La Casa De Papel'in başrolü Nesrin Cavadzade kimdir?

30 Nisan 2019, 10:32
La Casa De Papel'in başrolü Nesrin Cavadzade kimdir?

Netflix dizisi La Casa De Papel'in kadrosuna dahil olan Türk oyuncu Nesrin Cavadzade, La Casa de Papel dizisinde İstanbul karakterini canlandıracak. Son olarak Bizim Hikaye dizisinde rol alan oyuncu, kariyeri ve hayatıyla en çok merak edilen isimlerden birisi oldu. İşte Nesrin Cavadzade'nin hayatı!

Dünyaca ünlü Netflix dizisi La Casa De Papel'de İstanbul karakterine hayat verecek olan Nesrin Cavadzade, sosyal medyanın gündeminde. Dünyanın önemli şehirlerini temsil eden karakterleriyle dikkat çeken La Casa De Papel, ilk kez kadrosunda bir Türk oyuncuya yer verecek. Peki Nesrin Cavadzade kimdir? Hangi projelerde rol aldı? Sizler için Nesrin Cavadzade'nin hayatını derledik.

NESRİN CAVADZADE KİMDİR?

30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya geldi. Azerbaycan Türkü olan Cavadzade, 11 yaşında annesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Türkçe konuşmakta zorluk çektiği için, Bakü’de bitirdiği ilkokul dördüncü sınıfı Cent Koleji’nde tekrar etti. Çok kısa sürede İstanbul Türkçesini öğrenmeyi başardı. Ortaokul yıllarında oynadığı “Türkmen Düğünü” adlı oyunla Tiyatro Kare'de sahne aldı. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Öğrencilik döneminde; beş kısa film çekti.

Filmleri, başta Berlin Film Festivali olmak üzere çeşitli yurt içi ve yurt dışı festivallerde gösterildi, ödüller aldı. Şahika Tekand Studio Oyuncuları'nda 2 yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı. Dil konusunda kendisini geliştirdi ve Rusça, İngilizce ve Fransızca dillerini de öğrendi.

 “Dilber’in Sekiz Günü” adlı filmdeki performansıyla Erzurum,Bursa ve Ankara Film Festivalleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. “Acı” filmiyle de yeniden Erzurum Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. 

"Güzel Günler Göreceğiz” filmindeki performansıyla Antalya Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, Ankara Film Festivali’nde ve Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini kazandı. “Yangın Var” filmiyle de Ankara Film Festivali ve Sadri Alışık Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü.

Nesrin Cavadzade kimdir

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar