Gamze Özçelik yurt içi yardımlarına koronavirüs önlemi alarak devam ediyor!

27 Mayıs 2020, 14:38
Gamze Özçelik yurt içi yardımlarına koronavirüs önlemi alarak devam ediyor!

Koronavirüs salgını tedbirlerinden biri olan evde çıkmama sürecinde özellikle ihtiyaç sahiplerinin olumsuz etkilenmemesi için devletin yanı sıra birçok yardım kuruluşu harekete geçti. Evlere düzenli erzak yardımında bulunan kurumlardan biri de Gamze Özçelik'in başkanı olduğu Umuda Koşanlar Derneği oldu. Özçelik yardıma muhtaç ailelere bizzat kendisi koli götürdü.

Gamze Özçelik bir kez daha gönülleri fethetti. Maske ve eldiven önlemleriyle yurt için yardımlarına devam eden Gamze Özçelik, kolileri kendisi ailelerin evine götürdü.

gamze özçelik

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkeye dönen Özçelik, yurt dışındaki faaliyetleri gönüllüler sayesinde devam ederken yurt içindeki yardımlara ise kendisini eşlik ediyor.

gamze özçelik yurt içi yardımlarına devam

Umuda Koşanlar Derneği'yle yaptığı hem yurt içi hem de yurt dili yardımlarla gönüllere tahtkuran  Gamze Özçelik ve ailesi hakkında geçtiğimiz günlerde çirkin haberler yer aldı. Kendisini işine ve ailesine adayan gözlerden uzak kalmayı tercih eden Özçelik, ortaya atılan yalan dava ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı. İddialara göre Özçelik, eski eşi Uğur Pektaş'ın oğlu Murathan'ı görmesini istememesi üzerine uzaklaştırma davası açtı. Ancak ünlü isim sosyal medyada haberlerlerin doğru olmadığını bu paylaşımla açıkladı:

Gamze özçelik in paylaşımı

İçişleri Bakanlığı 31 ilde 2 gün sürecek sokağa çıkma yasağı ilan etti. Türkiye 31 ilde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağının açıklanmasının ardından marketlere hücuma ilişkin görüntüleri konuşuyor. Eski oyuncu Gamze Özçelik Instagram hesabından bir paylaşım yaptı. Özçelik paylaşıma, "Evimizde çay kalmadığından dünkü çayı yeniden demledik. Bu aklıma Afrika'nın çöllerinde, yer sofrasında bir sallama çay poşetini bir kaç kişi paylaşmamızı getirdi. Korkmayalım yokluğu paylaşmamız bize insan olduğumuzu, acziyetimizi ve birlik beraberliği hatırlatır." notunu yazdı.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ UNUTMADI...

Yaptığı yardım çalışmalarıyla gönülleri kazanan Gamze Özçelik, bu zor günlerde de ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Sosyal medyasının hikaye bölümünde paylaşımda bulunarak hazırlanan kolilere katkı sağlamak için kampanya başlattıklarını belirtti.

gamze özçelik paylaşımı

Peygamber Efendimiz (SAV)'in Miraca yükseldiği kutlu geceye dair Gamze Özeçlik'ten anlamlı bir paylaşım geldi. Zor günlerden geçtiğimizi belirten Özeçlik'in paylaşımı hayranlarını duygulandırdı.

gamze özçelikten miraç kandili paylaşımı

 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDAN ÖDÜL GELDİ!

Diyanet İşleri Başkanlığı Gamze Özçelik'i, Umuda Koşanlar Derneği ile yapmış olduğu yardım ve iyilik hareketlerinden dolayı 'Ululslararası İyilik Ödülü'ne layık gördü. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş konuyla ilgili olarak, 'Yaklaşık 8 sene önce bir iyilik için gönüllü gittiği bir Afrika’dan sonra kendini adeta mazlumlara yardımcı olmaya adadı. Kamerun’da su kuyusu açarak, İdlib’de savaş mağduru olan çocukların ya da dünyanın herhangi bir yerindeki yetimlerin yardımına koşarak onlara umut ışığı olmaya devam ediyor.' açıklamasında bulundu.

YUNANİSTAN'A SERT TEPKİ

Yunan devletinin mültecilere yaptığı insanlık dışı muameleye tepki gösteren Gamze Özçelik, sosyal medya hesabından "Vatansız yurtsuz kalmak, bir de üstüne dışlanmak, yaslanacak omuz bulamamak, günahsız bebekleri çocukları yok saymak kendi çocuğun olmadıkça, muhtaçlığını hissedememek.. Ne ağır…" notunu yazarak paylaşımda bulundu.

GAMZE ÖZEÇLİK'TEN PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV)'IN DUASI

Geçtiğimiz haftalarda Suriye'nin İdlib kentine giden Gamze Özçelik, getirdiği yardımları İdlib halkına dağıtmıştı. Özçelik, sosyal medya hesabından İdlibli çocukların mutluluğunu takipçileri ile paylaşmıştı. Polemikler dışında, toplumsal olaylarla ilgili paylaşımlar yapan Özçelik, ülkemizde son zamanlarda artan üzücü olaylarla ilgili Peygamber Efendimiz (SAV)'in sık kullandığı duasını paylaştı. 

GAMZE ÖZÇELİKTEN DUA PAYLAŞIMI

ŞEHİTLERE DUA!

Ünlü isim İdlib'te hain saldırı sonucu şehit düşen 36 askerimize ve yaralı askerlerimize sosyal medya hesabından dua etti. Özçelik'in duasına binlerce takipçisi de dahil oldu. Gamze Özçelik'in duasına "Amin" diyen hayranları güzel oyuncuyu duyarlılığından dolayı bir kez daha takdir etti.

Gamze Özçelik şehit acısını bu dua ile dile getirdi;

"Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.. Ya Rabb'im şehitlerimize rahmet eyle, yakınlarına sabır ver. Ordumuzu, yurdumuzu, milletimizi her türlü düşmandan koru. Yarattıklarının şerrinden yine sana sağınırız Allah'ım. Bizi sensiz bırakma. Bize birlik ve dirlik nasip et. Şüphesiz sen her işinde galip olansın ve gücün her şeye yeter.. Amin #İdlib"

TANZANYA'YA GİTMİŞTİ!

Geçtiğimiz hafta soğuk kış günlerinde çadır kamplarda yaşayan İdlib halkını ziyaret eden Gamze Özçelik, hiç ara vermeden suya ihtiyaç duyan Tanzanya halkının yardımına koştu. Su kuyuları açan Özçelik, sosyal medya hesabından o anlara dair paylaşımlarda bulundu. Ünlü isim paylaşımına "O,sizi yaratan ve size kulaklar,gözler ve kalpler verendir. Ne kadar da az şükrediyorsunuz!" (Mülk/23) ayetini not olarak yazdı. 

gamze özçelikten ayetli tanzanya paylaşımı

Kendi hakkında asılsız ve ahlaksızca yapılan tüm haberler karşısında metanetini koruyan gözlerden uzak dinini yaşamayı tercih eden Gamze Özçelik, bir kez daha Suriye sınıra gitti. Esad güçlerinin baskılarından kaçan İdlib halkının yaşadığı çadır kenti ziyaret eden Özçelik, oradaki insanların zorlu yaşam koşullarını da gözler önüne serdi. Aynı zamanda ünlü isim buradaki insanlara kurucusu olduğu dernekle berbaer giyim ve yemek kolileri götürdü. Sosyal medya hesabından "Sevmek için nedene ihtiyacı yoktur insanın. Sadece seversin. Bazen yolunu seversin, bazen gülüşünü, bazen masumiyetini.. Hele de çocuksa ne olursa olsun sadece seversin.. " notunu yazarak oradaki karşılaştığı insanlarla olan fotoğraflarını paylaştı. 

gamze özçelik suriye sınırı paylaşımı

Ünlü isim Gamze Özçelik, sosyal medya hesabından yardımlar anında yaptığı fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşıma "Ah şu buluşmalar, ah şu gülüşler yok mu? Tüm yorgunluğa, tüm zorluğa değer" notunu düştü. Kısa sürede binlerce beğeni ve yorum yağdı. 

gamze özçelik yardımlarla ilgili paylaşımı

Hem ülke içi hem de ülke dışında yardıma ihtiyacı olanlara koşan Gamze Özçelik, kurucusu olduğu Umuda Koşanlar derneğiyle Suriye sınırında kış şartlarında yaşam mücadelesi veren insanların yanına gitti.

gamze özçelik yardımları

Sınırdaki köylerin yaşadığı ısınma problemleri için bölgeye giden Özçelik, çocuklarla yakından ilgilendi. Isınma projesi kapsamında köylülerle yakından ilgilenen Özçelik, o anları sosyal medya hesabında paylaştı.

gamze özçelik sadeliği

Ancak dikkat çeken başka bir ayrıntı hayranlarından kaçmadı. Yaklaşık bir yılı aşkındır sürdüğü projelerle gündem olmanın yanı sıra tesettüre girerek gönüllere dokunan Özçelik'in kıyafetlerinde tercih ettiği sadelikle bir kez daha yüreklere girdi. 

gamze özçelik tesettüre girdi

GAMZE ÖZÇELİK'TEN DEPREM PAYLAŞIMI!

Türkiye'yi hem sarsan hem de birleştiren 6.8 şiddetindeki Elazığ depremine birçok ünlü isim sessiz kalmadı. Bunlar arasında Gamze Özçelik'te var. Özçelik, sosyal medya hesabından kurucusu olduğu derneğin AFAD'la beraber çalıştığını duyurdu. 

gamze özçelik paylaşımı

PEKİ GAMZE ÖZÇELİK KİMDİR?

26 Ağustos 1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Maltepe Anadolu Lisesi'nde başladıktan sonra Bilgi Üniversitesi'ne gitti. 1999 yılında Elite Model Look Ipek güzeli, 2000'de Miss Turkey 2. güzeli seçildi ancak bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmadı. Oyunculuğa ağırlık verdi. "Arka Sokaklar" dizisindeki Zeynep karakteriyle büyük çıkış yakalayan oyuncu 2008 yılında Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. Bu evlilikten bir oğlu oldu. Çiftin evliliği 2011 yılında sonlandı. Bir süre gözlerden uzak yaşayan Özçelik tamamen hayatını değiştirdi. Umuda Koşanlar derneğini kuracak hayır işlerine kendini adayan Özçelik hem ülke içi hem de ülke dışı hayırlara başladı. Geçtiğimiz sene tesettüre girdi. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
131 Yorum Var
 • Amanjahan 1 gün önce Şikayet Et
  sadece fotograflari gordugumde gozlerim yasardi orda o cocuklarla ve insanlarla olmak isterdim bu cok buyuk bir mutluluk allah beni ya da baska birini degilde sizi layik gormus buna ve bilmelisinizki allahin seven kulusunuz abla sizin adiniza cok cok mutluyum allah sizden razi olsun
  Cevapla
 • ömer 1 gün önce Şikayet Et
  Yüzü kadar gönlüde güzel ablam ALLAH yar ve yardımcın olsun.
  Cevapla
 • Vedat 1 gün önce Şikayet Et
  Allah yolunu açık etsin bacım.
  Cevapla
 • Halil Gümüş 1 gün önce Şikayet Et
  Allah sayılarını artırsın şerlerden emin eylesin tüm gönüllüleri iyilik için yola çıkanların ayaklarını sabit kılsın.
  Cevapla
 • Bordo bereli 61 1 ay önce Şikayet Et
  Allah senden razı olsun. Her türlü kötülükten muhafaza eylesin.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun