Ünlü oyuncu Demet Evgar, bebeğini kucağına almak için geri sayıma başladı. İthal baby shower yerine Türk işi kutlama yapmayı seçen Evgar adını "anneliğe geçiş kutlaması" koyarak sofrasını paylaştı. Sosyal medyada beğeni yağmuruna tutulan Evgar, dualar ve çiçekler eşliğinde kutlamasını gerçekleştirdi.

Oyuncu Demet Evgar, Anneler Günü'nde kendi evinin bahçesinde "anneliğe geçiş kutlaması" yaptı. Son yıllarda karnı burnunda annelerin kutladığı "baby shower" yerine geçmişi çok uzun yıllar öncesine dayanan bir ritüeli tercih eden ünlü oyuncuyu yakın arkadaşları da yalnız bırakmadı. 

İLİŞKİLİ HABERDemet Evgar ile Levent Babataş evlendi

demet evgar anneliğe geçiş kutlaması

PİKNİK ORTAMI

Arkadaşlarıyla çember şeklini alarak, ellerinde çiçeklerle dua eden ritüelde, dünyaya gelecek bebek için hayırlı dualar edildi. Neşesinin bol olması için edilen dualarda, satın alınan yiyecekler değil, elle yapılmış yiyecekler piknik ortamı gibi ortamda yenildi.

demet evgar anneliğe geçiş kutlaması

GELENEĞİ DEVAM ETTİRMEK İSTEDİ

Demet Evgar bu ritüelin "anneliği ve doğurganlığı onurlandıran kadim bir Anadolu geleneği" olduğunu, ABD’den ithal baby shower yerine Anadolu’da yüzyıllardır yapılan bu geleneği devam ettirmenin gerektiğini belirtti. Ünlü oyuncu, yapılan kutlamadan fotoğrafları sosyal medya hesabında da paylaştı ve altına şöyle yazdı: "Analığı, yaratımı; Mavi ile, kız kardeşlerimle, şarkılarla, dualarla, masallarla, danslarla onurlandırdığımız günümüz kutlu olsun." şeklinde açıkladı.

İLİŞKİLİ HABER

Mine Tugay ve Erdal Beşikçioğlu'nun eski halleri sosyal medyada gündem oldu!

BİR YORUM YAPIN 0