Bakan Soylu'dan Elçin Sangu'ya cevap!

29 Mayıs 2019, 08:25
Bakan Soylu'dan Elçin Sangu'ya cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından kaydının silindiğini söyleyen oyuncu Elçin Sangu'yu kastederek iddialara yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu taşınma nedeniyle seçmen kaydı çıkmayan sanatçı Elçin Sangu'nun Twitter paylaşımına tepki gösterdi.  Soylu burada yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde kaydının silindiğini söyleyen oyuncu Elçin Sangu'yu kastederek "Günde 2-3 tane yalanın bakanlığım tarafından vatandaşımıza doğru bilgilendirmeyle ulaşmasından hakikaten yoruldum. Bir sanatçı hanım 'benim kaydımı silmişler' diyor. Sosyal medyada acaba bu kayıtlar silinebilir mi? diye soruyorlar. Nüfus genel müdürlüğünden baktırdım 29 Mart'ta kendi e-devlet şifresinden müracaatını yaptırmış ve bunu başka bir noktaya taşıdı." dedi.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Elçin Sangu, 13 martta twitter hesabından yaptığı paylaşımla "Herkes adreslerini kontrol etsin mesela şuan geçen seçimde aynı adreste olmama rağmen bugün yaptığım kontrol sonucu adresimde yokum" demişti.

Elçin sangu twet

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden kendisine gelen yanıtla Sangu bu paylaşımını silmiş ve şöyle demişti, "1 yıl önce taşınmış olduğum evin iskan alımı geç olduğu için adres değişikliği muhasebecim tarafından 29 Mart ta yapılmış. Seçmen listeleri daha önce askıya alınmış. Bu yüzden bir hata olmuş. Bu hassasiyetinizi seçim kararlarında da gösterseydiniz her şey çok güzel olurdu."

ELÇİN SANGU

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
38 Yorum Var
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  sanatçı sanat ile uğraşır,siyeset siyesetçilerin işidir.şaklabanlık bunların işidir
  Cevapla
 • hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  elçin sangu kim ki süleyman soylu bunu muhatap alıp cevap vermiş
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Hem iftira atıyor sonrada zeytinyağı gibi üstte çıkıyor.Adres beyanı yapacak kadar beynin yoksa oy kullanma.
  Cevapla
 • aga 1 yıl önce Şikayet Et
  sayın soylu bu kadına hak etmediği unvanı niye veriyorsun güzel kardeşim
  Cevapla
 • aa aa 1 yıl önce Şikayet Et
  şunları muhatap alarak hata yapıyoruz kendilerini bir şey zannediyorlar olay çözülmüş yalanı ortaya çıkmış hala zeytinyağı gibi suyun üzerine çıkma derdinde, insan utanır daha sesini çıkartmaz.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun