Fenomen dizi Sadakatsiz'e suç duyurusu

Kanal D ekranlarında 2 sezondur yayınlana ve izlenme rekorları kıran Sadakatsiz dizisi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Başrollerinde Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen gibi isimlerin rol aldığı Sadakatsiz dizisinde çekilen sahne yüzünden  suç duyurusu yapıldı. 

sadakatsiz dizisi hakkında suç duyurusu

sadakatsiz dizisi hakkında suç duyurusu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) "Sadakatsiz" dizisindeki bir sahnede kurum çalışanlarının zan altında bırakıldığı gerekçesiyle Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) başvururken tapu çalışanların bağlı olduğu Bayındır Memur-Sen de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu bulundu.

TKGM'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Kurum çalışanları 3 Kasım'da Kanal D'de yayımlanan 'Sadakatsiz' dizisinde geçen bir sahnede gösterilmeye çalışılan algı ile zan altında bırakılmaya çalışıldı. Kurumumuz ve personelimize yönelik, düşünce ve ifade özgürlüğü ile eleştiri hakkının sınırlarını aşan gerçeklikle bağdaşmayan bu yayını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun kapsamında "yayın hizmetlerine aykırı olan söz konusu yayın hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması ile ilgili olarak RTÜK'e başvurulduğu, Kanal D'ye de tekzip gönderildiği" belirtildi.

SENDİKADAN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSU

Bayındır Memur-Sen'den yapılan açıklamada da sendikanın konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

 

Haluk Levent haberi canlı yayında aldı!  Barış Akarsu'nun vefat eden annesi için...

İLİŞKİLİ HABER

Haluk Levent haberi canlı yayında aldı! Barış Akarsu'nun vefat eden annesi için...
Meltem Cumbul 7 yıllık hasrete Kırmızı Oda dizisiyle son verecek!

İLİŞKİLİ HABER

Meltem Cumbul 7 yıllık hasrete Kırmızı Oda dizisiyle son verecek!

BİR YORUM YAPIN 0