Uzun süredir Bodrum'da yaşayan Türk sinemasının usta ismi Fatma Girik, lüks villasını satarak İstanbul’a yerleşme kararı almıştı. 40 milyon TL'ye satışa çıkaran sanatçı, İstanbul'a dönüş biletini erteledi. Sanatçı evine alıcı bulmakta zorlanıyor.

Bodrum'daki lüks villasını 40 milyon liraya satışa çıkaran Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik, beklediği alıcıyı bir türlü bulamadı. Uzun süredir Bodrum'da yaşayan Girik İstanbul'a taşınma kararı aldı. Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Torba Mahallesi'nde sinema yönetmeni rahmetli eşi Memduh Ün ile birlikte yaklaşık 20 yıl yaşadığı villayı elden çıkaran sanatçı, 40 milyon TL'den alıcı aradığı evini satmayı dört gözle bekliyor.

İSTANBUL'A DÖNEMİYOR

İki yıl önce 4 kez düşerek kalçasını kıran ve bir kez beyin ameliyatı geçirdikten sonra sağlık açısından zor günler yaşadığı için İstanbul'a gelmek isteyen Girik, evini satamadığı için dönüş tarihini ertelemek zorunda kalıyor. Annesi Münevver Girik ve kız kardeşi Müyesser Girik ile birlikte yaşadığı villayı acil olarak satmak isteyen sanatçının yakın çevresine "Evimi satmadan İstanbul'a dönemem' dediği öğrenildi.

NE OLMUŞTU? 

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Torba Mahallesi'nde sinema yönetmeni eşi Memduh Ün ile birlikte yaklaşık 20 yıl yaşadığı villayı satışa çıkaran Türk sinemasının ünlü ismi 79 yaşındaki Fatma Girik'in sağlık nedenleri ile İstanbul'a yerleşme kararı aldı.

Torba Mahallesi'nde denize sıfır balık barınağının yanındaki villasında üç köpeği, ablası Münevver Girik ve 2 yardımcısı ile birlikte yaşayan Fatma Girik ise SÖZCÜ’ye verdiği röportajda; “Burada ömrümün en güzel günlerini geçirdim, Bodrumlular hep bana sahip çıktı, beni sevdi bir sanatçı olarak daha isteyebilirim ki? Ama artık burada Mehduh bey öldükten sonra anıları ile yaşayacak gücü kendimde bulamıyorum, çok konuşmakta istemiyorum. Kimseye yük olmak istemiyorum, her şeyin hayırlısı. İnsanın anıları ile yaşaması gerçekten çok zor buymuş. Bunu Memduh Bey gidince anladım. Hep önce ben gitseydim, derdim. Katlanılmaz, dayanılmaz bir acı. Sağlığım da çok iyi değil. İstanbul'da rahat ederiz diye düşünüyorum” dedi.

İki yıl önce 4 kez düşerek kalçasını kıran ve bir kez beyin ameliyatı geçirdikten sonra sağlık açısından zor günler geçiren Fatma Girik'in bir yakını “Son günlerdeki ağırlaşan durumunu kimsenin görmesini istemiyor, ayrıca buradaki villası artık O'na çok büyük geliyor ve Memduh bey öldükten sonra O'nu evin içerisinde arar oldu. Çok yıprandı, hayata küstü. Ve bu durumunu kimsenin görmesini istemediği için İstanbul'daki evine yerleşerek özel bir sağlık ekibi ile birlikte geri kalan yaşamını sürdürmek istiyor” diye konuştu.

Beşiktaş'ın lig şampiyonu olmasına da değinen Fatma Girik “Tam 10 yaşından beri Beşiktaşlıyım takımım ile gurur duyuyorum, dünkü maçı soluk soluğa izledim. Çok heyecanlıydı, duygulandım” diye konuştu.

Tüm bayramlarda yaşadığı villasını dev Atatürk ve Türk Bayrağı ile donatan Yeşilçam'ın ünlü yıldızı Fatma Girik'in Türkmenistanlı yardımcısı Güzel Türkmeni ise SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada “Evet, Fatma hanım 32 milyon TL.’ye villayı satacak ve ablası Müesser hanım ile birlikte İstanbul Gayrettepe'deki evine yerleşme kararı kaldı. Bu kararı almasına neden olan hem sağlık nedenleri hemde burada yoğun anılarından biraz uzaklaşmak, şu andada tansiyonu yüksek” diye konuştu.

İLİŞKİLİ HABER

Oyuncu Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı!

İLİŞKİLİ HABER

Oyuncu Tolga Güleç'ten Can Yaman'a sert tepki! 'Bir katkın olsun şu dünyaya'

BİR YORUM YAPIN 7

Ali 1 ay önce

Boş yere geçen bir ömür, Allahsız kitabsız ahiret endişesi olmadan yaşanan hayatlara yuh olsun

TÜRKİYE'M 1 ay önce

Nerede kazandın o parayı Fatma hanım.

Toplam 1 beğeni

Erdem 1 ay önce

Başörtüsü takmak irticacı, gerici yapmaz...

Toplam 4 beğeni

Adnan 1 ay önce

Bir defa Fatma Girik 89 yaşında değil 78 yaşında. Annesi 96 yaşındaysa o nasıl 89 olur?

Toplam 2 beğeni

Talat dinçer 1 ay önce

Eeee Fatma girik artık ölüme az kaldı. O ateist düşüncen seni ahırette kurtarabılecekmi.

Toplam 3 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun