Hayatını kaleme alan Coşkun Sabah, geçtiğimiz günlerde "Anılar-Şimdi Gözümde Canlandılar" adlı kitabının tanıtmak için basın toplantısı düzenledi. "Hayatım klasik Türk filmi gibi, roman gibi" diyen usta sanatçı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Türk müziğinin değerli isimlerinden Coşkun Sabah'ın hayatı kitap oldu. Didem Abidin ve Selahaddin Abidin tarafından kaleme alınan kitapta Sabah'ın meslek ve özel hayatına dair bilinmeyenlere yer verildi.

Önceki gün Etiler'de bir restoranda düzenlenen basın toplantısı ile kitabının tanıtımını gerçekleştiren Sabah, "51 yıllık bir hikaye bu aslında. Sıfırdan gelen bir adamın çay bahçesinden, düğün salonundan geçip Coşkun Sabah olmasına kadar gelen bir hikaye. Kitapta çok can alıcı dönüm noktaları var. 41 yıllık şarkıcılık hikayem var. 10 yıllık sahnelerdeki ud sanatçısı geçmişimi de katarsak 51 yıllık bir sanat hayatı ve yaşadıklarım var" şeklinde konuştu.

BÜLENT ERSOY KONUSUNA AÇIKLIK GETİRDİ!

"Bana haksızlık yaptı" dediği Bülent Ersoy hakkında da açıklamalarda bulunan usta isim "Müzikle iç içe geçen yıllar, konservatuvar yıllarım, İstanbul radyosu ve devlet korosunda geçen yıllar. Bülent Ersoy ile konservatuarda sınıf arkadaşıydık. Yıllar sonra kopukluk oldu ve Maksim Gazinosu’nda karşılaşmıştık. Bunların hepsini anlatıyorum" ifadeleriyle Bülent Ersoy'a zeytin dalı uzattı.

"HAYATIMDA ÇOK ÖNEMLİ BİR KARARDIR"

"Hayatınızdaki en can alıcı şey neydi?" sorusuna yanıt veren ünlü sanatçı, sözlerini şöyle noktaladı:

"Konservatuarı okumuş iyi bir saz sanatçısıydım. Yeşil pasaportum vardı, devlet memuruydum ama ünlü bir sanatçı olma yolunda planımı yaptım ve memuriyetten istifamı verdim. Annem çok üzüldü, gönül koydu bana ama ben planımı yapmıştım. Hayatımdaki çok önemli bir karardır. Hayatımın dönüm noktasıdır. Hepsi kitapta var. Yaşanmışlıklar var." 

KİTABINDA "BÜLENT ERSOY BANA HAKSIZLIK YAPTI" DEMİŞTİ!

Bir dönem söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan ile yaşadığı şarkı polemiğiyle adından söz ettiren Coşkun Sabah, hayatını kaleme aldı. "Anılar-Şimdi Gözümde Canlandılar" ismini verdiği eserde yaşamına dair bilinmeyenleri anlatan Sabah, ortaya Bülent Ersoy hakkında çarpıcı bir iddia attı.

"BÜLENT ERSOY HAKSIZLIK YAPTI"

Bülent Ersoy'un kendisine haksızlık yaptığını ileri süren Sabah kitabında şu ifadelere yer verdi:

"1980 yılında, yönetmenliğini Osman F. Seden ve Melih Gülgen’in üstlendiği, başrolünü Bülent Ersoy’un oynadığı ‘Beddua’ filminde müzik direktörü olarak karşımıza çıkar Coşkun Sabah. Bülent Ersoy bu şarkıya albüm yaptıktan ve şarkı tüm Türkiye tarafından tanınıp sevildikten sonra bu şarkıya bir Film yapma fikri doğar. Her ne kadar filmin müzik direktörlüğünü Coşkun Sabah yapsa da filmin afişlerinde müzik direktörü olarak Coşkun Sabah’ın değil Bülent Ersoy’un adı geçer. Coşkun Sabah bu durumu film afişleri basıldıktan sonra öğrenir. Melih Bey’e bunun nedenini sorduğunda aldığı cevap ise, ‘Bülent Ersoy’un bu şekilde olmasını istediği’dir. Bülent Ersoy, o yıllarda Zeki Müren’le yoğun bir rekabet içindedir ve Zeki Bey film müziklerini kendisi yapmaktadır. Oysaki Bülent Ersoy’un ‘Beddua’ filminin müziklerinin yapımında hiçbir katkısı olmamış, her şeyi Coşkun Sabah tek başına yapmıştır. Bu haksızlığa çok sinirlenir ve Ersoy ile ciddi bir tartışma yaşarlar."

Geçtiğimiz aylarda hit şarkılarının söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan'la arası bozulan Coşkun Sabah, kitabında ünlü sanatçıya da yer verdi. Vefasızlıkla suçlanan Sabah, unutulmaz şarkısı Anılar'ı yazarken İlkan’dan nasıl yardım istediğini kitabında şu sözlerle anlattı:

"Coşkun Sabah’ın askerliğinin bitmesine 10 gün kalmıştır. Birdenbire üstelik de melodisiyle birlikte dökülüveren satırlar heyecan uyandırır Sabah’ta. Şarkının birinci bölümü hazırdır. İkinci bölümü için birkaç deneme yapar, fakat tıkanır kalır. Sonra Ahmet Selçuk İlkan’dan yardım alır. Evine gider ve yaptığı melodiyi büyük heyecanla arkadaşına dinletir. İlkan, Sabah’ın ruh halini çok iyi analiz etmiştir. Ayrıca askerdeyken yaşadığı ayrılığı da çok iyi bilmektedir. Sabah’ın başladığı sözlerin devamını onun yaşadıklarından beslenerek yazması hiç de zor olmaz."

AHMET SELÇUK İLKAN VE COŞKUN SABAH KAVGAYA TUTUŞMUŞTU!

Ünlü söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan, önceki günlerde verdiği bir röportajda Coşkun Sabah için "Adımı bir kez olsun sahnede anmadı, ona çok kırıldım. Şarkılarımda cayma hakkımı kullansam sahneye çıkıp söyleyecek başka şarkısı yok" şeklinde sert eleştirilerde bulunmuştu. Geçtiğimiz gün 2.Sayfa programına konuk olan Coşkun Sabah, Ahmet Selçuk İlkan ile arasında devam eden "şarkı polemiği" hakkında açıklamalarda bulundu.

Coşkun Sabah'ın programa konuk olduğunu öğrenince sunuculara mesaj atan Ahmet Selçuk İlkan, "Yüreği yetiyorsa karşılıklı konuşalım, korkaklık yapmasın" ifadelerinin yer aldığı bir mesaj attı. Bunu duyan Coşkun Sabah, öfkelendi ve stüdyoyu terk etmek istedi. 

"AYIPTIR YA!"

Mesajı görünce çılgına dönen Coşkun Sabah, "Ahmet Selçuk İlkan sen belli ki gündem olmak istiyorsun. O zaman git şarkı yap, şiir yaz ya. Senin en son meşhur olmuş sözlerini yazdığın şarkı hangisi? Bulmuşsun bir Coşkun Sabah ayıptır ya" şeklinde İlkan'a ateş püskürdü.

"İSPATLAYIN BU MESLEĞİ BIRAKACAĞIM!"

Ahmet Selçuk İlkan'ın mesajına tepki gösteren Sabah, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Besteci ya da şarkıcı mecbur değildir her programda sahnede şarkının söz yazarını anmaya. Bakın Muazzez Abacı ve Seren Serengil'in seslendirdiği çok sevilen 'Beraber yürüdük biz bu yollarda' adlı şarkının sözlerini Aşkın Tuna yazdı. Ama onlar bir kez olsun sahnede Aşkın Tuna adını söylemedi. Şimdi gidin arşivleri karıştırın bir kez olsun Aşkın Tuna'nın ismini dile getirdiklerini ispatlayın, söz veriyorum ben bu mesleği, sanatçılığı bırakacağım. Bu kadar netim. Bunun derdi nedir ya, kural mıdır onun adını söylemem. Bu adam sadece şair, halkı kandırıyor, halk da zannediyor ki müzikli bir şekilde şarkıları bana verdi. Hayır sadece şiirini yazdı"

AHMET SELÇUK İLKAN VE COŞKUN SABAH BİRBİRİNE GİRDİ

Coşkun Sabah'ın Anılar, Aşk Kitabı, Bir Pazar Günü, Hatıram Olsun, Ne Seninle Ne Sensiz, Tahta Masa, Hayatımın Kadınısın, Düştün Gözümden Artık, Bir Gülü Sevdim gibi bir döneme damga vuran şarkılarının söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan'la arası bozuldu.

"SÖYLEYECEK ŞARKISI YOK!"

Unutulmaz şarkıların söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan, geçtiğimizde günlerde Akşam TV'ye verdiği bir röportajda Coşkun Sabah'ı hedef alarak "20 yıldır onu uyarmama rağmen sahnede adımı anmadı. Şarkılarımda cayma hakkımı kullansam sahneye çıkıp söyleyecek başka şarkısı yok" şeklinde konuştu.

Ünlü söz yazarının sert sözlerine karşı sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Coşkun Sabah, şu ifadeleri kullandı:

"Çok ayıp şiddetle kınıyorum, tamamen haber olması için röportaj kapmak için bana atılan bir iftira. Ne zaman besteci oldunuz siz de şarkım diyorsunuz. Şarkım sadece besteci diyebilir, siz ancak şiirini yazdığım şarkı dersiniz. Çok ayıp ve nankörlük şiddetle kınıyorum. Yıllardır üç beş ayda bir bana böyle fütursuzca saldırıyor, saldırmayı bırakın da üretim yapın Ahmet bey, hani nerede son yıllarda ne yaptınız ve beni kıskanmayı bırakın"

"BOY AYNASINA DEĞİL HUY AYNASINA DA BAKMALI"

Ahmet Selçuk İlkan ise, sosyal medya hesabından habere dair yaptığı paylaşımda "Bence her sanatçı yaşadığı kuşağa örnek olmalı ve önderlik vasfını taşımalıdır... O kişinin sadece boy aynasına değil huy aynasına da bakmalı... İkisinde de şık ve yakışıklı olmalı..." şeklinde konuşarak karşılık verdi.

İLİŞKİLİ HABER

Alec Baldwin'in başı dertten kurtulmuyor! 25 milyon dolarlık yeni davada...

İLİŞKİLİ HABER

Doktorlar dizisinin Zenan'ı Melike Güner'dan acı haber! Resmen kahroldu...

BİR YORUM YAPIN 1

aspnetturkiye.com 8 ay önce

kayıkcı kavgası