Son olarak Kurşun dizisinde yer alan Engin Altan Düzyatan, ağırlığını belgesel çekimlerine verdi. Bunun için Asya ülkelerine giden Düzyatan buradaki doğa güzelliklerini ortaya çıkarmak için çöp topladı. Ancak sıralar oyuncu çekimlere ara verildiğini duyurdu.

Diriliş Ertuğrul dizisindeki performansıyla hayran kitlesini ikiye katlayan ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan karizmatik ses tonu sayesinde reklam ve belgesel çekimlerinin de vazgeçilmezi oldu. Düzyatan bir yıl boyunca Hindistan, Filipinler, Malezya, Tayland ve Endonezya gibi ülkelerde plastik atıklara dikkat çekmek için yaptığı belgesel çekimleriyle gündem oldu. Geçtiğimiz akşam eşi Neslişah Alkoçlar'la bir mekan çıkışı görüntülenen oyuncu çekimlere ara verildiğini duyurdu.

2018 Eylül ayında Afrika'daki susuzluğa dikkat çekmek amacıyla yaptığı ilk belgeselden sonra yeni bir çalışma için kolları sıvayan Engin Altan Düzyatan, plastik sorununun neden ve sonuçlarını araştırmak için "Sen de Fark Et" adlı yeni belgeselinin çekimlerini tamamladı. 

Hindistan, Filipinler, Malezya, Tayland, Endonezya'da, plastik nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan yerlere ve dünyanın en kirli nehri olarak adlandırılan Endonezya'daki Citarum'a gitti. Aynı zamanda Phuket'te, Mercan Kayalıkları'nda su altı dalışı yaptı.

Engin Altan Düzyatan, "Etrafımız bir kez kullanılmak üzere tasarlanan ve neredeyse anında atılan plastiklerle çevrili... Bu tek kullanımlık plastikler okyanuslarımıza dağılıyor ve deniz yaşamını bitiriyor. Her gün, sayıları git gide artan ve içleri kamışlar, plastik torbalar ve halatlarla dolu, kuşlar, balıklar ve deniz canlıları ölü olarak kıyılara vurmaktalar. Bu global soruna geleceğimiz, çocuklarımız için farkındalık yaratmak istedim" dedi.

İLİŞKİLİ HABER

Güldür Güldür Show'un Avrupa turnesinde korkunç olay! Alman polisinden ilk açıklama...

İLİŞKİLİ HABER

İbrahim Tatlıses'den kötü haber! En yakın arkadaşı Halil Kendirli vefat etti...

İLİŞKİLİ HABER

Ata Demirer tekne boyasına 50 bin TL ödedi!

BİR YORUM YAPIN 44

Yusuf 1 yıl önce

Başka yerde tutanamaz ne yapsa izlenmez

ONUR 1 yıl önce

Oynadığı rolün hakkını verdi ben diziden ayrılınca etkilenir ki bu kadar zaman bunun içindeydi ve yaşam felsefesi değişir mutlaka demiştim ama aynı hamam aynı tas. Kaldığı yerden devam

Toplam 2 beğeni

cem 1 yıl önce

adam faydalı bırseyler yapmaya calısıyor tebrık ederım

Toplam 4 beğeni

Akın 1 yıl önce

Büyük sanayilerin hiç suçu yok

Toplam 2 beğeni

mehmet57 1 yıl önce

o dizinin tutmamasının nedeni senin trt de diriliş ertuğrul olarak seven kitle foxtv yi tv sinden silen kitle ben dahil yani iki zıt dünya onun için seni sen yapan bu halkı görmezden gelme zaten senin çevren dizimizi izlemiyor.senin yapacağın gene trt gibi kurumda talkşov belgesel ilerde de gene bi padişahın oğlu veya babası olarak rol almak

Toplam 18 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun