Yaşar Özel son yolculuğuna uğurlandı!

18 Nisan 2019, 09:12
Yaşar Özel son yolculuğuna uğurlandı!

Türk Sanat Müziği’nin nadide sanatçılarından Yaşar Özel, tanıyıp tanımayanların dualarıyla son yolculuğuna uğurlandı. İşte, haberin ayrıntıları...

Dün akşam saatlerinde vefat eden Türk Sanat Müziği sanatçısı Yaşar Özel, son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçının cenaze namazı Emirgan Cami’nde öğle namazından sonra kılındı.

Yaşar Özel

Yaşar Özel'in cenazesine katılan bir çok meslektaşlarının arasında Ahmet Selçuk İlhan, Zekai Tunca, Zeynettin Maraş, Işıl Yücesoy, Bilge Özgen vardı.

Yaşar Özel son yolculuğu

Ahmet Selçuk İlhan,"Kelimeler bazen yetersiz kalıyor. Türk Sanat Müziğinde bir çınar gibi yıllarca hem yüreğinde hem omzunda taşınan ender insanlardan biriydi. En büyük tesellimiz bıraktığı müthiş şarkılar oldu. ‘Bir gece ansızın gelebilirim’, Eğer ki Sen Benim Yarim Olsaydın’, ‘Gizli Aşk Bu’, ‘Avuçlarımda Sıcaklığın Var’ gibi güzel şarkıları yüreğimizde bırakıp gitti. Çocukluğumuzun gençliğimizin radyodaki büyük şövalyesiydi. O her zaman hatıramızda, kalbimizde, notalarda müzik ile kalacak. Allah rahmet eylesin. Sevenlerine sabır ve metanet diliyorum"sözleriyle duygularını dile getirdi.

Yaşar Özel vefat etti

46 senelik dostlukları olduğunu dile getiren meslektaşı Zeynettin Maraş, ”Benim 46 yıllık dostumdur. Sık sık görüşürdük. Ben Suadiye’de oturuyorum o da Emirgan’da. O Caddebostan’da koro çalıştırıyordu. Arada da oraya gelirim. 46 senelik dostum hiç ayrılmadık. Vesilelerle, konserlerle bir yerde buluşup bir şeyler yeriz, konuşur sohbet ederiz. Benim için çok büyük bir kayıp. Türk Sanat Müziği camiası içinde çok büyük bir kayıp. Gidenlerin yeri doldurulmuyor. Çok büyük bir sanatçıydı. Bende fazlasıyla üzgünüm bunları söylüyorum ama içimden koparak geliyor. 46 yıllık büyük bir dostluğumuz var" sözleriyle duygularını ifade etmekte zor anlar yaşadı.

Yaşar Özel son yolculuğu

Cenaze Töreninde rahmetli sanatçı Yaşar Özel ailesinin, ayakta zor durduğu ve gözyaşlarına hakim olamadıkları objektiflere yansıdı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar