Celil Nalçakan'dan sosyal medyada İslam Fıkıhı dersi

17 Haziran 2020, 09:37
Celil Nalçakan'dan sosyal medyada İslam Fıkıhı dersi

Ünlü oyuncu Celil Nalçakan, sosyal medya hesabından günlerin birbirlerine benzerliğine yönelik esprili bir paylaşımda bulundu. Nalçakan'ın bu paylaşımına bir takipçisi, Peygamber Efendimiz (SAV.) 'in bir hadis-i şerifiyle yanıt verdi ancak Nalçakan, İslam Fıkıhı'na olan ilgisinden dolayı verdiği cevapla sosyal medyadan büyük dikkat topladı.

Daha önce Selda Alkor'un Gamze Özçelik'in mazlumlara yaptığı yardımlar için sarf ettiği sözlere verdiği yanıtla çok konuşulan oyuncu Celil Nalçakan, şimdi de bir takipçisine verdiği yanıtla gündemde. Nalçakan, pandemi sürecinden dolayı sosyal izolasyonda geçen günlere sosyal medyanın diliyle esprili bir şekilde takıldı. Oyuncu, 'İyi haber; gün aydı, kötü haber; dünle aynı.' yazdı. 

Bir takipçisi bu paylaşıma, Peygamber Efendimiz (SAV.)'in, 'İki günü aynı (eşit) olan ziyandadır.' hadis-i şerifiyle yanıt vermek istedi ancak hadis-i şerifi, 'İki günü aynı olan bizden değildir.' şeklinde yanlış yazdı. Bu yoruma sessiz kalmayan Nalçakan takipçisine, "Hadisin kaynağını paylaşır mısınız? Zira İslam fıkıhıyla ilgiliyim ve böyle bir hadis okumadım ve duymadım.” yanıtını verdi.

Tesettürlü oyuncu Gamze Özçelik'in, gönüllü olarak yardıma koştuğu 'Afrika' için hadsiz bir eleştiride bulunan Selda Alkor'a tepkiler giderek büyüyor. Bazı kesimi kışkırtmaya yönelik yaptığı çirkin eleştiri için Twitter'daki pek çok kullanıcı ayağa kalktı.

Beklediği desteği göremeyen Selda Alkor, "Afrika'yı bırakıp Türkiye ile ilgilensin" demişti. Oyuncu Celil Nalçakan Alkor için,

''Sokak hayvanlarına yardım edersin, ‘Neden insanlara etmiyorsun’, çocuğa şiddete karşı çıkarsın, ‘Kadına şiddete neden ses çıkarmıyorsun?’ Milletin yaptığı iyiliği eleştireceğine sen de bir işin ucundan tut. Yapmayacaksan da sus bari!'' dedi.

 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
7 Yorum Var
 • İdris 1 yıl önce Şikayet Et
  "Tesettürlü oyuncu"
  Cevapla
 • İkra! 1 yıl önce Şikayet Et
  Selda Alkor'da kim ?
  Cevapla
 • Kemal 1 ay önce Şikayet Et
  O Yeşilçam’ın önemli bir sanatçısı. Saygılı olun biraz...
 • Gaziantep27 1 yıl önce Şikayet Et
  Bilmem .Öyle biri varmi ki
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Tesettürlü oyuncu nedir? Oyuncu deyinsene. Bu sıfatı kullanmak zorunda mısınız? Mütedeyyin birisi olarak bunun belirtilmesini abes olarak karşılıyorum. Bu sınıflandırmaya gerek yok. Tesettürlü de olsa tesettürsüz de olsa Gamze Özçelik'in yaptığı güzel bir davranış.
  Cevapla
 • a.eren 1 yıl önce Şikayet Et
  hanımefendinin, hayvanlarla ilgili bu kadar hassas bağlantısı olduğunu bilmiyorduk.
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  yaşa delikanlı
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun