Gurur Aydoğan'dan annesi Oya Aydoğan'ın mezarına ziyaret

Geçtiğimiz gün ölüm yıldönümü olan sinema sanatçısı Oya Aydoğan'ın mezarı, oğlu Gurur Aydoğan tarafından ziyaret edildi. Annesinin ölümünün 4. yılı olduğunu belirten Gurur Aydoğan, onu çok özlediğini ve evladı olduğu için gurur duyduğunu belirtti.

Ünlü oyuncu Gurur Aydoğan, sinema sanatçısı olan annesi Oya Aydoğan'ın mezarını ziyaret etti. Annesi hakkında konuşan Aydoğan, “Her yıl olduğu gibi yine anmaya geldik annemi. Ömrümün sonuna kadar bu hep böyle olacak. O benim en değerlim. Aynı zamanda çok önemli bir sanatçımızdı. Onun oğlu olduğum için çok şanslıyım.” açıklamasında bulundu.

Türk sinemasının önemli isimlerinden Oya Aydoğan, 4 yıl önce geçirdiği bir rahatsızlık sebebiyle hayatını kaybetmişti. Ölüm yıldönümünde kendisi gibi oyuncu olan oğlu Gurur Aydoğan'dan bir paylaşım geldi. Annesinin gençlik fotoğrafını paylaşan Aydoğan, 'Bugün sen gideli tam 4 sene oldu meleğim.. Seni çok seviyorum. Her gün aklımdasın.' notunu düştü.

2016 yılında vefat eden sinema sanatçısı Oya Aydoğan, vefatının 3. yılında da hayranları tarafından anılmıştı. Ölümünün 3. yıldönümünde Aydoğan hakkında bir bilgi, sosyal medya fenomeni Mehmet Berk Ergin tarafından paylaşılmıştı. Ergin, 1 yıl önce, 'Belki hiçbiriniz bilmez ama o filmlerden kazandığı paraların çok önemli kısmını yardımlar için özellikle de kanser hastaları için kullandı. Benim yardım çalışmalarımda da zamanında çok destek olurdu. Rahmetle anıyorum.' sözleriyle paylaştığı tweetini, bu yıl, 'O, filmlerden kazandığı paraların neredeyse hepsini yardımlara harcadı. O kadar fazla insana yardımı dokundu ki... Çok özlüyorum onu.' sözleriyle bir kez daha paylaşmıştı. Aydoğan'ın yaşarken yapmış olduğu bu iyiliklerle ilgili olarak bazı kullanıcılar, bana da iyiliği bulunmuştu diyerek kendi anılarını paylaşmışlardı.

Oya Aydoğan, Neşeli Günler filminde de rol almıştı

Oya Aydoğan, Neşeli Günler filminde de rol almıştı

BİR YORUM YAPIN 0