IPSOS anketine göre 2019'da televizyonun enleri belli oldu

IPSOS tarafından her yıl yapılan Türkiye Barometresi Yeni Yıl Özel Raporu açıklandı. Buna göre, 2019'un en çok izlenen dizileri, televizyon programcısı ile kadın ve erkek oyuncuları belli oldu. Dizi kategorisinde birincilik ipini, Çukur dizisi göğüsledi.

Her yıl IPSOS şirketi tarafından hazırlanan Türkiye Barometresi Yeni Yıl Özel Raporu araştırması, 2019 yılı için de yayımlandı. Televizyonun enlerinin belirlendiği ankette en beğenilen dizi, kadın ve erkek oyuncular ile televizyon programcısı açıklandı. Çıkan sonuçlara göre dizi kategorisinde Çukur ve Mucize Doktor kıyasıya bir rekabet içerisinde. İşte anket sonuçlarına göre ekranın en beğenilenleri:

2019'UN EN BEĞENİLEN DİZİLERİ

çukur

çukur

Çukur, son 3 sezonun en favori dizisi olarak listenin başında yer aldı. Dizinin oy oranı ise sadece %9. Diziyi tercih edenlerin çoğunluğu erkek.

Yeni bir dizi olan Mucize Doktor, kısa sürede Çukur'un seviyesine ulaştı ve %8 ile 2.'lik de yer aldı. Dizi, listede %92'lik bir televizyon izleme oranına sahip olan kadınların favorisi.

mucize doktor

mucize doktor

Üçüncü sırada Atv draması Bir Zamanlar Çukurova, %7 ile yer alıyor. Son sırada ise %5 ile Arka Sokaklar bulunuyor.

2019'UN EN BEĞENİLEN OYUNCULARI

özge özpirinçci

özge özpirinçci

Listenin 1 numarası, Kadın dizisiyle 3 sezondur kadın hikayelerini temsil eden Özge Özpirinçci ve Mucize Doktor dizisiyle şöhreti elde eden Sinem Ünsal oluyor. İkisinin de oy oranı %5.

demet evgar

demet evgar

İkincilik sırası ise %4 ile Avlu'dan Demet Evgar, Bir Zamanlar Çukurova'dan Vahide Perçin ve Çukur'dan Dilan Çiçek Deniz'e ait.

2019'un en beğenilen erkek oyuncusu ise Çukur'daki Yamaç performansıyla Aras Bulut İynemli oldu.

2019'UN EN BEĞENİLEN PROGRAMCILARI

acun ılıcalı

acun ılıcalı

Ve ankette yer alan bir diğer başlık sonucuna göre, 2019'un en beğenilen programcısı Acun Ilıcalı oldu. Ilıcalı, %18'lik oy oranına ulaştı. En yakın rakibi Ali Sunal'ın oy oranı sadece %8.

2019'un en çok izlenen 3 filmi belli oldu

İLİŞKİLİ HABER

2019'un en çok izlenen 3 filmi belli oldu

BİR YORUM YAPIN 0