Yaşadığı kaçış sendromu rahatsızlığının etkilerini atlatan Mehmet Ali Erbil, İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırılara sert tepki verdi. Bu durum karşısında halen sessiz olan bazı sanatçılara ise "çakma komünistler" dedi. Sözlerinin çarpıtıldığını belirten Erbil, yeni bir açıklamada bulundu.

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına sessiz kalanlara tepki gösteren ve açıklamasında, 'Bu sakat halimle bana silah verseler bir tane İsrailli öldürsem cennetlik olurum.' diyen sanatçı Mehmet Ali Erbil, sözlerim yanlış yere çekildi diyerek açıklamada bulundu. Erbil, 'İsrail Devleti'ni eleştiriyorum çünkü Filistin halkına terör uyguluyor. Korumasız bebekler, çocuklar öldürülüyor, bu manzaraya kalbi olan kimse dayanamaz. İsrail suçsuz insanları öldürürken buna isyan etmemek mümkün değil. Dünyada Türkiye dışında kimse yaşanan katliama yüksek sesle itiraz etmiyor.

Bakın Sayın Cumhurbaşkanımızın bile sözlerini saptıran bir Amerikan zihniyeti var. Dünyada Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi İsrail'in bu zulmüne tepki gösteren başka lider yok. Amerika işine gelmediği için 'anti-semitik dil kullanıyor' diye karşı çıkıyor. Halbuki başta Erdoğan olmak üzere Türk halkı İsrail'in bu insanlık suçuna isyan ediyoruz. Keşke tüm liderler İsrail Devleti'nin bu saldırgan politikalarına Erdoğan gibi tepki gösterse.

Benim sözlerim de yanlış yere çekildi. Bu sözlerimden sonra Türkiye'deki bazı Yahudi dostlarımdan mesajlar aldım. Eğer bilmeden onları kırdıysam çok üzülürüm. Benim tepkim de öfkem de İsrail Devleti'nin bu vahşi politikasına. İsrail halkının ne suçu olabilir? Onların da büyük bir bölümü Filistin halkına yapılan bu zulümden rahatsızdır diye düşünüyorum.

İnsan olan kimse bu vahşeti onaylamaz. Biz Türkiye olarak tarihimiz boyunca Yahudilere kucak açmış bir milletiz. Anti-semitizmle suçlanacak son ülke de Türkiye'dir. Amerika her zamanki gibi İsrail Devleti'nin suçunu bastırmak için zulme karşı en çok sesini çıkaran Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı'na 'anti-semitizm' suçlamasında bulunuyor. Bu suçlama hem ülkemiz hem de Erdoğan için büyük bir haksızlıktır. Ben bir sanatçı olarak hayatım boyunca barıştan yana oldum. Şimdi de aynısını Filistin için istiyorum. Umarım en kısa sürede o topraklara da barış gelir.' ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ünlü sanatçı Mehmet Ali Erbil, İsrail'in yaptığının katliam olduğunu belirtmişti. Bu durum karşısında kimsenin sessiz kalmamasını söyleyen Erbil, İsrail'in arkasında ABD olduğunu belirtmiş ve katliama sessiz kalan sanat camiasına tepki göstermişti.

SAHTE SOLCULAR!

İsrail'in insanlık suçu yaptığını sessiz kalanların ise sözde özgürlükçü olduğunu söyleyen sanatçı, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Vicdanlara sesleniyorum: Almanya soykırım yaptığında dünya sessiz kalmadı. Ama Filistin’de 6 aylık çocuklar, kadınlar öldürülüyor. Hiçbir suçu olmayan insanlar öldürülüyor. Bütün dünya buna sessiz kalıyor. Bu din, mezhep meselesi değil insani bir mesele. Hiç paylaşmayan ünlülere; özellikle çakma komünistlere, sahte solculara sesleniyorum. Hiçbir tanesinin sesi çıkmıyor o tiyatrocuların. Rahmetli Deniz Gezmiş, Filistin’e gitti üç kişiyle. Bu sakat halimle bana silah verseler bir tane İsrailli öldürsem cennetlik olurum."

İLİŞKİLİ HABER

Camdaki Kız'ın Sedat’ı Feyyaz Şerifoğlu Ajda Pekkan ile buluştu! Yeni bölümü beraber izlediler

İLİŞKİLİ HABER

Angelina Jolie, arılar için arılarla objektif karşısında!

İLİŞKİLİ HABER

Müge Anlı'dan en anlamlı hediye!

BİR YORUM YAPIN 49

ertuğrul 4 ay önce

hastalıkla boğuşuyor, ecel kapıya dayanacak diye şimdi müslüman oldukları akıllarına geldi düne kadar sesini çıkarmayan her türlü rezilliği yapan bugün din neferi olmuş , ölüm korkusu demek böyle birşey.

Selam 4 ay önce

Bu adam neyin anatçısı?

kudüs kartalı 4 ay önce

ABİ allah senden razı olsun kimsenin sesi çıkmadı senden başka nerede sanatçılar nerede insanlar çocuklar yavrum sabiler ölüyor abi abi seni seviyoruz allah için konuş utansın kendini sanatçı zanneden müsveddeler

ufuk 4 ay önce

Adam yedi içti yaptı etti son nefeste şehit gidecek helal olsun.

Hüseyin 4 ay önce

Çok doğru söylemiş. Her zaman mazlumdan yana olmak lazım.

Toplam 2 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun