Ünlülerin milyonlarca liralık tazminat ödediği boşanma davaları artık bakanlık tarafından incelenecek.

Dünyaca ünlü isimlerin milyonlarca liralık tazminat ödediği boşanma davaları mercek altında.  Bu davalardan yüksek gelirler elde edip de gelir vergisi beyanlarında sıfır kazanç veya zarar gösteren, matrah artışı yeterli görülmeyen avukatların gelirleri ve beyanları çapraz denetime tabi tutularak inceleniyor.

Vergi incelemelerinde, POS makineleri, Vergi İstihbarat Merkezi'ndeki kayıtları ile kredi kartı harcamaları da kıyaslanıyor. Vergi kaçırdığı tespit edilenler hakkında işlem başlatılacak.

boşanan ünlü çiftler

Sanatçı ve iş insanlarına hizmet veren avukat ve avukatlık bürolarının incelemeye alındığını belirten yetkililer, "Bu avukatların mahkeme, noter üzerinden takip ediyoruz. Ünlü çiftlerden ne kadar para aldıklarını belirliyoruz. Vergi istihbarat merkezindeki kayıtları, harcamaları, banka hareketlerine bakılıyor" dedi.

İLİŞKİLİ HABER

Fahriye Evcen'in takipçilerinden şaşırtan paylaşım! Gerçek sandılar...

İLİŞKİLİ HABER

Seda Sayan'ın ayakkabıları dikkat çekti

BİR YORUM YAPIN 11

Teyo 3 yıl önce

goog morning

hemmet 3 yıl önce

Gün aydın.....! Ne kadar da adilane bir uygulama?

hemmet 3 yıl önce

Gün aydın.....

vatandaş 3 yıl önce

benim tanıdığım felçli biri var çalışamıyor. bu adam aşağı yukarı bin tl nafaka veriyor ona kalanda hemen hemen o miktar. ünlü adamı geç çuvalla kazanıyorlar. alt kesim napacak?

ugur btn 3 yıl önce

İşçi en kolay vergi alınan çalışan gurup,bunun yerine vergi ödemeyen şarkıcı türkücü sanayici işverenleri takip edin.Ama çok geç kaldınız

Toplam 5 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun