Müzisyen Alpay Göltekin son yolculuğuna uğurlandı

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin müziklerini yapan ünlü sanatçı Alpay Göltekin hayatını kaybetti. Göltekin, son yolculuğuna uğurlandı. Göltekin, ünlü sanatçılar Zeki Alasya ve Oya Alasya'nın da damadıydı.

Geçtiğimiz günlerde vefat eden ünlü müzisyen Alpay Göltekin, dün toprağa verildi. Usta sanatçılar Zeki Alasya ve Oya Alasya'nın kızları müzisyen Zeynep Alasya'nın da eşi olan Göltekin'in cenazesine oyuncular Celil Nalçakan ve Burçin Terzioğlu da katıldı.

Göltekin, kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. Göltekin, Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dışında Kiralık Aşk ve Poyraz Karayel dizilerinin de müziğini yapmıştı.

MEHMET BOZDAĞ'DAN PAYLAŞIM

Ekranın en çok izlenen yapımlarından Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman ve Mehmetçik Kutülamare ve Aşkın Yolculuğu Yunus Emre'nin müziklerini yapan ünlü sanatçı Alpay Göltekin, 42 yaşında vefat etti. Göltekin'in vefat haberini ünlü yapımcı ve senarist Mehmet Bozdağ, sosyal medya üzerinden şu sözlerle duyurdu:

'Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Aşkın Yolculuğu Yunus Emre ve Mehmetçik Kûtulamâre projelerimize müziğiyle ruh katan, yürüdüğümüz bu yolda bize yarenlik eden Alpay Göltekin’i ebediyete uğurlamanın derin üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Mekanı cennet olsun...'

Allah'ın kullarına olan merhameti ve rahmeti

İLİŞKİLİ HABER

Allah'ın kullarına olan merhameti ve rahmeti

BİR YORUM YAPIN 0