Murat Kekilli Suriye'deki sığınmacı kampları ziyaret etti

09 Şubat 2019, 08:59
Murat Kekilli Suriye'deki sığınmacı kampları ziyaret etti

Ünlü şarkıcı Murat Kekilli, savaş mağduru Suriyeli sığınmacıların yüzünü güldüren ziyarette bulundu.

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileriyle Suriye'nin Azize ilçesindeki sığınmacı kampları ziyaret eden Murat Kekilli, aynı zamanda orada görev yapan emniyet güçleri ile de görüştü.

Murat kekilli

Halkın yaşadığı zorlukları yerinde gözlemleyen şarkıcı çocuklarla bir araya gelerek şarkılar söyledi.

murat Kekilli suriye

Savaş mağdurun çocukların ve ailelerin yaşam mücadelelerini yakından gören Kekilli "Bu insanların çok zor şartlarda yaşadığını biliyorduk. Buradaki insanların umuda olan yolculuğunu duyuyorduk. Ama buraya gelerek tüm bu yaşananlara şahit olmak çok farklı. Burada gerçekten bir yaşam mücadelesi var ama öyle böyle bir mücadele değil. Her yağmurdan sonra katlanarak devam eden hayat mücadelesi bu" sözleri ile duygularını ifade etti. 

Yaşamdan şikayet eden insanların buraya gelerek ders almalarını gerektiğini ayrıca Dünyanın da buraya kör sağır kalmasına sinirlendiğini ise "Eğer biz burada sadece bir gün yaşarsak isyan ederiz. Çünkü burası hayvanların bile ayakta zorla durduğu bir ortam. Tüm bu olumsuzluklara rağmen buradaki insanlar şükretmeye devam ediyor. Ben de bu insanlara bakarak inanılmaz şükür dersi aldım. Türkiye'de halinden şikayet eden dostlarımın buraya gelmelerini şiddetle tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
  • Hatice soysal 1 yıl önce Şikayet Et
    Adam gibi adam
    Cevapla
  • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
    Murat KEKİLLİ adam gibi adamdır
    Cevapla