Aykut Enişte'den devam filmi müjdesi! Aykut Enişte konusu nedir? Aykut Enişte oyuncuları kimler

27 Mart 2020, 10:29
Aykut Enişte'den devam filmi müjdesi! Aykut Enişte konusu nedir? Aykut Enişte oyuncuları kimler

İnternet fenomeni Cem Gelinoğlu'nun, oyuncu Giray Altınok ile senaryosunu yazdığı ve büyük beğeni toplayan filmi Aykut Enişte'nin devam filmi çekilecek. Haberi Cem Gelinoğlu, Instagram hesabı üzerinden duyurdu. Peki Aykut Enişte filminin konusu nedir? Aykut Enişte filminde kimler rol alıyor? İşte Aykut Enişte filmi hakkında tüm merak edilenler.

Çektiği Vine uygulaması videolarıyla fenomen haline gelen, senaryosunu kendisinin yazdığı Ali Kundilli filmlerinin ardından Aykut Enişte'yi yazan Cem Gelinoğlu, bu filmiyle hayran sayısını çoğaltmayı başardı. Diğer filmlerinden çok daha farklı bir hikaye ve replik diline sahip olan film sosyal medyada, seyircinin uzun süredir beklediği ailecek rahatlıkla oturup izlenebilecek komedi filmi olarak tanımlandı. Vizyona girdiği 2019 Mayıs ayında büyük başarı yakalayan proje, 567. 380 seyirci ile 7.773.100 TL'lik bir hasılata ulaştı. 

İlk haftayı 1.685.294 TL'lik hasılatla kapatan film, Ağustos ayının sonuna kadar vizyonda kalma başarısını gösterdi. Netflix'de 2019 yılında en çok izlenen ilk 10 film arasında yer alan Aykut Enişte'nin senaristliğini Cem Gelinoğlu ile oyuncu Giray Altınok, yönetmenliğini ise Onur Bilgetay yaptı.

Filmin başrolü de olan Gelinoğlu, Instagram'dan yaptığı canlı yayında, 'Film için senaryo çalışmalarına başladıklarını ve ilkini aratmayacak bir iş olmasını istediklerini.' dile getirdi.

AYKUT ENİŞTE KONUSU

Aykut, anne ve babasını küçük yaşta kaybetmiş kendi halinde telefonculuk yapan ve yakın zamanda evlenecek olan bir gençtir. Ancak nişanlısı Nurhan ve ailesi, Aykut'u değil maddi gücünü sevmektedirler. Düğüne 1 hafta kala, Aykut'un dükkanına hırsız girmesi de bu durumu yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başlar.

Sigortacılık yapan Gülşah, babasının var olan zenginliğinin dışında kendisine maddi anlamda özgür bir hayat oluşturmak ister ancak bu durum evlilik baskısından kurtulmasını sağlayamaz. Hırsızlık olayı sebebiyle tanıştığı Aykut'u ise istemeden de olsa, olayın yaşandığı gün babasına söylemek zorunda kaldığı 'sevgilim var.' yalanının içerisine dahil eder. Aykut'un hırsızı kovalarken kapıyı açık bırakmış olması, sigortadan gelecek parayı almasına engeldir. Bu yüzden Gülşah'ın, 'bir gecelik kötü sevgili rolüne karşılık, rapora ihmalin işlenmemesi' teklifini kabul etmek zorunda kalır.

Amaç; Gülşah'ın birbirinden renkli, tuhaf ama özünde iyi olan ailesine, sahte sevgiliyi kötü gösterip evlilik mevzusunu kapattırmak ve karşılığında sigortadan gelecek olan parayı kurtarmaktır. Ancak işler tersine döner ve Aykut kendisini, iki ailenin ortasında vazgeçilemeyen bir damat pozisyonunun içinde bulur. Peki hikayenin sonunda enişteyi kazanacak olan aile hangisi olacaktır?

AYKUT ENİŞTE OYUNCU KADROSU

Filmde Aykut'u Cem Gelinoğlu, Gülşah'ı Melis Babadağ, Nurhan'ı ise Ege Kökenli canlandırıyor. Gülşah'ın erkek kardeşi ve olayların farklı bir boyuta ulaşmasına neden olan Mithat rolünü ise genç oyuncu Mekin Sezer oynuyor.

Filmin diğer oyuncu kadrosunda; Müfit Kayacan, Lale Başar, Ali Erkazan, Güven Hokna, Ferdi Sancar, Özlem Çakar, Selen Domaç ve Ecrin Moğultay yer alıyor.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
7 Yorum Var
 • SEYİRCİ 2 ay önce Şikayet Et
  Dün akşam TV'de izledim. Komedi filmleri arasında seviye olarak daha iyi ve iyi bir senaryoya sahip bir film olmuş.
  Cevapla
 • Puturgeli 2 ay önce Şikayet Et
  Sosyal medya fenomenliginden devşirmeler milleti filmlerden soğuttular.. Ali gundilli/ Sabit kanca/ bir de yer elması var kası birlesik...Bitin ulan bitin...
  Cevapla
 • adnan 2 ay önce Şikayet Et
  Film çok eğlendirici ve komik. devamının gelmesi güzel. Adam çok başarılı.
  Cevapla
 • sassas 2 ay önce Şikayet Et
  Valla benim için beşpara etmez ne seyir edip ne anlarlar harbiden anlamadım beni anladığım filim insanlara bilinç altına doğru dürüst yani her manada eğitici yol gösterici dini senboller örneğin bir yemek duası yemekten önce yapılması gerekenler bunun gibi binlerce bu filimde yalan dolan üç kağıtçılık şimdi bu tür filimlerle dolan beyinden ne tür bir nesil beklenir kültürbakanı olsam yasaklarım güldreceksende dürüstçe güldür çok kötü örnek bir filim
  Cevapla
 • kemal 2 ay önce Şikayet Et
  Eğlen geç fazla takılma. zaten ciddiye alınacak şeyler değiller.
 • hamza 2 ay önce Şikayet Et
  dün akşam seyrettim fenalık geçirdim süper olmuş :)
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun