Geçtiğimiz gün Tunceli’ye giden Türk Halk Müziği sanatçısı Erdal Erzincan kar ve tipinin etkili olduğu Pülümür yolunda duraksayarak 'Gezici Bağlama Ekibi'yle kartopu oynadı. Kameralara yansıyan Erzincan’ın keyifli halleri gözlerden kaçmadı.

"Nem kaldı", "Esti Seher Yeli", "Gitme Turnam" gibi birçok meşhur türkülerin bestecisi ve yorumcusu olan bağlama üstadı Erdal Erzincan, ekibiyle birlikte Tunceli yolunda kartopu oynarken görüntülendi. Türk Halk Müziği sanatçısı Erdal Erzincan’ın bu hali görenleri şaşkına çevirdi. Ünlü sanatçı Erzincan’ın içindeki çocuk görenleri mutlu etti.

ERDAL ERZİNCAN ÇOCUKLAR GİBİ KEYİFLİYDİ

Kar ve tipinin etkili olduğu Tunceli ilinde minibüsle seyahat eden Erdal Erzincan ve ekibi Tunceli Pülümür yolunda araçtan inerek kartopu oynadı.

Keyifli halleri gözlerden kaçmayan usta ismin o halleri cep telefonu kameraları tarafından kayıt altına alındı.

SOSYAL MEDYADA İLGİ GÖRDÜ

Kışın tadını çıkaran Erzincan, kartopu oynadığı görüntüleri sosyal medya hesabından takipçilerinin beğenisine sundu. Büyük ilgi gören videonun altına ünlü isimler de yorum yaptı.

ERDAL ERZİNCAN KİMDİR?

Türk Halk Müziği'nin yaşayan efsanesi Erdal Erzincan 1971 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren yaşadığı bölgenin folklorunu gözlemleyerek bağlamayla tanıştı. 1981 yılında İstanbul'a yerleşen sanatçı Erzincan 1985 yılında Arif Sağ Müzik Kursu'nda dersler almaya başladı. Beste ve yorumlarıyla meşhur olan Erzincan, kendine has bağlama çalmasıyla da ün sahibidir.

İLİŞKİLİ HABER

Oktay Kaynarca'dan EDHO çıkışı: Bizi ilgilendirmiyor!

İLİŞKİLİ HABER

Sezen Aksu'dan skandal hareket!Hz. Adem ve Hz. Havva ile ilgili şarkı sözleri büyük tepki çekti

İLİŞKİLİ HABER

Tokalaşmayan Müslüman kadınlara tazminat!

BİR YORUM YAPIN 0