Vedat Milor sahip çıktı, Kastamonu pastırmasına ilgi arttı!

14 Ocak 2021, 10:53
Vedat Milor sahip çıktı, Kastamonu pastırmasına ilgi arttı!

Vedat Milor, sosyal medyadan "Kayseri pastırması mı yoksa Kastamonu pastırması mı daha çok öne çıkıyor" diye sormuştu. Anket sonucunda Kayseri pastırması kazansa da Milor, "Benim için şampiyon Kastamonu pastırması" diyerek sahip çıkmasıyla Kastamonu pastırmasına ilgi arttı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Vedat Milor, sosyal medyadan "Kayseri pastırması mı yoksa Kastamonu pastırması mı daha çok öne çıkıyor" diye sordu. İki pastırmanın tarafları sert bir gastronomik tartışmaya girdi. Anket sonucunda Kayseri pastırması kazansa da Milor, "Benim için şampiyon Kastamonu pastırması" dedi.

Yemek yazarı Vedat Milor, sosyal medyada yine hassas bir konuda anket yaparak Türkiye'yi ikiye böldü. Milor, "Bugün gelinen noktada yaptıkları pastırmaların lezzetiyle sizce hangi ilimiz diğerine kıyasla daha öne çıkıyor? Kastamonu mu yoksa Kayseri mi?" diye sordu. 120 binin üzerinde kişi ankete katılırken Kastamonu pastırmasını savunanlar ve Kayseri pastırmasını savunanlar sert argümanlarla birbirlerine girdi. Büyük bir grup "Pastırmanın anavatanı Kayseri'dir" dese de "Kastamonu'da pastırma yemenizi tavsiye ederim. Ben Kayseri'ninkini de Kastamonu'nunkini de yedim. Objektifim çünkü ikisi de memleketim değil. Kesinlikle Kastamonu diyorum" gibi çok sayıda yorum yapıldı.

Buna rağmen Ünlü gurme Vedat Milor, tekrar bir açıklama yaparak ‘Anketi Kayseri pastırması kazansa da benim için şampiyon Kastamonu pastırması’ diyerek görüşünü belirtmişti. Bunun üzerine Kastamonu pastırmasının lezzetini merak edenlerden pastırma üreticilerine talep arttı. Son günlerde Kastamonu pastırmasına yoğun talebin olduğunu söyleyen üreticiler, gece gündüz çalışarak gelen taleplere cevap vermeye çalıştıklarını söyledi.

Gelen taleplere yönelik kiloluk kutular halinde hazırlanan pastırmalar, paketlenerek içerisinde buzların olduğu köpüklere yerleştiriliyor. Hava almayacak bir şekilde hazırlanan köpüklü kutular, kargoya verilerek müşterilere ulaştırılıyor.

Vedat Milor kayseri pastırması mı kastamonu pastırması mı sorusu

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
6 Yorum Var
 • nNErmin 3 hafta önce Şikayet Et
  Ne kadar ayıp yemeyenler nerden bilsin
  Cevapla
 • alperen 3 hafta önce Şikayet Et
  iyi olan kazansin para yok et yemeye heleki pastirmaya kendin cal kendin oyna ottur gunahu yoktur yumulun ispanaga
  Cevapla
 • doctorwho 3 hafta önce Şikayet Et
  Benim midemde daha iyi...
  Cevapla
 • Asım 3 hafta önce Şikayet Et
  Eskiden bir ara Kayseri'den geçiyordum, özellikle sur dibine gidip pastırma aldım. Kallafi bir dükkandan, Özellikle de iyisinden olsun dediğim halde 5 para etmez , damarlı sinirli en kötü pastırma idi. Kayserililer bu iş ile bir ilgilensin derim.
  Cevapla
 • hasan 3 hafta önce Şikayet Et
  kastamonu'da pastırmamı yapılıyormuş?kesin kayserilidir yapan
  Cevapla
 • alperrrenn 3 hafta önce Şikayet Et
  beni güldürdün yaw... kayserililerin kastamonudan pastırma alıp sattıklarını biliyorum ..kastamonuluda değilim kayserilide
Yorumların Tümünü Okuyun