2001 yılında Haluk Bilginer'in Türkan Şoray'la beraber rol aldığı Tatlı Hayat dizisindeki bir sahne sosyal medya da olay oldu. Bilginer'in sahnede Ayasofya Camii hassasiyeti İstanbul'un Fethi tarihinde yeniden gündem olmayı başardı.

İstanbul'un fethi senesinde sosyal medya da Haluk Bilginer'in Ayasofya Camii hakkında söyledikleriyle gündem oldu. Bilginer videoda, "Ayasofya değil, "AYASOFYA CAMİİ" diyeceksiniz, Fatih Sultan Mehmed süs olsun diye mi dikti dört tane minareyi onun tepesine?" şeklinde konuştu.

Amazon Prime'de yayınlanacak Alex Rider adlı dizide ünlü oyuncu Haluk Bilginer'de yer alacak. Geçtiğimiz sene Emmy ödülü alan oyuncu bir ajanın hikayesine anlatan prjeyle yeniden ekranlarda olacak. Son zamanlarda yurt dışı projelerde görülmeye başlanan oyuncunun bu başarısı gururlandırdı. 4 Haziran'da başlayacak olan dizi de  Otto Farrant, Andrew Buchan, Stephen Dillane, Vicky McClure, Brenock O’Connor ve Ronkẹ Adékoluẹjo gibi oyuncularda yer alıyor. 

haluk bilginerin şahsiyet dizisi

ŞAHSİYET DİZİSİ MEKSİKA'DA UYARLANACAK!

Haluk Bilginer, puhutv’de yayımlanan ‘Şahsiyet’ dizisindeki ‘Agah Beyoğlu’ rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünün sahibi olmuştu. Fenomen dizinin Meksika uyarlaması için hazırlıklar tamamlandı. 

ŞUBAT'TA YAYINLANACAK!

Türkiye’nin Meksika’da uyarlanacak ilk dizisi olacak projenin içeriği geçtiğimiz gün uluslararası içerik sektörünün en prestijli organizasyonları arasında gösterilen NATPE Miami Fuarı’nda açıklandı. Meksika’nın farklı şehirlerinde çekilecek ve ‘El Asesino Del Olvido (Before I Forget) adını taşıyacak dizinin başrollerinde Damián Alcázar ve Paulina Gaitán yer alacak. 

HALUK BİLGİNER ÖDÜLÜ NE YAPTI?

Geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezinde görüntülenen Aşkın Nur Yengi, eski eşi Haluk Bilginer'in başarısından gurur duyduğunu anlattı. Ayrıca "Bilginer'in ödüle ne yaptığı?" sorusuna ise Yengi, "Ödülü hemen bize getirdi, kızımıza verdi. Hemen her gün beraberiz zaten. Aile olarak gayet mutluyuz" dedi. 

Haluk Bilginer kızı ve eski eşi Aşkın Nur yengi

47'ncisi yapılan Uluslararası Emmy Ödülleri New York'ta görkemli bir törenle düzenlendi. Törende en iyi seçilenlere ödülleri verildi. Usta oyuncu Haluk Bilginer, bu etkinlik kapsamında "en iyi erkek oyuncu" ödülüne layık görüldü.

haluk bilginer

Dünya çapındaki bu başarısı herkesi duygulandırdı.

Bilginer, duygularını "Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye'ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum" sözleriyle anlattı.

haluk bilginer

Bilginer, ödülü Onur Saylak'ın yönetmenliğini yaptığı Şahsiyet filmindeki Agah Beyoğlu karakteriyle aldı. Filmde ayrıca Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar ve Hümeyra gibi isimlerde yer alıyor. 

İLİŞKİLİ HABER

Haluk Bilginer Emmy ödülünü Kız Kulesi'nin önünde anons etti!

BİR YORUM YAPIN 11

mert 2 yıl önce

en azından diğerleri gibi memlekete sözmüyor

Bahattin 2 yıl önce

Şaşırdık mı,vallahi şaşırdık.hiç beklemezdim bu muhteremden.Şimdi sevdim seni be arkadaş.Berhudaaaar olasın.

Toplam 1 beğeni

ufuk 2 yıl önce

bu da döndü, devrin adamı çıktı...

Toplam 5 beğeni

rayd 2 yıl önce

süper.

A Balcı 2 yıl önce

Gurur duyduk

Toplam 4 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun