Ukraynalı şarkıcı Olya Polyakova siyasete atılıyor!

30 Mayıs 2019, 11:19
Ukraynalı şarkıcı Olya Polyakova siyasete atılıyor!

Ukrayna’da bu yıl temmuz ayında yapılacak erken parlamento seçimleri öncesi siyaset sahnesinde değişimler süre geliyor. Ukrayna’da ünlü pop yıldızı Olya Polyakova, parti kurup siyasete atılma kararı aldığını açıkladı. İşte, haberin ayrıntıları...

Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin yeniden vatandaşlık verdiği eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili’nin partisinin yanı sıra, ülkenin en ünlü şarkıcılarından Olya Polyakova da partiye girmeye hazırlanıyor.

Ukrayna’da ünlü pop yıldızı Olya Polyakova

Olya Polyakova “Hayatımda birçok yenilik oldu" sözleriyle duygularını ifade etmeye başlarken aynı zamanda popüler olan bir dergiye de röportaj verdi.

 Olya Polyakova

“Parlamento seçim yarışı başlıyor. Hakkında hiçbir şey bilmediğim bir amaca için oy vermekten bıktım. Milyonlarca insan kime oy verdiklerini bilmek istiyor. Bu konuyla ilgilenecek bir parti kurmaya başladığımı resmen açıklıyorum. Bu, Ukrayna’daki ilk kadın partisi olacak. Şaka yapmıyorum”​ açıklamasında bulundu.

Yeni Güçler Hareketi’nin liderlerinden David Sakvarelidze, “Seçimlere gireceğiz ve siyasi bir güç olarak hayata geçirmek istediğimiz felsefeyi ve projeleri savunacağız” dedi. Devlet Başkanı Zelenskiy’nin erken seçim kararını doğru bulduklarını belirten siyasetçi, “Çünkü bugünkü Ukrayna Parlamentosu dört yıldır meşru değil” sözleriyle düşüncelerini beyan etti.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar