Gamze Zeynep Özçelik'ten Doğu Türkistan paylaşımı!

27 Temmuz 2020, 11:55
Gamze Zeynep Özçelik'ten Doğu Türkistan paylaşımı!

Umuda Koşanlar Derneği'nin kurucu başkanı Zeynep Gamze Özçelik, sosyal medya hesabından Çin'in zulmünde olan Doğu Türkistanlıların sesi oldu. Açılan etikete destek veren Özçelik, paylaşımından kanlı bir Doğu Türkistan bayrağı kullandı.

Yıllardır Çin'in zulmü altında olan Uygur Türkleri için dün sosyal medyada paylaşımlar yapıldı. Doğu Türkistan topraklarında yaşam savaşı veren Uygur Türklerinin sesini duyurmak için yapılan paylaşımlara Gamze Özçelik'te destek verdi. Kişisel hesabından Doğu Türkistan bayrağı paylaşarak "DoğuTürkistana SesVer" etiketini yazdı. 

gamze özçelik paylaşım

AYASOFYA-İ KEBİR CAMİİ PAYLAŞIMI!

Ayasofya'nın cami olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmesi kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Ünlü isimde alınan bu kararla ilgili destek paylaşımları yaptı. Paylaşım yapan isimler arasında Gamze Zeynep Özçelik de var. Özçelik paylaşımına “Geliyor gönlümün efendisi Elhamdülillah “ notunu düştü.

RİZE'DEN ARSA ALICAK!

Karadeniz'in doğal güzellikleriyle büyülenen Gamze Özçelik sosyal medya hesabından "Sanırım öldüm, cennette uyandım doğru söyleyin. Ya Rabb’im sen yeryüzünde böyle güzellikler yarattıysan, senin cennetin nasıldır?" şeklinde yorum yaptı. Umuda Koşanlar Derneği ile beraber Rize'ye giden Özçelik'in buraya tatil için gittiği söylenmişti. Fakat ünlü ismin burada da hayır işleriyle ilgili bulunduğu öğrenildi.

gamze özçelik rize paylaşımı

Özçelik, sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak altına  "Yine ‘buraya çok güzel ev olur’ diye işaret ediyorumdur. Yakınlarım bilirler, belki küçüklüğümde kalabalık ve doğal bir ortamda büyümüş olmaya duyduğum özlemden, belki çok fazla yerinden ve yurdundan edilmiş canı görmek nasip olduğundan, ne zaman yeşillikler içinde boş bir arazi görsem, oraya ev/yuva yapma hayali kurarım. Allah nasip etti Umuda Koşanlar Derneği olarak Afrika ve Arakan mülteci kamplarında evler, Suriye’de çadır kentler yapma fırsatı bulduk. Şu an devam eden mescid inşaatlarımız, çalışması tamamlanmış inşaata geçilmek üzere olan okul, yetimhane, sağlık ocağı projelerimiz var. Bu kadar yalnızlığa itildiğimiz ve güvenmeyi unuttuğumuz bu zamanda, insanın ailem dediği canlarla bir çatısının olması, birbirine yoldaş olabilmesi, hayatı iyisi ve kötüsüyle paylaşabilmesi kadar güzel çok az şey var bence..." notunu yazdı. Bu paylaşımda Afrika'daki mescitlerinde tamamlandığını duyurdu.

rize yaylaları

30 ülkeden 45 filmin gösterildiği Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nde Gamze Özçelik iyilik ödülü aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ayrıca Anadolu Ajansı Global İletişim Ortağı olan festival internet yayınıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı. Koronavirüs nedeniyle online gerçekleşti. "Sınırsız İyilik Ödülü" alan Özçelik ise "Öncelikle böyle durumlarda çok mahcup olduğumu bilmenizi isterim. Çünkü zaten en büyük ödülü Allah bu yola girmeyi nasip ederek verdi. Ne kadar şükretsem az. Bizim için en büyük mutluluk yeryüzünde bir canın gülümsemesine vesile olabilmektir. Sizin bu ödülünüzü de her gördüğümüzde, inşallah o arşınladığımız yolları, o başını okşadığımız yetimleri, belki susuz bir canın su bulmasına vesile olmamızı ya da bir dört duvar arasında hanesi olmasına, sevgi ve şefkat bulmasına vesile olmamızı hatırlayacağız" şeklinde konuştu.

zeynep gamze özçelik

Şarkıcı Haluk Levent, Gamze Özçelik'i ofisinde ziyaret etti. Dernekleri olan ikili bu kez güçlerini birleştirerek hareket edecek. Özellikle sokak hayranları için proje planyan ikili bu haberi sosyal medyadan duyurdu. Haluk Levent sosyal medya hesabından "Umuda Koşanlar Derneğindeyiz. Sevgili @Gamze_Ozcelikkk  ve ekibi bizi misafir etti. Onlarla sokak hayvanları için yapılacak projeleri ve yeni öğretim dönemi öncesinde onarılması gereken okullarla ilgili yapılması gerekenleri konuştuk" notunu yazarak bir fotoğraf paylaştı. Paylaşıma anında yorum yağdı. İkiliyi bir arada gören hayranları "Bu ikili bir aradaysa tamam kurtuluyoruz 2020 senden" şeklinde esprili yorumlarda da bulundu.

haluk levent ve gamze özçelikten ortak proje

YURT İÇİ YARDIMLARA DEVAM!

Gamze Özçelik bir kez daha gönülleri fethetti. Maske ve eldiven önlemleriyle yurt için yardımlarına devam eden Gamze Özçelik, kolileri kendisi ailelerin evine götürdü.

gamze özçelik

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkeye dönen Özçelik, yurt dışındaki faaliyetleri gönüllüler sayesinde devam ederken yurt içindeki yardımlara ise kendisini eşlik ediyor.

gamze özçelik yurt içi yardımlarına devam

Umuda Koşanlar Derneği'yle yaptığı hem yurt içi hem de yurt dili yardımlarla gönüllere tahtkuran  Gamze Özçelik ve ailesi hakkında geçtiğimiz günlerde çirkin haberler yer aldı. Kendisini işine ve ailesine adayan gözlerden uzak kalmayı tercih eden Özçelik, ortaya atılan yalan dava ile ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı. İddialara göre Özçelik, eski eşi Uğur Pektaş'ın oğlu Murathan'ı görmesini istememesi üzerine uzaklaştırma davası açtı. Ancak ünlü isim sosyal medyada haberlerlerin doğru olmadığını bu paylaşımla açıkladı:

Gamze özçelik in paylaşımı

İçişleri Bakanlığı 31 ilde 2 gün sürecek sokağa çıkma yasağı ilan etti. Türkiye 31 ilde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağının açıklanmasının ardından marketlere hücuma ilişkin görüntüleri konuşuyor. Eski oyuncu Gamze Özçelik Instagram hesabından bir paylaşım yaptı. Özçelik paylaşıma, "Evimizde çay kalmadığından dünkü çayı yeniden demledik. Bu aklıma Afrika'nın çöllerinde, yer sofrasında bir sallama çay poşetini bir kaç kişi paylaşmamızı getirdi. Korkmayalım yokluğu paylaşmamız bize insan olduğumuzu, acziyetimizi ve birlik beraberliği hatırlatır." notunu yazdı.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ UNUTMADI...

Yaptığı yardım çalışmalarıyla gönülleri kazanan Gamze Özçelik, bu zor günlerde de ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Sosyal medyasının hikaye bölümünde paylaşımda bulunarak hazırlanan kolilere katkı sağlamak için kampanya başlattıklarını belirtti.

gamze özçelik paylaşımı

Peygamber Efendimiz (SAV)'in Miraca yükseldiği kutlu geceye dair Gamze Özeçlik'ten anlamlı bir paylaşım geldi. Zor günlerden geçtiğimizi belirten Özeçlik'in paylaşımı hayranlarını duygulandırdı.

gamze özçelikten miraç kandili paylaşımı

 

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDAN ÖDÜL GELDİ!

Diyanet İşleri Başkanlığı Gamze Özçelik'i, Umuda Koşanlar Derneği ile yapmış olduğu yardım ve iyilik hareketlerinden dolayı 'Ululslararası İyilik Ödülü'ne layık gördü. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş konuyla ilgili olarak, 'Yaklaşık 8 sene önce bir iyilik için gönüllü gittiği bir Afrika’dan sonra kendini adeta mazlumlara yardımcı olmaya adadı. Kamerun’da su kuyusu açarak, İdlib’de savaş mağduru olan çocukların ya da dünyanın herhangi bir yerindeki yetimlerin yardımına koşarak onlara umut ışığı olmaya devam ediyor.' açıklamasında bulundu.

YUNANİSTAN'A SERT TEPKİ

Yunan devletinin mültecilere yaptığı insanlık dışı muameleye tepki gösteren Gamze Özçelik, sosyal medya hesabından "Vatansız yurtsuz kalmak, bir de üstüne dışlanmak, yaslanacak omuz bulamamak, günahsız bebekleri çocukları yok saymak kendi çocuğun olmadıkça, muhtaçlığını hissedememek.. Ne ağır…" notunu yazarak paylaşımda bulundu.

GAMZE ÖZEÇLİK'TEN PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV)'IN DUASI

Geçtiğimiz haftalarda Suriye'nin İdlib kentine giden Gamze Özçelik, getirdiği yardımları İdlib halkına dağıtmıştı. Özçelik, sosyal medya hesabından İdlibli çocukların mutluluğunu takipçileri ile paylaşmıştı. Polemikler dışında, toplumsal olaylarla ilgili paylaşımlar yapan Özçelik, ülkemizde son zamanlarda artan üzücü olaylarla ilgili Peygamber Efendimiz (SAV)'in sık kullandığı duasını paylaştı. 

GAMZE ÖZÇELİKTEN DUA PAYLAŞIMI

ŞEHİTLERE DUA!

Ünlü isim İdlib'te hain saldırı sonucu şehit düşen 36 askerimize ve yaralı askerlerimize sosyal medya hesabından dua etti. Özçelik'in duasına binlerce takipçisi de dahil oldu. Gamze Özçelik'in duasına "Amin" diyen hayranları güzel oyuncuyu duyarlılığından dolayı bir kez daha takdir etti.

Gamze Özçelik şehit acısını bu dua ile dile getirdi;

"Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.. Ya Rabb'im şehitlerimize rahmet eyle, yakınlarına sabır ver. Ordumuzu, yurdumuzu, milletimizi her türlü düşmandan koru. Yarattıklarının şerrinden yine sana sağınırız Allah'ım. Bizi sensiz bırakma. Bize birlik ve dirlik nasip et. Şüphesiz sen her işinde galip olansın ve gücün her şeye yeter.. Amin #İdlib"

TANZANYA'YA GİTMİŞTİ!

Geçtiğimiz hafta soğuk kış günlerinde çadır kamplarda yaşayan İdlib halkını ziyaret eden Gamze Özçelik, hiç ara vermeden suya ihtiyaç duyan Tanzanya halkının yardımına koştu. Su kuyuları açan Özçelik, sosyal medya hesabından o anlara dair paylaşımlarda bulundu. Ünlü isim paylaşımına "O,sizi yaratan ve size kulaklar,gözler ve kalpler verendir. Ne kadar da az şükrediyorsunuz!" (Mülk/23) ayetini not olarak yazdı. 

gamze özçelikten ayetli tanzanya paylaşımı

Kendi hakkında asılsız ve ahlaksızca yapılan tüm haberler karşısında metanetini koruyan gözlerden uzak dinini yaşamayı tercih eden Gamze Özçelik, bir kez daha Suriye sınıra gitti. Esad güçlerinin baskılarından kaçan İdlib halkının yaşadığı çadır kenti ziyaret eden Özçelik, oradaki insanların zorlu yaşam koşullarını da gözler önüne serdi. Aynı zamanda ünlü isim buradaki insanlara kurucusu olduğu dernekle berbaer giyim ve yemek kolileri götürdü. Sosyal medya hesabından "Sevmek için nedene ihtiyacı yoktur insanın. Sadece seversin. Bazen yolunu seversin, bazen gülüşünü, bazen masumiyetini.. Hele de çocuksa ne olursa olsun sadece seversin.. " notunu yazarak oradaki karşılaştığı insanlarla olan fotoğraflarını paylaştı. 

gamze özçelik suriye sınırı paylaşımı

Ünlü isim Gamze Özçelik, sosyal medya hesabından yardımlar anında yaptığı fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşıma "Ah şu buluşmalar, ah şu gülüşler yok mu? Tüm yorgunluğa, tüm zorluğa değer" notunu düştü. Kısa sürede binlerce beğeni ve yorum yağdı. 

gamze özçelik yardımlarla ilgili paylaşımı

Hem ülke içi hem de ülke dışında yardıma ihtiyacı olanlara koşan Gamze Özçelik, kurucusu olduğu Umuda Koşanlar derneğiyle Suriye sınırında kış şartlarında yaşam mücadelesi veren insanların yanına gitti.

gamze özçelik yardımları

Sınırdaki köylerin yaşadığı ısınma problemleri için bölgeye giden Özçelik, çocuklarla yakından ilgilendi. Isınma projesi kapsamında köylülerle yakından ilgilenen Özçelik, o anları sosyal medya hesabında paylaştı.

gamze özçelik sadeliği

Ancak dikkat çeken başka bir ayrıntı hayranlarından kaçmadı. Yaklaşık bir yılı aşkındır sürdüğü projelerle gündem olmanın yanı sıra tesettüre girerek gönüllere dokunan Özçelik'in kıyafetlerinde tercih ettiği sadelikle bir kez daha yüreklere girdi. 

gamze özçelik tesettüre girdi

GAMZE ÖZÇELİK'TEN DEPREM PAYLAŞIMI!

Türkiye'yi hem sarsan hem de birleştiren 6.8 şiddetindeki Elazığ depremine birçok ünlü isim sessiz kalmadı. Bunlar arasında Gamze Özçelik'te var. Özçelik, sosyal medya hesabından kurucusu olduğu derneğin AFAD'la beraber çalıştığını duyurdu. 

gamze özçelik paylaşımı

PEKİ GAMZE ÖZÇELİK KİMDİR?

26 Ağustos 1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Maltepe Anadolu Lisesi'nde başladıktan sonra Bilgi Üniversitesi'ne gitti. 1999 yılında Elite Model Look Ipek güzeli, 2000'de Miss Turkey 2. güzeli seçildi ancak bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmadı. Oyunculuğa ağırlık verdi. "Arka Sokaklar" dizisindeki Zeynep karakteriyle büyük çıkış yakalayan oyuncu 2008 yılında Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. Bu evlilikten bir oğlu oldu. Çiftin evliliği 2011 yılında sonlandı. Bir süre gözlerden uzak yaşayan Özçelik tamamen hayatını değiştirdi. Umuda Koşanlar derneğini kuracak hayır işlerine kendini adayan Özçelik hem ülke içi hem de ülke dışı hayırlara başladı. Geçtiğimiz sene tesettüre girdi. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
178 Yorum Var
 • Nail ERDOĞAN 1 hafta önce Şikayet Et
  Asıl dünya barış ödülü Gamza hanıma verimelidir.
  Cevapla
 • garip 1 hafta önce Şikayet Et
  Cenabı hak hayırlı işlerinizde muvaffak etsin.. hidayetten istikametten ayırmasın.
  Cevapla
 • Sahipsizlik 1 hafta önce Şikayet Et
  Çini Mynmarı Veya dünyadaki müslüman hristiyan yahudi tüm insanlığın hakkını kim koruyacak...Hangi ordu koruyacak.......
  Cevapla
 • hasret 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabbim sayılarınızı çoğaltsın başarılarınız daim olsun rabbim yar ve yardımcınız olsun
  Cevapla
 • bülent 1 hafta önce Şikayet Et
  maşallah, hayatı hep böyle geçer inşallah, hatta daha iyi..
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun