TRT'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin sosyal medya hesabı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo karikatürünün ardından, 14. bölümde II. Abdülhamid Han'ın Fransız sefiri ile yaptığı konuşmayı tekrar paylaştı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Fransa'da bir öğretmen derste öğrencilerine Fransız dergisi Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'e ve İslam'a hakaret içeren karikatürlerini göstermiş ve 16 Ekim'de başı kesik halde ölü bulunmuştu. Olayın ardından Fransa'da Müslümanlara yönelik baskılar arttı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Müslümanları hedef gösteren açıklamalarda bulunmuş, İslami radikalleşme ve terörle mücadeleyi yoğunlaştıracağını söylemişti. Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürler, devlet kurumlarına ait binalara yansıtılmıştı. Fransa’nın Hazreti Muhammed’e hakaret eden bir öğretmenin şüpheli ölümü sonrası Müslümanları hedef alıp, Peygamberimize hakaretin dozunu artırması sosyal medyada büyük tepki gördü.

TRT'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin sosyal medya hesabı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo karikatürünün ardından, 14. bölümde II. Abdulhamid'in Fransız sefiri ile yaptığı konuşmayı tekrar paylaştı. 

Sahnede, Fransa'nın düzenlediği bir tiyatroya, peygambere hakaret edildiği gerekçesiyle karşı çıkan II. Abdülhamid, "O temsili durdurmazsanız dünyayı başınıza yıkarım" diyor. 

İŞTE O PAYLAŞIM;

İLİŞKİLİ HABER

Mesut Özil'den alkışlanacak hareket! Bir kez daha gönülleri fethetti...

İLİŞKİLİ HABER

Saadet Işıl Aksoy: Sapıklar varken paylaşmam

İLİŞKİLİ HABER

Kaan Yıldırım 'kınıyorum' diyerek çıkan haberlere isyan etti!

İLİŞKİLİ HABER

Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket!

BİR YORUM YAPIN 0