Yazar Azra Kohen, eserleri Fİ Çİ Pİ'nin dizi olarak çekilmesi konusunda anlaştığı Ay Yapım'a eserlerinin sözleşmeye aykırı kullanıldığı gerekçesiyle dava açtı. İşte, haberin ayrıntıları...

Azra Kohen, Serenay Sarıkaya ve Ozan Güven gibi ünlü oyuncuların başrolünde oynadığı Fi Çi Pi'nin dizi olarak çekilmesi konusunda anlaştığı Ay Yapıma eserlerinin sözleşmeye aykırı kullanılmasına ilişkin dava açtı. Kohen ikinci sezonda 'Çi' isimli eserin içeriğinin kullanılacağına dair karar da bulunmasına rağmen Ay yapımın Pi isimli eserin senaryosunu kullanarak sözleşmeyi çiğnediğini beyan etti.

Yazar Azra Kohen

Azra Kohen'in kendisinin izleyici kitlesi önünde küçük düşürüldüğüne dair ilettiği dilekçesinde,"Diziyi izleyip kitapları okumayanlar önünde yazar, ahlaka aykırı hikayeler yazmakla itham edilir hale sokulmuştur.Büyük bir kesim okuyucunun tepki vereceği derecede deformasyon ile hem kitabın hikayesini hem de ana fikrini hem de eserlerde savunulan değerler yazarın topluma, okuyucularına sunduğu imajını zedeleyecek şekilde deforme edilmiştir" gibi savunmalar yer almaktadır.

Azra Kohen Ay yapım dava

Ünlü yazar Azra Kohen, uygun içerikli olmayan senaryoların kullanılmasından dolayı imajının zedelendiğini ve bir çok eleştirilere maruz kaldığını da ifade etmiştir.

İLİŞKİLİ HABER

Pelin Karahan'dan nafaka açıklaması!

İLİŞKİLİ HABER

Burak Özçivit'in son paylaşımı rekor kırdı!

İLİŞKİLİ HABER

Kıvanç Tatlıtuğ'un her adımı takip ediliyor!

İLİŞKİLİ HABER

Alişan ile küsen Ece Erken'den göndermeli paylaşım

İLİŞKİLİ HABER

Napoli kafelerinde yatan büyük sır! Askıda kahve var!

BİR YORUM YAPIN 0