Yılmaz Erdoğan'ın abisi Mustafa Erdoğan 2 ayrı suçtan yargılanıyor! 5'er yıla kadar...

Geçtiğimiz günlerde 'Aspendos Arena'da sahne alan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan hakkında, 'izinsiz kazı-sondaj' ve 'kaçak yapı yaptığı' iddiasıyla 2 ayrı suçtan 5'er yıla kadar hapis cezası istendi. İşte tüm detaylar...

2008 yılına kadar Antalya'nın Serik ilçesindeki Aspendos Antik Tiyatrosu'nda sahneye çıkan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, restorasyon çalışmaları nedeniyle gösterilerini durdurdu. Ancak daha sonra 2 yıllık antik tiyatroya yakın Belkıs Mahallesi'nde Hüseyin Avni Aykol'a ait bir alan kiralandı. Burada 1260 metrekarelik, 5 bin kişilik 'Aspendos Arena' kuruldu.

Mustafa Erdoğan

Mustafa Erdoğan

TAHLİYE VE YIKIM KARARLARI KESİNLEŞTİ

Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, 2017'de geçici olarak inşa edilen gösteri merkezinin yıkımına karar verdi. Bunun üzerine arazi sahibi Aykol, tahliye davası açtı. İlerleyen sürecin yanı sıra Serik Belediyesi'nin kaçak yapılarla ilgili üst mahkeme kararlarıyla hem yıkım hem de idari para cezası kesinleşti. 'Aspendos Arena' ile ilgili hukuki süreçte en son nisan ayında Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 6'ncı Hukuk Dairesi, kiracı firmanın Antalya 4'üncü Sulh Hukuk Mahkemesi'nin arazinin tahliyesine yönelik karara itirazını reddetti.

Aspendos Arena

Aspendos Arena

Anadolu Ateşi lösemili çocuklara destek verdiİLİŞKİLİ HABERAnadolu Ateşi lösemili çocuklara destek verdi

ARAZİ SAHİBİNDEN SUÇ DUYURUSU

Bu kararla tahliyesi ve yıkımı kesinleşen 'Aspendos Arena' ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Arazi sahibi Hüseyin Avni Aykol, savcılığa giderek kiracı firma Anadolu Gösteri Eğitim Prodüksiyon ve Danışmanlık Hizmetleri şirketi aleyhine 'imar kirliliğine neden olmak', 'izinsiz kazı ve sondaj' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Serik Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame, Serik Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Aspendos Antik Tiyatro

Aspendos Antik Tiyatro

'İMAR KİRLİLİĞİ SUÇU İŞLENDİ' İDDİASI

Savcılık iddianamesinde; şirket ve yetkilisi Mustafa Erdoğan'ın, 3'üncü derecede arkeolojik sit alanındaki arazide sahne olarak kullanılmak üzere demir profilden direkler dikmek, çatı oluşturmak, iki tarafı ve üzeri kapalı 1260 metrekare bina yapmak suretiyle 'imar kirliliğine neden olma' suçunun işlendiğine işaret edildi. Ayrıca Mustafa Erdoğan'ın söz konusu alanda 'izinsiz kazı ve sondaj', 'kaçak yapı yapma' suçlarını işlediği yönünde bilirkişi raporları ve tüm soruşturma dosyası kapsamında kamu davası açılması için yeterli düzeyde delil ve şüpheye ulaşıldığı belirtildi.

Mustafa Erdoğan

Mustafa Erdoğan

MUSTAFA ERDOĞAN SUÇLAMALARI REDDETTİ

İddialar üzerine ifadesi alınan Mustafa Erdoğan, suçlamaları reddetti. Erdoğan, ifadesinde, arazi sahibinin kira kontratında yazılı biçimde belirtilen alanda gösteri merkezi kurulmasına ilişkin rızası ve muvafakatı olduğunu belirtti. 3'üncü derece sit alanındaki arazide yetkili kurum olan Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun 2008 yılındaki kararıyla Aspendos Arena'nın kurulduğunu, Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'nun 2017 tarihindeki kesin nitelikli kararıyla kurulu olarak kalmasına karar verildiğini de sözlerine ekledi.

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu

2 AYRI SUÇTAN 5'ER YIL HAPİS İSTEMİ

Aspendos Arena Gösteri Merkezi'ne ilişkin hiçbir mimari kirliliğin söz konusu olmadığını da savunan Erdoğan, Serik Asliye Ceza Mahkemesi'nde 6 Eylül'de hakim karşısına çıkacak. Ayrıca ünlü isim, 2 ayrı suçtan 5'er yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLCEK VİDEO;

Nur Fettahoğlu'nın başına gelen talihsiz kaza sevenlerini üzdü

Kuş Uçuşu'nun Yusuf'u Demircan Kaçel kimdir? Demircan Kaçel'in hangi dizilerde yol aldı?

İLİŞKİLİ HABER

Kuş Uçuşu'nun Yusuf'u Demircan Kaçel kimdir? Demircan Kaçel'in hangi dizilerde yol aldı?

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 3

Mustafa 2 yıl önce

Şaşırmayın. yılmaz erdoğan gibi bu da aynı zihniyetin ürünü adam. bunlar pkk nın gizli hamilerinden.

Toplam 1 beğeni

temel 2 yıl önce

suc var sie ceza alacak kanun zengine fakire ayni esit oalcak artik

demirci 2 yıl önce

Haramzadeler...