Zeynep Gamze Özçelik: Bu dünyada yokluk sınav, varlık daha da büyük sınav

21 Nisan 2021, 12:08
Zeynep Gamze Özçelik: Bu dünyada yokluk sınav, varlık daha da büyük sınav

Zeynep Gamze Özçelik, yine yüreklere dokundu. Hz. Hatice Külliyesi ile Tanzanyalı yetimlerin yüzünü güldürecek olan Özçelik, Umuda Koşanlar Derneği ile de Ramazan ayı boyunca yardıma muhtaç insanlara ulaştırmaya devam ediyor. Öte yandan ünlü isim, yaptıkları her şeyi gösteriş yaparak paylaşanlara bir dizi açıklamayla tepki gösterdi.

Umuda Koşanlar Derneği ile dünya üzerindeki yetimlerin yüzünü güldürmeye devam eden Gamze Özçelik, Ramazan ayında da bu çalışmalarına devam edecek. Özçelik yaptığı açıklamada, 'Bu ayın büyük bir kısmını yollarda ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için geçireceğiz.' ifadelerine yer verdi. Gamze Özçelik, kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği ile yardım dağıtmaya devam ediyor. Ramazan ayının başlamasıyla 17 ülkeye iftariyelik taşıyan Özçelik, önceki gün Afrika ülkesi Mali'de Müslümanlara erzak götürdü. Yaptığı çalışmalarla örnek gösterilen ünlü isim, sosyal medya hesabından da bir dizi paylaşımda bulundu. Ünlü isim yaptıkları tatilleri, lüks harcamaları ve hayatlarını gösteriş yaparak paylaşanlara şu sözlerle tepki gösterdi:

 'Sahi sizin en iyisi diye adlandırdığımız şey nedir ki? En iyi ev? en iyi araba? en iyi uçak? en iyi eş? (nasıl oluyorsa) Lütfen yapmayın! Malınızı, mülkünüzü, yediğiniz yemekleri, giydiğiniz kıyafetleri, gittiğiniz tatilleri paylaşıp durmayın. Bu canların yarasına basmayın. Dünya böyle bir yer değil. O yüzden de fani. En iyisine sahip olduğunu sanırsın, halbuki en kötüsünü yaşıyorsundur belki de...En kötü görünen arkasında ise bin bir güzellik gizli olabilir bilemezsin. Hakikat herkese görünmez... Bu dünyada yokluk sınav, varlık daha da büyük sınav...' ifadelerini kullandı.

YÜREKLERE DOKUNUYOR!

Gamze Özçelik ayrıca hayalini kurduğu külliyenin sonlarına geldiklerini de duyurdu. Tanzanya'da yükselen Hz. Hatice Külliyesi'yle yetimlere ev, eğitim ve ilmi bir arada getirdi. Geleceğimizin temsili olan çocuklar için yapılan bu proje ile Özçelik, bir kez daha yüreklere dokunmuş oldu.

gamze özçelik umuda koşanlar derneği paylaşımı

AFRİKA'NIN SESSİZLİĞİNİ PAYLAŞTI!

AFRİKA'NIN SU YOLCULUĞU!

Zeynep Gamze Özçelik, 200 katarakt hastası için Afrika Gana'ya gitti. Önce buradaki tarihi mekanları gezen Özçelik, daha sonra yardım kolilerini sahiplerine ulaştırdı. Kampanyanın detaylarına yer verdiği ve Umuda Koşanlar Derneği hesabından paylaştığı açıklamada yer alan ifadeler şu şekilde:

'Gana, katarakt hastalığının en sık görüldüğü ülkelerden, fakat tedavi ücretleri yüksek olduğu için hastalar tedavi olmak için yıllarca bekliyor ya da hiç olamıyor.
Umuda Koşanlar Derneği olarak bağışlarınızla Gana’nın Tamale şehrinde 200 hastanın katarakt ameliyatına başladık. 13 yaşından beri gözleri kapalı olan Ebu Bekir’in, torunuyla birlikte gelen Habibe teyzenin ve 100’den fazla hastanın gözleri desteklerinizle şimdiden açıldı.


Siz de karanlıkta kalmış bir gözün yeniden dünyaya açılmasına vesile olabilirsiniz. Bir katarakt ameliyatı bedeli: 700 TL. Online bağış ile veya hesap numaralarımızdan açıklama kısmına “katarakt” yazarak bir katarakt ameliyatını üstlenebilir ya da havuz hesabımıza istediğiniz miktarda bağışta bulunarak destek olabilirsiniz.'

Zeynep Gamze Özçelik'in kız kardeşi Ayasofya'da! Gamze Özçelik'in kardeşi Meltem Özçelik kimdirİLİŞKİLİ HABERZeynep Gamze Özçelik'in kız kardeşi Ayasofya'da! Gamze Özçelik'in kardeşi Meltem Özçelik kimdir

PEKİ GAMZE ÖZÇELİK KİMDİR?

26 Ağustos 1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Maltepe Anadolu Lisesi'nde başladıktan sonra Bilgi Üniversitesi'ne gitti. 1999 yılında Elite Model Look Ipek güzeli, 2000'de Miss Turkey 2. güzeli seçildi ancak bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmadı. Oyunculuğa ağırlık verdi. "Arka Sokaklar" dizisindeki Zeynep karakteriyle büyük çıkış yakalayan oyuncu 2008 yılında Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. Bu evlilikten bir oğlu oldu. Çiftin evliliği 2011 yılında sonlandı. Bir süre gözlerden uzak yaşayan Özçelik tamamen hayatını değiştirdi. Umuda Koşanlar derneğini kuracak hayır işlerine kendini adayan Özçelik hem ülke içi hem de ülke dışı hayırlara başladı. Geçtiğimiz sene tesettüre girdi. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
223 Yorum Var
 • Meltem 1 gün önce Şikayet Et
  Allah razı oldun senden Gamze .....
  Cevapla
 • HAZİRAN 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu hanım kardeşim Allah bilir ama bana göre bir melek,Allah ondan razı olsun.
  Cevapla
 • fani 1 hafta önce Şikayet Et
  hayatımda ilk ve tek kıskandığım hem cinsim. ne mutlu ona Rabbim ona bunları yapma fırsatı vermiş. rabbim bizlere nasip etsin inşallah...
  Cevapla
 • Mehmet Turgut 1 hafta önce Şikayet Et
  allah razı olsun, allah gönlüne göre versin.
  Cevapla
 • SELAMET 1 hafta önce Şikayet Et
  KİMİLERİ HAİNLİK AHLAKSIZLIK EDEPSİZLİK PEŞİNDE KOŞARKEN KİMİLERİ DE KENDİNİ İNSANLIĞA İYİLİĞE ADAYABİLİYOR.... BU NASİP MESELESİ KARDEŞLER... ALLAH BİZLERE İYİLERLE BERABER OLMAYI NASİP ETSİN.... BU KARDEŞİMİZE DE İŞLERİNDE MUVAFAKİYET nasip etsin...
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun