 25, 50 kuruşa 1 liraya değil, 10, 20 liraya satalım ki insanlar bunları kullanmaktan kaçınsınlar. Bu yolla poşet kullanımını azaltalım hatta zamanla yok edelim."

İLİŞKİLİ HABER

‘Müslüm’ filminin afişi açık arttırmada satılacak

İLİŞKİLİ HABER

Koray Avcı: Annem anılarımı çöpe attı

BİR YORUM YAPIN 2

DOLUNAY 2 yıl önce

sevimsiz

Murat 2 yıl önce

Bu eleman yaşıyor mu hala

Toplam 1 beğeni