Mehmet Yalçınkaya'dan ders niteliğinde sözler: Allah rızkı gönderiyor ama...

Babacan tavırları ve başarılı meslek hayatıyla dikkatleri üzerine çeken Şef Mehmet Yalçınkaya, MasterChef Türkiye'nin son bölümünde yaptığı konuşmasıyla alkış topladı. Çalışmanın önemine değinen Yalçınkaya "Allah rızkı gönderiyor hiçbir şey yapmazsak bir kez öksürmemiz lazım" dedi.

Ekranların en çok izlenen yarışma programlarından biri olan MasterChef Türkiye'de heyecanın dozu günden güne artıyor. Şampiyon olmak için kıyasıya bir mücadele veren yarışmacılar tüm hünerlerini sergilemek için sıkı bir şekilde çalışıyor. Fenomen yarışmanın yıllardır jüri koltuğunda oturan Şef Mehmet Yalçınkaya, programın son bölümünde yarışmacılara verdiği öğütle alkış topladı. 

"HİÇBİR ŞEY YAPMASAK BİR KEZ ÖKSÜRMEK LAZIM"

Yarışmacılardan Yağız'a dönerek bir hikaye anlatan Mehmet Şef, şu ifadeleri kullandı:

"Yağız kader deyince tabi ki kadere inanırız. Bir gün yetiştirme yurdundaki 3 çocuk Kur'an-ı Kerim'i okur ve orada "Rızık Allahtan'dır" yazısını görürler. Onlar da der ki demek ki Allah rızkı gönderiyor biz hiçbir şey yapmayalım. Aradan zaman geçer ve bir gün hayırsever biri gelir ve çocuklara yemek dağıtır. Diğer kalan çocuklara yemek gelmez ama onlar da sesini çıkarmaz. Ancak çocuk oldukları için açlığa bir gün dayanabilirler. Ertesi günü yardımsever adam yine yemek dağıtmaya gelir ve aralarında en küçük olan öksürmeye başlar. Öksürük sesini duyan yardımsever adam o tarafa döner ve der ki "Biz size yemek vermedik açsınız galiba". Bunun üzerine çocuklara yemek verir. Olaydan sonra aralarında konuşan çocuklar şuna karar verir "Allah rızkı gönderiyor hiçbir şey yapmazsak bir kez öksürmemiz lazım" Kadere inanırız ama bir şeyler de yapmak lazım"

Şef Mehmet Yalçınkaya

Şef Mehmet Yalçınkaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

MasterChef Türkiye'de kahkaha dolu anlar! Mehmet Şef'in yırtık kot ceket tarzı olay oldu 

BİR YORUM YAPIN 1

Arif 1 hafta önce

Önceki sezonda ne olduğu ortaya çıktı. Son haftalarda diğer iki şefin yüksek puan verdiği Sergen'in tabağına bilerek düşük puan vererek elenmesini sağladı. Sergen'in ailesi programa geldikten sonra düşük puan vermeye başladı.