İran'da mahsur kalan İlayda Akdoğan Türkiye'ye döndü! İlayda Akdoğan kimdir?

30 Haziran 2020, 11:18
İran'da mahsur kalan İlayda Akdoğan Türkiye'ye döndü! İlayda Akdoğan kimdir?

İran'a giden ancak koronavirüsten dolayı ülkede mahsur kalan oyuncu İlayda Akdoğan, Türkiye'ye geri döndü.

Pandemi süreci sonrasında uçuş yasağının getirilmesi sebebiyle İran'dan Türkiye'ye dönüş sağlayamayan oyuncu İlayda Akdoğan, uçuş yasağının kalkmış olmasının ardından yurda dönüş sağladı. Akdoğan mutluluğunu, sosyal medyada arkadaşlarıyla fotoğraf paylaşarak gösterdi.

Rol aldığı dizilerdeki başarısıyla tanınan genç oyuncu İlayda Akdoğan, İran'da yaşayan arkadaşını ziyarete gitmişti. Koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye geri dönemeyen 611 kişinin öldüğü ülkede mahsur kalan, güzel oyuncu bunaldığını ifade ederek kendini doğaya verdi. İlayda Akdoğan, yeni yaşamlarını böyle anlattı: "Süreç kavga ederek değil, sakin gidiyor. Her geldiğimde zaten uzun kalıyordum. Resmen tıkılı kaldık. Dışarıda yemek yiyemiyoruz, spora gidemiyoruz. Birlikte vakit geçirmeye alıştık. Sabah 5-6 gibi uyumaya başladık. Öğlen uyanıyoruz."

AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Koronavirüs sebebiyle İran'da mahsur kalan oyuncu İlayda Akdoğan'dan açıklama geldi. Akdoğan, "Bir buçuk hafta kalmayı düşünüyordum ki, geri dönemeyeceğimi anlayıncaya kadar. Bazı kişiler 'Nasıl tahmin edemedin, sınırın kapanacağını, erkenden geri gelseydin' diye mesaj atmış. Biz Tahran'da değiliz. Tahran'a 7-8 saat uzaklıkta Gürgan'dayız. Koronanın burada olduğunu biliyordum ama açıkçası virüsten çok korkmuyordum. Olursa da geçer iyileşirim diye düşünüyordum. Yaşıtlarımın çok kötü etkilenmediğini öğrendim." dedi.

Akdoğan açıklamasının devamında, "Psikolojik olarak bunun sonu nereye varacak bilmiyorum. Burada vakit geçirmeyi sevsem de hayatım İstanbul'da... İstanbul'a gittiğimde 14 gün karantinada kalacağım. Benim etkilenmem önemli değil belki, araştırmalara göre ben atlatabilirim." ifadelerine yer verdi.

İRAN'DA MAHSUR KALDI

Dolunay dizisindeki Asuman karakteriyle tanınan oyuncu İlayda Akdoğan, en son "Masallardan Geriye Kalan" adlı filmdeki rolüyle de dikkatleri üzerine  çekmişti. Akdoğan, İran'da mahsur kaldı. 

21 yaşındaki güzel oyuncu, uçaktan indikten kısa bir süre sonra ülkede Coronavirüs vakaları ortaya çıktı. Peşinden ölüm haberleri de gelince, güzel oyuncu paniğe kapıldı. Akdoğan, hemen uçağa binip Türkiye'ye gelmeye çalıştı ancak karşılıklı uçak seferleri iptal edilince İran'da mahsur kaldı.

İlayda Akdoğan, vakit geçirmek için Farsça öğrenmeye başladı. paylaştığı karelere de "Karantinadayız" notunu düştü. Güzel oyuncu, bir hayranının "Kalkıp ülkene gitsene. Deli misin ya. Her gün daha kötü olacak" şeklindeki mesajını ise şöyle yanıtladı: "Ben de günlerdir keyfimden buradayım zaten. Sabır sabır yaa sabır."

İLAYDA AKDOĞAN KİMDİR?

İlayda Akdoğan, 1998 yılında İstanbul'da doğdu. Oyunculuğa çocukluktan başlayan Akdoğan annesinin bebeklik fotoğrafını bir dergiye göndermesiyle yapımcıların dikkatini çekti. İlk rolü 2014 yılı yapımı En İyi Arkadaşım dizisinde olmuştur. Daha sonra; Bez Bebek, Sevgili Dünürüm, Oyunbozan, Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi çeşitli dizide oynamıştır.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  kal orda gelme sakın orası sana çok yakışır.
  Cevapla
 • FATİH 4 ay önce Şikayet Et
  bırakın orda kalsın,getirip bizlere bulaştıracak,sevgilisi uğruna istanbuldan kalkıp irana gidiyor ,şimdi kurtarsın sevgilisi
  Cevapla
 • Suat 4 ay önce Şikayet Et
  Bir zahmet gittiği evde kalsın Türkiyeye geri dönmesin geri dönmesine gerek yok.Mümkünse kocasının nikahına geçip İran kimliği alsın.
  Cevapla
 • ilker 4 ay önce Şikayet Et
  kim la bu.
  Cevapla