Sinan Özen'in kızı Neva hakkında doktorlar açıklama yaptı! Sinan Özen kimdir?

10 Temmuz 2020, 09:08
Sinan Özen'in kızı Neva hakkında doktorlar açıklama yaptı! Sinan Özen kimdir?

Şarkılarıyla dillerden dile dolaşan şarkıcı Sinan Özen'in 4 yıl önce evlendiği Burcu Kartal’ın ikiz bebekleri olmuştu. Bir kızı yoğun bakımda olan Özen geçtiğimiz hafta dua istemişti. Özen'in doktorları ile birlikte bir basın açıklaması yaptı ve kızının son durumu hakkında konuştu... Sinan Özen kaç yaşında baba oldu? Sinan Özen kimdir? Tüm soruların yanıtı yazımızda.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Oğluna Sanberk kızına da Neva ismini veren çift, kızlarının bağırsak rahatsızlığı olduğunu öğrenince çok üzüldü.Daha önce kızı Neva'nın 5 ameliyat geçirdiğini ve yoğun bakımda olduğunu açıklayan Özen, ikiz bebeklerinden kızı Neva’nın sağlık durumu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Minik Neva'nın son durumunu açıklamak üzere basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çocuk Cerrahı Prof. Dr. Burak Tander şöyle konuştu:

*Biliyorsunuz Neva bebeğimizin büyük bir rahatsızlığı var. Bu rahatsızlık az rastlanılan bağırsak rahatsızlığı ve ne yazık ki bağırsakları çalışmıyor ve birkaç ameliyat geçirmesi gerekti. Bu ameliyatların 2 tanesinde ne yazık ki bağırsak delinmesinden dolayı acil olarak ameliyat etmek zorunda kaldık.

*Bu rahatsızlığın modern tıp kesin tedavisini bilmiyor ancak modern tıpta bir değil değişik tedavi yöntemleri var ve biz o tedavilerin tamamını uyguluyoruz. Ne mutlu ki ülkemiz ve kurumumuz bu yöntemlerde etkin ve ehiller. Biz büyük bir ekibiz ve tabii ki Neva'nın anne ve babası inanılmaz dirayetli, sabırlı ve işbirlikçi şekilde bilim insanlarına yardımcı oluyorlar eğer onlar olmasaydı bu noktalara gelemezdik. Neva bebek müthiş güçlü bir bebek. Biz de onun bu çabalarına karşılık umudumuzu hiçbir zaman yitirmeyeceğiz.

‘KIZIM BAKIŞLARIYLA BİZE HER ŞEYİ ANLATIYOR’

Doktorların açıklamalarından sonra kameralar karşısına geçen Sinan Özen, kızı Neva Bebek için duygularını basın mensupları ile paylaştı Özen şunları söyledi:

*Kıymetli basın mensupları… Son günlerde Neva’nın durumunu merak eden sevdiklerimizden gelen mesajlar ve televizyonlardan gelen röportaj ve program davetleri üzerine bu basın açıklamasını düzenleme kararı aldık. Bildiğiniz üzere ben prensip olarak aile hayatımı genellikle ve mecbur kalmadıkça ekranlardan uzak tutarak sanat hayatımı devam ettirmeyi tercih ediyorum.

*Bu sebeple de Neva’nın sağlık durumuyla ilgili özel röportajlar yapmak veya programlara icabet etmektense merak eden sevdiklerimize en doğru bilgiyi verebilecek hocalarımızın kamuoyunu bilgilendirmelerinin daha doğru olacağını düşündük.

*Gecesini gündüzüne katarak kızımız Neva’nın tedavisiyle ilgilenen başta buradaki hocalarımız olmak üzere bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kızımız Neva'ya annesi ile birlikte masallar okuyarak destek olmaya çalışıyoruz. İletişimi çok kuvvetli bir bebek, bakışlarıyla bizlere her şeyi anlatıyor. Umarım en kısa zamanda sağlıcakla kucağımıza alıp evimize döneceğiz.

AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Sinan Özen, minik bebeğin sağlık durumu ile ilgili son gelişmeleri de paylaştı. "Maalesef kritik süreç devam ediyor. Rabbimizden tek dileğimiz Neva için dualarımızın kabul olması" diyen sinan Özen, bir de video yayınladı...

NEVA CİDDİ SAĞLIK PROBLEMLERİ YAŞIYOR 

"Daha önce sizlerle paylaşmış olduğum gibi Allah'ın bize emaneti kızımız Neva, epey bir zamandan beri ciddi sağlık problemleri yaşamaktadır. Öncelikle kızımızın sağlığını merak edip, bizden haber almak isteyen; dualarını eksik etmeyen siz değerli dostlarımıza eşim ve tüm aile fertlerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu açıklamayı, kızımızın sağlık durumu ile ilgili sizlerden gelen bilgi talebi üzerine yapıyorum. Kızımız Neva'ya 5 gün önce bir ameliyat daha yapıldı. Şu an bu ameliyatın umutla olumlu sonuçlar vermesini bekliyoruz."

DURUMU KRİTİK!

Fantezi müziğinin sevilen isimlerinden Sinan Özen (57) ile 4 yıl önce evlendiği Burcu Kartal’ın ikiz bebekleri oldu. Bir kız bir erkek bebeği olan 57 yaşındaki Sinan Özen’in eşi Burcu Kartal, doğumu şubat ayı sonunda yaptı. Sanatçının bu mutluluğu kızı Neva’nın rahatsızlığı nedeniyle kısa sürdü.

Oğluna Sanberk kızına da Neva ismini veren çift, kızlarının bağırsak rahatsızlığı olduğunu öğrenince çok üzüldü. Minik Neva iki ameliyat geçirirken Sanberk ise sağlıklı büyümeye devam ediyor. Özen, “Çok mutluyuz ama kızımız Neva’nın sağlık sorunları nedeniyle sıkıntılı bir süreç geçiriyoruz. Bütün sevenlerimden kızım Neva için dua istiyorum. Allah ona sağlık versin, bize, kardeşine kavuştursun. Bu zor günlerde tek isteğimiz bu” dedi.

SİNAN ÖZEN KİMDİR?

1 Mart 1964 yılında Rize, Çayeli'de dünyaya gelen Sinan Özen, lise eğitimi için Rize Endüstri Meslek Lisesi Torna Tasviye bölümüne devam etti. Lise döneminden başlayan müzik sevgisi onu başka yönlere kaydırdı. 1981 yılında bir gazetenin açmış olduğu ses yarışmasına katıldı. Ancak yarışmayı kazanmasına rağmen istediği fırsatlar önüne gelmedi. 

Profesyonel müzik yaşamına 1989 yılında "Rüyalarım Olmasa" adlı albümle girdi. Okey Plakçılık ile anlaşan albüm çıkardı. Bu albümlerde onu üne kavuşturacak "Öpsene Beni", "Ölürüm Yoluna", "Sigaramın Dumanı Sen" ve "Evlere Şenlik" gibi parçalarla kısa zamanda müzik dünyasında kendine yer edindi. 1998 yılında Akbak Plakçılık'a geçtikten sonra burada "Tek Başına", "Serseri Gönlüm", "Gitsem Uzaklara" ve "Islak Islak" albümlerini çıkarttı. Sanatçının en son 2007 yılında Sinan Plakçılıktan "Ödün Vermem" adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
3 Yorum Var
 • sema 3 hafta önce Şikayet Et
  Allahım acil şifalar nasip eylesin.İnşallah tüm dualar kabul olsun.inşallah
  Cevapla
 • Ben anneyim 2 ay önce Şikayet Et
  Allah,ım acil şifasını versin inşallah size bağışlasın çok geçmiş olsun güzel insan rabbim sabır versin size atlatırsınız dileğiyle
  Cevapla
 • ASLAN TORNACI 2 ay önce Şikayet Et
  Allah hayırlı uğurlu eyler allah analı babalı büyümeyi nasip eylesin.
  Cevapla