Mine Tugay'ın taciz olayında flaş gelişme! Cezadan kaçamadı

Ünlü oyuncu Mine Tugay’a sosyal medya üzerinden hakaret ve taciz içerikli bildiriler gönderdiği gerekçesiyle yargılanan sanığın cezası belli oldu.

Geçtiğimiz aylarda oyuncu Mine Tugay’a sosyal medya üzerinden hakaret, küfür ve taciz içerikli bildiriler gönderen Yusuf Bozkurt’un ‘sesli, yazılı yahut manzaralı bir mesajla alenen hakaret’ cürmünden 2 yıl 4 aya kadar mahpus cezası talebiyle yargılandığı davada karar çıktı.

Duruşmada söz alan müşteki avukatı Özpağda, "Sanığın tanımasa dahi müvekkilime hakaret ve taciz içeren mesajlar attığı açıktır" diyerek sanığın cezalandırılmasını istedi. Esas hakkındaki mütalaası sorulan Cumhuriyet Savcısı, sanığın müşteki Mine Tugay'a yönelik eyleminden dolayı 'cinsel taciz' suçundan cezalandırılmasını talep etti. Son sözü sorulan sanık, mesajın gönderildiği hesabın kendisine ait olduğunu ancak hesabının çalındığını öne sürerek suçlamayı kabul etmedi.

'CİNSEL TACİZ' SUÇUNDAN PARA CEZASI

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Yusuf Bozkurt hakkında 'hakaret' suçundan dava açılmışsa da sanığın eyleminin 'elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle cinsel taciz' suçunu oluşturduğuna kanaat getirerek sanığı 5 bin 400 lira adli para cezasına çarptırdı. Sanığın sabıkasız oluşunu dikkate alan mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Oyuncu Mine Tugay, 1 Kasım 2019 tarihinde 'Instagram' isimli sosyal medya platformundaki hesabı üzerinden hakaret, küfür ve taciz içerikli mesajlar gönderen Yusuf Bozkurt isimli kişiden şikayetçi olmuştu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Bozkurt hakkında, "sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret" suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı.

Münir Özkul ve Halit Akçatepe'nin kızları öfkeden deliye döndü! 'Bunu yapan heykeltıraş olamaz'

İLİŞKİLİ HABER

Münir Özkul ve Halit Akçatepe'nin kızları öfkeden deliye döndü! 'Bunu yapan heykeltıraş olamaz'
Yılmaz Morgül'den herkesi ağlatan acı hikayesi! Programı terk etti

İLİŞKİLİ HABER

Yılmaz Morgül'den herkesi ağlatan acı hikayesi! Programı terk etti
Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0