Mustafa Uslu'dan şaşırtan Oscar açıklaması!

13 Ocak 2019, 12:18
Mustafa Uslu'dan şaşırtan Oscar açıklaması!

Ünlü film yapımcısı Mustafa Uslu, 'Oscar' ödülü için çarpıcı bir açıklamada bulundu.

İzlenme rekorları kıran ‘Ayla' ve 'Müslüm' filmlerinin sadece 2 yıl kadar bir süre ile 12 milyonu aşkın izleyiciyi sinema salonlarına çeken Mustafa Uslu'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Sabah'a konuşan Mustafa Uslu, ''Geçtiğimiz yıl Oscar'larda Türkiye'nin yabancı film temsilcisi olarak yarışan ancak ilk 5'e kalamayan 'Ayla' için "İlk kez size söylüyorum bunu. Biz Ayla filmiyle Oscar Ödülleri'nde son 4 saate kadar 8. sıradaydık. Benim bir konuşma yapmam istendi. Eğer ben o konuşmayı yapsaydım, biz Oscar'ı almıştık. Ama ben hayatım boyunca, ne bayrağıma, ne vatanıma, ne milletime asla ihanet etmem, kötü bir şey söylemem. Bunu yaparak bir yerlere gelmek hiç tarzım değil" dedi.

Kendisine sorulan "Nasıl bir konuşma yapmanızı istediler?" sorusu üzerine, "'Özgürlüklerin olmadığı bir ülkede film yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyor musunuz?' diye başlayan bir konuşmaydı… Ve ben bunu yapmadım. Yapsaydım Oscar'ı almıştık. İnkar edilemez bir insanlık hikayesini reddetti Oscar. Ben mi kaybettim? Hayır. Oscar, yetim Ayla'nın yüzüne kapıları kapattı diye Los Angeles'taki Güney Kore Mahallesi eylem başlattı. İmza kampanyası düzenledi. Bir Türk filmini Amerikalı Koreliler savundu orada. Ama kendi milletimizin Oscar seçici üyesi Ayla'ya oy vermedi… Olsun, Türk halkı bize Oscar'ı verdi zaten." açıklamasında bulundu.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • oğuz 2 yıl önce Şikayet Et
  Hafif şov kokusu alıyorum...
  Cevapla
 • salih 2 yıl önce Şikayet Et
  Senin oscar'ın halktan. yattığın zaman vijdanen rahatsan 100 tane oscar verselerde hiç bir anlamı olmaz. çok yaşa sen.
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun helal olsun sana
  Cevapla