Türk pop müziğinin ünlü isimlerinden Serpil Barlas hayatını kaybetti. Uzun zamandır Amerika'da yaşayan Barlas, evinde ölü bulunmuştu. Sanatçı, son yolculuğuna uğurlandı.

1980'li yıllarda yayımladığı şarkılarla Türk Pop Müziği'nin sevilen isimlerinden biri haline gelen ünlü sanatçı Serpil Barlas, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti. Uzunca bir süredir Amerika'da ikamet eden sanatçı, Nisan ayında single yayımlamayı planlıyordu.

Serpil Barlas ve Teoman

Ünlü kompozitör Uğur Dikmen ile evli olan Barlas, Türk Sanat Müziği'nin assolistlerinden Aysel İpar'ın da kızıydı. Sanatçının cenazesi bugün Feriköy Mezarlığı'nda anneannesi Macide Balkış'ın kabrinin de bulunduğu aile kabristanına defnedildi.

Törene merhume sanatçının eşi Uğur Dikmen, ünlü assolist annesi Aysel İpar, yakınları ve sevenleri katılım sağladı. Sanatçının teyzesi Güngör Öner, 'Çok narin, çok hassas, kimseyi incitmez. Biraz içine kapanıktı hatta. 16 yaşında falan başladı bu işe. Çok disiplinliydi. Annem vefat ettiği zaman, geldi. Tekrar gitmesi lazımdı Ankara'ya, ben de onunla beraber gitmiştim. Herkesin ona ne kadar saygı duyduğunu gördüm. 14 ay önce görüşmüştük en son. Hep telefonla görüşüyorduk. Ablam da onun gibi şarkıcı. Babamın da sesi güzeldi. Annesinden önce başladı Serpil şarkı söylemeye.' açıklamasında bulundu.

İLİŞKİLİ HABER

Kerem Alışık'ın oğluyla çekildikleri yıllar öncesine ait fotoğraf sosyal medyada gündem oldu!

BİR YORUM YAPIN 0