67 yaşındaki dizi ve sinema oyuncusu Nilgün Belgün, hastalık sürecinde neler yaşadığını ve kesinlikle bu musibetin hafife alınmaması gerektiğinin altını çizdi.

Aniden tat ve koku kaybı yaşamasının üzerine soluğu hastanede alıp tomografi çekilmesini ve ciğerlerine bakılmasını isteyen sanatçı Nilgün Belgün, koronavirüse yakalandığını duyurmuştu. Şimdilerde ise koronavirüsü yenen Belgün, hastalığıyla ilgili Hürriyet'e konuştu. ''Korkuya, umutsuzluğa kapıldığınız anlar hiç mi olmadı?'' sorusuna Belgün, şöyle cevap verdi:

''Hayır. Korkunun ecele faydası yok ki... Umutsuzluk ise hayatımda hiç yaşamadığım bir duygu. Ben hep umut ederim. Neler olup biteceğini yine yaşayarak görecektim.

Oksijenim çok iyiydi ama birden bire oksijen yetmezliği de yaşayabilirdim, bunun farkındaydım. Bir tek ondan biraz korktum, “Acaba entübe olur muyum?” diye...

Yine de genel olarak çok sakindim. Doktor ve hemşirelerden de Allah razı olsun, hepsi çok iyi niyetliydi. Doktorum Ferah Ece hanımefendi, her sabah yanıma geldiğinde “Sizi çok seviyorum” diyordu. Bu bana daha da umut verdi. Doktorumun sevgisi ruhuma iyi geldi gerçekten. Sevgi iyileştiriyor insanı.''

HASTALIĞI CİDDİYE ALMAYANLAR İÇİN...

Belgün, ''Herkese şöyle seslenmek istiyorum; lütfen siz de bunu çok ciddiye alın. Hani ikinci, üçüncü kere geçiriliyormuş falan ya, ben bir daha aynı şeyleri yaşamayı asla istemem.

Kesinlikle gribe falan benzemiyor. Başında belki burnunuz akıyor, başınız ağrıyor falan ama devamı çok farklı. Hastalığı ciddiye almayanlara inanın çok kızıyorum. Maske, mesafe ve temizlik kuralına mutlaka herkes uymalı.'' diyerek herkesi temizliğe ve tedbire davet etti.

İLİŞKİLİ HABER

Özcan Deniz'den oğlu Kuzey ile duygu yüklü paylaşım!

İLİŞKİLİ HABER

Esra Erol'da 'Çamaşır suyunu benden çok seviyor' deyip gözyaşı döktü!

İLİŞKİLİ HABER

Oyuncu çift Derya Karadaş ve Haki Biçici, sokak yasağını ihlal ettiler!

İLİŞKİLİ HABER

Kristen Stewart fark etmeden koronavirüsü atlatmış!

BİR YORUM YAPIN 0