Şoray Uzun'dan yıllar sonra gelen büyük itiraf!

Ünlü oyuncu Şoray Uzun, Hülya Koçyiğit'in sunduğu Film Gibi Hayatlar programına konuk oldu. Uzun burada, hayatıyla ilgili şaşırtan itiraflarda bulundu.

TRT 2'de yayınlanan ve sanatçı Hülya Koçyiğit'in sunumuyla ekrana gelen Film Gibi Hayatlar programına konuk olan oyuncu ve sunucu Şoray Uzun, programda geçmiş kariyeri ile ilgili bazı itiraflarda bulundu. Bir dönem gazetecilik de yapan ve 'Gelecek Vaat Eden Genç Gazeteci' ödülünü alan Uzun, bu ödülü aslında hak etmediğini şu sözlerle itiraf etti:

'Bülent Oran’la bir röportaj yapılacaktı. Oran’la buluştuk Ortaköy’de. O da fabrikada senaryo yazmaya başladığı için gürültülü ortamları seviyordu. Böyle bire bir sohbet edemiyorsunuz, bir süre sonra takılıyor. Gürültüden besleniyordu rahmetli. Ben ona soruları verdim, yani kendimce röportaj yaptım, sonra röportajı ses kayıt cihazından çözdüm, tekrar kaleme aldım. Röportajı kendisine teslim ettim. ‘Ben bir üzerinden geçeyim lütfen’ dedi, ‘Hay hay’ dedim.

Bülent Abi rahmetli, o röportajı kendi yaptı. Bana teslim etti, virgülüne bile dokunmadan teslim ettim gazeteye. Selim Bey baktı, ‘Bu benim bugüne kadar okuduğum en güzel röportajlardan bir tanesi’ dedi. Keşke ben yapmış olsaydım, Bülent Bey kendi kendine yaptı! O röportaj, dönemin bir gazetesinden ‘Gelecek vaat eden genç gazeteci” ödülü aldı. Ben de utanmadan o ödülü aldım. Hak edilmemiş bir ödül.'

Küçükken jetlere binmeye çok meraklı olduğunu aktaran Uzun, o yıllar ile ilgili bir anısını da şöyle anlattı:

'1974 yılı, İncirlik Üssü’ne 18 km’lik mesafede oturuyorduk, jetler geçiyordu tepemizden. Ben de jet savaş uçaklarına taktım. Uçmayı merak ediyordum. Dedeme ‘ödevim var’ diye yalan söyledim ve planör bozması bir şey yaptık. Üçüncü kattan kendimi attım. Uçacağım yani. Bir kat falan indim. Sonra ikinci kata doğru denge bozuldu, benim bir kolum iki yerden diğeri bir yerden kırıldı. Uçma denemem böyleydi.'

İdo Tatlıses'in nişanlısı Yasemin Şefkatli 120 TL ile kendi rekorunu kırdı!

İLİŞKİLİ HABER

İdo Tatlıses'in nişanlısı Yasemin Şefkatli 120 TL ile kendi rekorunu kırdı!
Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer'in günlüğü 11 bin TLlik koronavirüs önlemi!

İLİŞKİLİ HABER

Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer'in günlüğü 11 bin TLlik koronavirüs önlemi!

BİR YORUM YAPIN 0