Çağatay Akman'ın kapısına kadar gidip darp ettiği eski kız arkadaşı Öykü Uslu koruma talebinde bulunmuştu. Mahkeme talebi kabul ederek Akman'ın Uslu'ya, bulunduğu eve ve iş yerine 2 ay süreyle yaklaşmamasına karar verdi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Geçtiğimiz günlerde şarkıcı Çağatay Akman, eski kız arkadaşı Öykü Uslu'nun kapısına dayanıp darp etti. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, ikilinin tartışmasının kavgaya dönüştüğü görüldü.

Uslu'nun evinin önünde yarım saat kadar oturan Akman, sözlü tacizde bulundu. Uslu'nun dışarı çıkmasının üzerine kavga alevlendi. Akman sokağı birbirine katınca, Uslu polisi arayıp yardım istedi. Karaköy Polis Merkezi'ne götürülen genç şarkıcı ifadesinin ardından geceyi karakolda geçirdi. O anlar güvenlik kameralarına böyle yansıdı.

 

AVUKATLA BİRLİKTE ADLİYEYE GİTTİ

Öykü Uslu, dün avukatı Mehmet Gençoğlu ile Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek aile mahkemesine koruma tedbiri talebinde bulunmuştu. Avukat Gençoğlu tarafından sunulan dilekçede, "Müvekkilimin şiddete uğrama tehlikesi bulunmaktadır. Müvekkilim, yaşamış olduğu bu psikolojik şiddet ve fiziksel şiddet sonucunda daha ağır bir şiddete uğramasına fırsat tanınmadan ivedi olarak davalı hakkında koruma tedbirlerinin uygulanması gerekmektedir" denilmişti. Uslu da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Eski bir beraberlik uzun zamandır iletişim kurmuyorduk. Neden bu şekilde davrandığını bilmiyorum. Darp raporum var. Şikayetçiyim" demişti.

öykü uslu

 

MAHKEME KARARI KABUL ETTİ

İstanbul 1. Aile Mahkemesi de 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca talebi kısmen kabul etti. Mahkeme, kararında Çağatay Akman'ın 'Şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, mağdura ve bulunduğu konuta, okula ve iş yerine yaklaşmamasına, karşı tarafın, korunan kişileri iletişim araçlarıyla veya sair surette rahatsız etmemesine ve bu önleyici tedbir kararlarının 2 ay süre ile uygulanmasına' hükmetti.

çağatay akman

 

ÇAĞATAY AKMAN KARARA UYMAZSA ZORLAMA HAPSİ VERİLECEK

Akman'ın tedbir kararlarına uymaması halinde birinci ihlalde 3 günden 10 güne kadar, takip eden her ihlalde 15 günden az olmamak üzere 30 güne kadar zorlama hapsinin de uygulanacağı ihtar edildi. Şiddet veya şiddet uygulama tehlikesinin devam ederse re'sen veya talep üzerine tedbir süresi veya şeklinin değiştirilebileceği, aynen devamına karar verilebileceği de kararda yer aldı.

İLİŞKİLİ HABER

Sesini kaybeden arabeskin efsane ismi Tüdanya'ya Demet Akalın'dan destek!

İLİŞKİLİ HABER

Genç şarkıcı Çağatay Akman, eski kız arkadaşını darp etti!

BİR YORUM YAPIN 0