İbrahim Kalın'ın şarkısında imzası bulunan Erkan Oğur ilk kez konuştu!

Sanatçı Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın şarkısının düzenlemesini gerçekleştirdiği için sosyal medyada linç edilmişti. Tepkilerin ardından Erkan Oğur ilk kez açıklama yaptı.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın geçtiğimiz gün yayınladığı "Hiç Oldum" isimli şarkısının düzenlemesini üstlendiği için sosyal medyada kimi kullanıcılar tarafından eleştirilmiş kimileri tarafından ise destek görmüştü. Sanatçı, gelen tepkilerin ardından Independent Türkçe'den Ali Kemal Erdem'e verdiği röportajda, "Ben sadece müzikle ilgili bir yaklaşımla ve İbrahim Kalın'ı bağlama seven, halk müziğiyle ilgili birisi diye hissettiğim için birkaç müzisyen arkadaşın ricası üzerine kopuzumla eşlik ettim. Düzenleme yapmadım. Onu yanlış yazıyorlar ya da yapımcı mı böyle yazmış bilemiyorum. Öylesine bir stüdyo işiydi, benim için ondan öte bir şey değildi" dedi.

Erkan Oğur, verdiği röportajda İbrahim Kalın ile çalışma teklifini "Benim için bağlama çalıp halk müziği seven İbrahim'siniz. Tabii ki çalarım" diyerek kabul ettiğini belirtti.

"SARAY'IN VERDİĞİ ÖDÜLÜ KABUL ETMEMİŞTİM"

"Çalışmaya katıldığınız için bir eleştiri bekliyor muydunuz?" sorusunu ise şöyle yanıtladı: "İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim. Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray'ın verdiği ödülü kabul etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü'nü kabul etmemiştim."

"İBRAHİM KALIN'IN KONUMUYLA ALAKAM YOK"

Erkan Oğur, gelen tepkilerden sonra İbrahim Kalın'ın çok üzüldüğünü belirten mesajlar aldığını söyledi. Kalın'ın müzik yorumu hakkında ise şunları söyledi:

"Güzel, tok bir sesi var. Bağlamasını güzel çalıyor, deyişler söylüyor. Halk müziğini seven birisi olduğunu sezdiğim için bu işe eşliği kabul ettim. Sanırım bu benim hatam idi. Hatasız bir insan gösterin. Yoksa konumuyla, yaptığı işlerle, bulunduğu pozisyonla alakam yok. Elinde bağlamayla yürüyen ve halk müziğini seven biri benim için. Ben siyasetçi değilim. Müziğim siyaset üstüdür. Kendi felsefesini içerir. O da ses ve sessizlik oluşmaktadır. Şu an ses bölümündeyim. Bu demek değil ki ben apolitik birisiyim. Devrimci bir tarafım var. Tırnaklarımızla buraya geldik."

Orçun'u Alp Eren Khamis kocaman oldu! Gururlandıran haberini Zeyno Günenç verdi

İLİŞKİLİ HABER

Orçun'u Alp Eren Khamis kocaman oldu! Gururlandıran haberini Zeyno Günenç verdi

BİR YORUM YAPIN 0