Şarkıcı Çılgın Sedat'ın evinde çıkan yangının sebebi belli oldu!

03 Mart 2021, 15:43
Şarkıcı Çılgın Sedat'ın evinde çıkan yangının sebebi belli oldu!

Ünlü şarkıcı Çılgın Sedat'ın Beylikdüzü'nde bulunan evinde yangın çıkmıştı. Her şeyi küle dönen ünlü şarkıcının evinde yangın çıkma sebebi belli oldu.

Çılgın Sedat mahlaslı ünlü şarkıcının evinde çıkan yangın ile ilgili hazırlanan itfaiye raporu ortaya çıktı. Raporda yer alan ifadelere göre yangının saunadan kaynaklı olduğu belirtildi. Raporda yer alan tüm ifadeler şu şekilde:

'Pencereye yakın kısımda bulunan tamamı ahşap olan depo olarak kullanılan sauna odasının üst kısmında meydana geldiği görüldü. Bu bilgiler ve bulgular doğrultusunda sauna odasının ahşap tavanının çok yakın noktasında bulunan aydınlatma lamba tesisatının iletken kablolarındaki elektrik enerjisinin herhangi bir nedenle ısı enerjisine dönüşmesiyle yanma meydana gelerek sauna ahşap tavanının tutuştuğu ve gelişerek çevresine sirayet ettiği kanaatine varıldı.'

Konuyla ilgili konuşan ünlü şarkıcı, 'Sevdiğimiz bir sürü insanlar yaramıza merhem olmaya çalışıyorlar. Zaten eğer çevrede dostlar arkadaşların varsa ayakta kalabilirsin. 550 - 600 bin liralık bir zarar görülüyor söylenen o. Bu arada yangın tespiti yapılmış. Saunanın üstünden elektrik kontağından aldığı yangın. Kül oldu neticesinde ama hamdolsun bizim en büyük servetimiz ailemiz. Allah kimsenin evine ateş düşürmesin. Biz yine çok zenginiz ailemiz yanımızda. Herkes bir şeyin ucundan tutuyor. Allah herkesten razı olsun.' dedi.

Öte yandan olay anına ait ilk görüntüler de ortaya çıktı! İşte o anlar:

NE OLMUŞTU? 

Beylikdüzü’nde ikamet eden şarkıcı Çılgın Sedat'ın villa tipi evinde yangın çıktı. Elim olay yaşanırken evde bulunmayan şarkıcı Sedat, haberi alır almaz evlerine geldi. Büyük panik yaşayan ünlü şarkıcı ve eşi, gözyaşlarına boğulup ayakta durmakta güçlük çektiler. Evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İki oğullarından biri engelli olan çiftten ünlü şarkıcı Çılgın Sedat, yanan evin odalarında gezdi. Bu sırada oğullarından birinin yanmış yatağını gören ve fenalık geçiren ünlü şarkıcı, 'Hiçbir şeyim kalmamış. Ya yangın gece olsaydı.' diyerek ağladı.

Ayakta zor duran ünlü şarkıcı, 'Uğraştım didindim yaptırdım. Hiçbir şeyim kalmamış.' diyerek gözyaşlarına boğuldu. Villanın sauna kısmında başladığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü ve evin tüm katlarına yayıldı. Yangın esnasında evin içerisinde eşi Özlem Hanım'ın, engelli oğulları Siraç'ın ve evlerinde çalışan yardımcılarının olduğu diğer oğullarının ise mahallede oyun oynadığı öğrenildi.

Şarkıcı Çılgın Sedat'ın oğlu Siraç

Ev halkından kimseye bir şey olmazken ev büyük hasar gördü. Siraç'ın tedavisinde kullanılan özel yapım aletlerin de küle döndüğü belirtildi. Polis ekipleri çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatırken, ünlü şarkıcı şu açıklamayı yaptı:

'Ben Siraç'ın dışarı çıkmak için kullandığımız arabasını tamir etmek için evden çıkmıştım. Siraç orta katta, eşim de üst katta temizlik yapıyormuş o sıra. Bir anda en alt kattan dumanların geldiğini fark ediyorlar. En alt katta da bir sauna var kullanılmayan oradan elektrik kontağından çıktığını düşünüyoruz. 3 kat birden yanmış durumda. Ben hızlıca eve geldim Allah'tan çocukları çıkarmışlar. Çok şükür çocuklara bir şey olmadı. Tekrar sıfırdan başlayacağız.'

Öte yandan ünlü şarkıcılar Demet Akalın ile Alişan, ünlü şarkıcının borçlarını üstlendiler. Akalın, tüm haciz borcunu üstlendiğini söyledi. Meslektaşına böyle bir süreçte gurur yapmamasını söyleyen ve desteğini açıklayan Akalın, program partneri Alişan ile birlikte de tüm mobilya, beyaz eşya vb. ev masraflarını da üstlendiklerini açıkladı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
4 Yorum Var
 • Turkmen 4 gün önce Şikayet Et
  Allah vardır yetim hakkini yedi Sedat
  Cevapla
 • Özkonyali 4 gün önce Şikayet Et
  Allahım evladına da ailenizede yardım etsin inşaallah.
  Cevapla
 • Erzurum 1 hafta önce Şikayet Et
  Yangın zor iştir , ALLAH cc kolaylıklar versin tüm darda olanlara.
  Cevapla
 • yaşamak güzel 1 hafta önce Şikayet Et
  ALLAH korumuş çocuğu geçmiş olsun sigortası vardır bu evin bence
  Cevapla