CZN Burak sosyal medya fenomenin televizyon çağrısına yanıt verdi! CZN Burak Özdemir kimdir?

14 Haziran 2020, 10:03
CZN Burak sosyal medya fenomenin televizyon çağrısına yanıt verdi! CZN Burak Özdemir kimdir?

Yemek videolarının yanı sıra son zamanlarda yaptığı hayırlarla da adından söz ettirmeyi başaran CZN Burak, sosyal medya fenomeni Alp Kılınç'ın çağrısına yanıt vererek gönülleri bir kez daha kazandı. Peki CZN Burak Özdemir kimdir?

Ünlülerin yaptıklarını komik paylaşımlara çeviren sosyal medya fenomeni Alp Kılınç, yeni eve taşındı. Paylaşımlarıyla bazı ünlüleri çileden çıkarsa da ciddi rakamlarda takipçisi olan Kılınç, son olarak hikaye bölümünden yeni eve çıktığını ve televizyona ihtiyacı olduğunu yazdı. Bunun üzerine CZN Burak, Kılınç'ın paylaşımına özelden yanı vererek televizyonu alacağını bildirdi. Kılınç o konuşmayı ve yeni televizyonunu sosyal medya hesabından paylaşarak "Bundan sonra şansımı böyle güzel şeylerde kullanma kararı aldım. Boş yere engel yiyerek moralimi bozmayacağım" notunu yazdı.

alp kılınç'ın paylaşımı

2020 yılının Ramazan ayının son sahurunda sosyal medya hesabından paylaşım yapan CZN Burak bir kez daha gönülleri fethetti. Sade ve abartısız sahur sofrası beğeni topladı. 

czn burak özdemir sahur paylaşımı

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse bir aydır canla başa çalışıp evlerine gidemeyen sağlık personeline bir büyük destekte CZN Burak'tan geldi. Burak, sağlık çalışanları için 250 kiloluk sarma yaptı.

CZN BURAK İŞİ KÜÇÜLTTÜ!

CZN Burak, karantinaya rağmen video çekmeye devam etti. Genç fenomen en çok beğenilen küçük araç ve gerekçelerle yapılan yemeklerini tekrarladı. Evini video çekme alanına çeviren CZN Burak aynı zamanda son videosunun uzun versiyonunu YouTube hesabında paylaştı. 

Muhammed Burak Özdemir bir başarıya daha imza attı. Son olarak paylaştığı videoyu Instagram'ın resmi hesabı hikaye kısmında yer verdi. CZN Burak lakabıyla ünlenen fenomen 15 milyon takipçisi bulunun hesabında Instagram'ın bu gönderisini paylaştı. Instagram tarihinde ilk kez resmi hesabın paylaştığı bir Türk oldu. 

cnz burak paylaşımı

CZN BURAK!TAN YAŞLILARA YARDIM PAKETLERİ

Koronavirüs salgını dolayısıyla Sağlık Bakanlığı bir süreliğine kimsenin evde çıkmamasını istedi. Özellikle salgın karşısında yaşlıların daha risk grubunda olması nedeniyle 65 yaş ve üstüne dışarı çıkma yasağı geldi. CZN Burak'ta daha önce birçok kişinin yardımına koştuğu gibi yine gönülleri fethedecek bir harekette bulundu. Mekanlarının depolarındaki ürünleri kolileyip ihtiyaç sahiplerinin evlerine bıraktı.

Youtube kanalında evini gösteren CZN Burak Özdemir, çocukluktan beri topladığı oyuncak koleksiyonundan hayranlarına bahsetti. Oturma odasının her yerinde olan oyuncuklar adeta tüm evi kaplıyor. Burak ise bu durumun bir takıntı olduğunu söyledi.

czn burak oyuncak koleksiyonu

Genç fenomenler arasında adından söz ettirmeyi başaran CZN lakaplı Burak Özdemir, son yaptığı paylaşımla kendi rekorunu kırdı. Yemek videolarını ilginç yöntemlerle yapan CZN Burak'ın bu videosu 5 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. 

CZN LAKABI NEREDEN GELİYOR?

25 yaşında olmasına rağmen dev prodüksiyonlu çalışmalarıyla sosyal medyada aşçılığını konuşturan Burak Özdemir, bu sayede hem yerli hem yabancı birçok ismi mekanında ağırladı. Ailesi zengin olmasına rağmen çalışarak bir yerlere gelmeyi hırs haline getiren Burak Ödemir, küçük yaştan itibaren bağımsız çalışmış. Babasının tekstil firmasının adı Cinzona'dır. Ancak Özdemri bir röportajında babasının müşterileri Ruslar burayı telafuz edemedikleri için Cezene dediklerini söyledi. Böylece arkadaşlarının da kendisine Cezene demesini isteyen Özdemir, daha sonra bunu marka haline getirdi. Böyleye ortaya CZN Burak Özdemir çıktı. 

GÖNÜLLERİ FETHETTİ!

Geçtiğimiz günlerde evi yanan bir aileye yardım yapan CZN Burak Özdemir, gönülleri fethetmişti.

Kısa sürede herkes tarafından paylaşılan video sonrası yıldızı parladı. Öncelerinde ise yaptığı yemek videolarıyla da dikkat çeken genç aşçı hakkında 'öldü' yönünde haberler çıktı.

burak özdemir

Bu haberin hızla yayılması ardından Özdemir sosyal medya hesabından "Allah’a şükür ölmedim teşekkür ederim güzel mesajlarınız İçin sanırım bazı arkadaşların canı sıkılmış şaka yapmak istemişler. #AllahRahmetEylesinCznBurak" notunu yazarak çocukluk fotoğrafını paylaştı. 

CZN Burak Özdemir'in çocukluk fotoğrafı

PEKİ CZN BURAK ÖZDEMİR KİMDİR?

24 Mart 1994 yılında Hatay'da doğan Burak Özdemir, genç yaşta ticarete atıldı. Aile mesleği olan kebapçılığı yapan Özdemir, sosyal medyadan ilginç yollarla yaptığı yemek videolarıyla kısa sürede üne kavuştu. Yerli, yabancı, sanatçı ve siyasetçi birçok ismi mekanında ağırladı. 2009 yılında İstanbul Aksaray'da ilk restoranını açtı. Kimse ona inanmazken genç yaşta adından söz ettirdi.

czn burak ve recep tayyip erdoğan

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan tanışıklığını ise "Babam daha önce Ankara'da Recep Tayyip Erdoğan'la tanışmıştı. Çok samimilik yoktu, ben tanışmayı çok istiyordum. Bir Şubat günü buradaki şubenin önünden geçecekti. Hemen arabanın önüne atladım. Beni yanına çağırdı.'Niye önümüzü kesiyorsun hayırdır?' dedi, sonrasında 'Başkanım seni çok seviyorum' dedim. O da bana 'Ben de seni seviyorum tontiş' dedi. O zamanlar çok kiloluydum hakikaten tontiştim. "Neyse o gün başkanım arabadan tam inecekti, Berat Bey acelemiz var deyince başka bir gün gelmeye söz verdi. Seçimlerden 2 gün önce restorana geldi. Yemekler hazırladık ama çok bir şey yemedi biraz pide, biraz peynir atıştırdı." sözleriyle anlattı. Genç isim İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Bölümünde halen okumakta. 

CZN BURAK'IN ANNESİ HAKKINDA İDDİA!

Sosyal medyada CZN takma adıyla tanınan genç aşçı Burak Özdemir'in annesiyle ilgili asılsız bir iddia ortaya atıldı. Yer alan iftira niteliğindeki haberde, İstanbul Emniyeti'ne bağlı Fatih Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından Çapa Tıp Fakültesi'nde bazı doktorların hastalardan rüşvet istediği bilgisi üzerine çalışma başlatıldığı ve aralarında CZN Burak'ın annesinin de yer aldığı 3 kişinin tutuklandığı bilgilerine yer verildi. Polise ifade veren 51 yaşındaki Didem Bozbura "2016 yılından beri eşim Mazhar Alp Bozbura adına kayıtlı olan telefona kendisine yardımcı olmak için cevap veriyorum. Bu telefon numarasını arayan şahıslar genellikle eşimin eski hastalarıdır. Bu telefon numarasını daha önce eşimin asistanı olan Seher isimli kişi kullanıyordu. Ben eşime yardımcı olmak için telefonlara cevap verirken, arayanlar genellikle beni Seher zannediyorlardı. Ben arayan kişilere eşi olduğunu söylemekten utandığım için bu hastalar arasında Seher olarak bilindim. Yasin Şimşek isimli şahsı ikametimin bulunduğu mahalleden tanıyorum. Bu şahıs uzun zamandır alışveriş işlerimizde yardımcı olur. Bunun karşılığında kendisine harçlık verirdik ancak yılbaşına yakın eşim Mazhar Alp ayağından rahatsızlandı. Yasin Şimşek'e eşime yardımcı olsun diye aylık 3000 TL maaş verdik. Yasin isimli kişi de eşimle birlikte kaldığımız evin anahtarı yoktur. Eşimin Çapa hastanesinde bulunan odasının anahtarı olup olmadığını bilmiyorum" sözleriyle ifade verdi. 

DİDEM BOZBURA VE OĞLU BURAK ÖZDEMİR

CZN BURAK ÖZDEMİR'DEN İLK AÇIKLAMA!

Bu çirkin iftiranın ardından Burak Özdemir'den ilk açıklama geldi. Özdemir açıklamasında, 'Anne gibi kutsal ve hassas bir konuda bile canımı yakarak üzerimden prim yapmaya çalışan bütün basın yayın organlarını kınıyorum. Ev hanımı olan annemi bile kullanarak bütün bu karalama haberlerini yapanlara karşı bütün hukuki haklarımı savunacağımı belirtmek isterim.' ifadelerine yer verdi.

İŞTE CZN BURAK'IN AÇIKLAMASI;

czn burak açıklama

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
46 Yorum Var
 • RhaLes 3 ay önce Şikayet Et
  Adamda bi aşçı tipi yok .d.d
  Cevapla
 • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
  İlk zamanlar ne sırıtıyor bu desemde sonradan iyi niyetli biri olduguna kanaat getirdim umarım yanılmam
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  İnsanları karalamak için etrafını araştırma yapmak terbiyesizliktir.
  Cevapla
 • Asım 3 ay önce Şikayet Et
  Acayip birisi.
  Cevapla
 • asd 3 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar sabırlı, becerikli, hayırsever, dürüst, samimi, güler yüzlü ve çalışkan insan... Maşallah...
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun