Mesut Özil yoksulluk yıllarını işte böyle anlatmış

09 Haziran 2019, 10:15
Mesut Özil yoksulluk yıllarını işte böyle anlatmış

Dünyaca ünlü futbol yıldızı Mesut Özil, Amine Gülşe ile 7 Haziran'da nikah masasına oturdu. Yılın düğünü tüm dünyada büyük ses getirdi. Ünlü futbolcunun yıllar önce verdiği bir röportajda ailesi ile beraber çektiği zorlukları anlatmıştı. Ayrıca Özil. bu anlamlı günde düğün yemeğini Kızılay aracılığı ile yoksul ailelere yapmıştı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık sosyal medya hesabından Özil'e teşekkür mesajı yayınladı.

Düğününde yoksulları ve hasta çocukları ihmal etmeyen Mesut Özil büyük alkış topladı. Görkemli düğün yapmasına rağmen Özil'in böyle yardımlarda bulunmasının nedeni yıllar önce verdiği bir röportajı gündeme getirdi.

MESUT ÖZİL VE EN SONDAKİ ANNESİ

Özil, verdiği röportajdaki "Kitapta, anaokuluna bile gidemediğini anlatıyorsun. Annen ve babanın seni gönderecek parası olmadığı için. Ne kadar büyük bir yokluktan söz ediyoruz?" sorusuna işte bu cevabı vermişti:

"Çok büyük bir yokluktan! Annem bir okulda temizliğe gidiyordu. Hademelik yapıyordu yani. Üstelik günde iki vardiya. İlk vardiya, saat 7.00’den 16.00’ya kadar. Sonra 19.00’dan 22.00’ye bir vardiya daha. Yine de hiç yakındığını duymadım canım annemin! Bazen etrafta kimsenin olmadığını sandığı zamanlar, çalışmaktan kamburu çıkmış sırtını tutup gerinirdi. Resmen bizim için kendini feda etti. Hayattaki tek gayesi, ailesini geçindirebilmek ve çocuklarına iyi bir gelecek verebilmek oldu. N’apsam onun hakkını ödeyemem."

MESUT ÖZİL

TEŞEKKÜR MESAJI!

Ünlü futbolcu Kızılay aracılığı ile 16 bin maddi durumu olmayan vatandaşa yemek yardımında bulunmasını Başkan Kerem Kınık sosyal medya hesabından teşekkür mesajı yayınlayarak duyurmuştu. 

İŞTE O PAYLAŞIM;

KEREM KINIK PAYLAŞIMI

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
9 Yorum Var
 • Memo Vater 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH ragzi olsun. Zaman birlik beraberlik zamani
  Cevapla
 • Almanci 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamsin
  Cevapla
 • Hamdi 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim daha çok versin böyle güzel kalpli insanlarımızın sayısını arttirsin
  Cevapla
 • Frk 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah hayrını artırsın inşallah
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun