İrem Helvacıoğlu'nun korunma talebi kabul edilmedi!

20 Nisan 2019, 09:07
İrem Helvacıoğlu'nun korunma talebi kabul edilmedi!

Ünlü oyuncu İrem Helvacıoğlu, Ece Erken ve Bircan Bali’ye 100 bin TL’lik maddi ve manevi tazminat davası açmıştı. Korunma talebiyle mahkemeye başvuran Helvacıoğlu'nun talebi geri çevrildi.

ATV'de yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisinde 'Nefes' karakterini canlandıran İrem Helvacıoğlu; 'Söylemezsem Olmaz' programında kendisiyle ilgili yapılan eleştiri sınırının aşıldığı ve kişisel haklarına müdahale edildiği gerekçesiyle Ece Erken ve Bircan Bali’ye tazminat davası açmıştı.

Dilekçede; marka yüzü olduğu giyim firmasının kendisine tahsis ettiği korumaların gündeme yansıması halinde‘’yeni yetme’’, ‘’ne oldum delisi’’, ‘’ukala’’, ‘’mafya babası gibi geziyorsun’’ şeklinde kişiliğine saldırı ifadeleri kullanıldığı belirtilmişti.

irem helvacıoğlu

SEN KİMSİN!

Dilekçede ayrıca şu ifadelere yer verilmişti:

'Söylemezsem Olmaz' programı sunucuları Ece Erken ve Bircan Bali, tekzip metninin kendilerine bildirilmesine rağmen kanun gereği yayınlamamış aksine ‘sen kimsin tekzip gönderiyorsun, , bittin kızım sen, biz bu masada en kralını doğradık’ gibi el ve kol hareketleriyle tehdit içeren ifadeler kullanmışlardır"

Genç oyuncu İrem Helvacıoğlu, Erken ve Bali'ye 20 bin TL maddi, 80 bin TL manevi tazminat davası açmıştı.

TALEBİ REDDEDİLDİ!

İrem Helvacıoğlu bu kez korunma için mahkemeye başvurdu. 6284 sayılı “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi”ne dair yasa kapsamında olmadığı gerekçesiyle mahkeme Helvacıoğlu’nun korunma isteğini reddetti.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • doğan 1 yıl önce Şikayet Et
  İrem dava acmana ne gerek vardı
  Cevapla
 • Rümeysa 1 yıl önce Şikayet Et
  irem helvacioglu dava açarak cokk dogruu yapmiss cunku dogru olan olmayan konularda konuşuyolar iftirada bulunuyolarrr hak etmişlerrr
  Cevapla
 • mehmet akif 1 yıl önce Şikayet Et
  elin garibanına hastanede, yada trafikte başına bir iş gelse, tazminat hakkı doğsa, 32 senede zar zor alır göbeği çatlar.. bu magazindekiler ise haftalık bir birine tazminat açar dururlar.
  Cevapla